Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiálny text distribútora)

pend

Velkolepé šermířské souboje, mezi nimi poměrně velká nuda. Co se týče velkoleposti, film spíše připomíná lepší televizní produkci a digitální triky bijí do očí. ()

KoleckoR

Pohádka pro náročného diváka. Ale musí se na to dívat jen a jen jako na pohádku. Scény jsou velkolepé, někdy mohly tvůrci trošku přibrzdit a zpomalit, aby si divák souboje a detaily více vychutnal. Dobře zpracovaná hudba s čínskými lidovými náměty, popmusic a slaďáky. ()

Bozvav

Velká škoda, že tak nádherná hudba a vcelku pěkný vizuál byl promrhán tak plytkou, zoufale nudnou a táhnoucí se romantickou slaďárnou, jenž byla korejštější něž Gyeongbokgung a Soul dohromady. Pomíjím absurdnost soubojů, ale ty dialogy a dlouhé unylé pohledy do nikam mne ubíjely. Takže příště uberte stopáži 30 minut, trochu humoru a bude to pecka. Za mne 40%. ()

Puol

Kórejská, veľmi romanticky strihnutá, fantasy so slušným vizuálnym stvárnením a hromadou neprehľadných akčných scén. Celé to kórejské medzinebo má inak čosi doseba. Herecké osadenstvo je sympatické na oboch stranách, i keď tí záporáci sú už tradične charizmatickejší. Záverečný prechod skrz-nazkrz armádou démonov sa podaril. A prečo nejdem z hodnotením vyššie, na moj vkus sa to tvári celé strašne vážne a pýtalo by to občas nejaké odľahčenie. ()

Cvalek

Zprvu se zdálo že film se mi nebude líbit ale po jeho zhlédnutí právě naopak. Docela mile překvapeni a to hned na začátku filmu. Je to docela dobrý korejský film s dobrou podívanou a se sympatickou hlavní dvojicí. Po akční stránce to taky není docela zle, sice bojové scény jsou jen samé přelety atd...tak i přesto to vypadá celkem dobře i když choreografie není buch vi jaká. Děj filmu se mi moc líbil a hudba taky. Úžasná podívaná. ()

TylerGage

velkolepý příběh,s příznaky pána prstenů se odehrává v říši snů.. láska tu hraje velkou roli, vše se odehrává v zamilovaném krásném přostředí...temné síly proti kráse a něžnosti... ()

MartX

Skvělá fantasy, konečný souboj je fakt super. Efekty jsou výborné a ta romanticka část se snést dá, ale kdyby ji bylo míň, vůbec nic by se nestalo. ()

deepspace101

Velkolepé souboje, fascinující triky a dechberoucí bitvy. Když si tohle teď čtu na plakátu, vyvolává to u mě stejné záchvaty smíchu jako sledování samotného filmu. Já bych jej charakterizovala spíš jako neúmyslnou parodii vlastního žánru, u níž budete střídavě usínat a popadat se za břicho. Akční scény, které jsou vystavěny patřičně dramaticky a doplněny zcela neadekvátní hudbou, dodávají na komičnosti prázdným a klišovitým plkům, z nichž je sestaven scénář. Hlavní hrdina, u kterého si jeden nikdy nemůže být jistý, zda je živý či mrtvý (nebo obojí zároveň), vypadá jako bezdomovec a mezi jeho speciality patří poulení očí. Jeho filmová partnerka nosí sněhobílou řízu, jejím úkolem je bránit zavedené nebeské pořádky, přesto většinu času neschopně stojí a s ještě větší oblibou poulí oči. Vizuální stránku lze nejvýstižněji popsat slovy: je to prostě takové barevné. Každopádně se díky ní na Jungcheon dívá jistě o něco lépe. Jestli tvůrce někdy napadne natočit další epos o "neomezených válečnících", doporučila bych jim ho příště pojmout rovnou jako komedii. ()

Candyman

Po tom, co jsme se na Restless se Systemem dodívali, tak jsme fakt moc nadšení nebyli. Já u toho asi 3x málem usnul.... :) No ale jsou i horší filmy. Prostě oproti traileru byl Restless takový hovnový průměr. ()

Karmin

Bohužel, to co na první pohled vypadá velmi slibně, je ve skutečnosti neuvěřitelná nuda plná nepochopitelných korejských příběhů v okatě digitálních kulisách, vyprávěných většinou flashbacky, "okořeněná" neoriginálními wu-xia souboji s naprosto nepadnoucí hudbou. Herci sice neokoukaní, ale taky nesympatičtí, záporáci směšní...za mě neuvěřitelná bída. Snad jen ta jedna již jinde zmiňovaná davová scéna hrdina versus armáda démonů. ()

Oskeruše

Wuxia filmy mě lákají. Bojovníci mrštnější než kočka, uhrančivě krásné princezny, kouzelné meče, exotika provoněná květy mei a pivoněk. Noc úplňku má očekávání splnila jen napůl. Yi-Gwak je sice slavný lovec démonů, ale ve filmu působí neuvěřitelně unyle, a navzdory ději jako by byl bez emocí. Tae-he Kim zvládla svoji roli pseudoandělské bojovnice mnohem lépe. Triky se snad dají označit jako dokonalé, ale možná, že v tom je právě ta chyba. Umělá krajina s vodopády, umělé paláce v Mezinebí CTRL C, CTRL V, i na wuxiu přehnané bojové scény s řetězy, prapodivně sestříhané. Nezřídka kýč, místy něco jako povedená, ale pořád jen počítačová hra, až moc často nesnesitelná romantika, sem tam slušná zábava, akce i vizuální zážitek. Laciný parfém k nám zavanul z daleké Koreje… ()

Lavinia

Vždy, když čtu v popisech slova velkolepá fantasy, opulentní obrazy, epický příběh, zmocní se mě pocit, že se používají z nedostatku děje a logiky. A vskutku: trochu Twilight po asijsku (dva pořád slintají láskou), jinak totální výplach mozku s nepochopitelným příběhem. Pár ulítaných soubojů v sestřihu, z kterého není nic vidět. Vzdáleně připomíná plagiát Chinese Ghost Story. Nuda na entou. ()

Pai-Mei

Ďalšia rozprávka v štýle Tyger a drak, ale tak isto slušne zvládnutá. Pridali dokonca aj niečo z Bladea. Záverečná hasenica vyráža dych a je slušným zakončením takéhoto filmu. ()

tartan

Štyri hviezdičky za krásnu kameru, nádhernú výpravu, úchvatné bojové scény a predovšetkým za tú opulentnú záverečnú bitku hlavného hrdinu s armádou démonov - trochu mi to pripomenulo onú slávnu mlátenicu z druhého Matrixu, Neo vs. stovka Smithov - toto však bolo oveľa parádnejšie. ()

Vykuk

Začátek slibný, respektive dokud to bylo na Zemi, bylo to super (včetně dementního létání, které bych tomu i odpustil). V mezinebi už jedna velká nuda a závěrečné prosekávání tisíci nepřátel mi připomělo hru Dynasty Warriors, ve hře to chvíli i bavilo, ve filmu už tak ne. A mohla to být tak pěkná pohádka. ()

Juri-Sai.

Tak tenhle snímek asi bude pro profesionálního diváka podobných žánrů. Občas se udržet v ději totiž dá zabrat a stačí chvilka nepozornosti a už nevíte co se děje ale i tak super film ()

muti

v budhistockom Medzinebi najdete rozne bytosti - byvalu lasku, ktora si vas nepamata (a na nebesku bytost je prilis zmatena i v obycajnom lese), byvalych spolubratov v zbroji (pripominajucich doktora Oktacia Octopusa), ktori tuzia po moci, ktorych riadi velitel (Silou ovplyvajuci, pripominajuci Darth Vadera, po cely cas sa kupe v bazene ako Vampire boss z Blade a vie sa zmenit na Bieleho ako Gandalf). Nuz, azijati to maju nelahke, ani po smrti sa nezaobidu bez kvalitneho meca ani bez lanovych subojov. rada do buducna - ak sa nabuduce niekde vygrcate tak to berte pozitivne - este ste nazive ;) a ten koniec je cisty Matrix&Blade&LotR ps: to ze na niektorych uzivatelov film nezaposobil resp nenechal nejaku vacsiu emocionalnu odozvu bude azda tym ze v tomto Medzinebi, su vsetci oslobodeni od ako minulosti, tak aj od agonii, utrap a emocii (budhisticky prazdna mysel) a divak tymto moze radostne (ne)prezivat osudy hlavnych hrdinov ()

ZeldaZ

Tolik jsem se těšil, že na film na při jehož traileru slintám už půl roku, napíšu komentář jako první a Adrian mě předběhl (-: Pro mě je to okouzlující fantasy příběh s pohádkovou výpravou, tím správným asijským hrdinou a nádhernou korejkou s nejkrásnějšíma očima ! ()

djcremo

Krásny kvalitný fantasy príbeh so skvelými bojovými scénami s nejakou tou romantickou líniou aj keď tá chvíľami aj pokuľháva. Príbeh ujde, je to vlastne boj medzi dobrom a zlom, kde samozrejme nakoniec zvíťazí dobro. Jungcheon pôsobí vizuálne fantastický, bojové scény choreograficky dobre pôsobia, príbeh zasadení do medzineba alebo po našom do očistca sa mi tiež pozdával a pôsobil originálne. Na trikoch sa tiež nešetrilo a sú dobre odvedené. Úmrtie démonov je vizuálne a trikovo pekne odvedené a po každom sa mi to páčilo. Čo sa týka romantickej línie, veľký dôraz sa tu kladie na lásku ako cit, ako silu a ako najmocnejšiu zbraň. Tá romantická línia sa mohla troška viac prepracovať a dotiahnuť, aby tie emócie pôsobili oveľa viac vierohodnejšie. Keď som videl záverečnú scénu, tak som si sprvu pomyslel, že to troška prehnali, keď som videl proti koľkým démonom stojí, ale bolo to tak vizuálne fantasticky spracované, že nakoniec mi to tak prehnané neprišlo. Verím, že keby režisér mal na konte už viac natočených filmov, určite by to dotiahol film k väčšej dokonalosti. Ale aj tak to pôsobí ako nadpriemer. ()