Supermarket

• Česko Obchoďák Sedmé nebe (viac)
USA, (2015–2021), 40 h 38 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Justin Spitzer

Hudba:

Mateo Messina

America Ferrera, Ben Feldman, Lauren Ash, Colton Dunn, Nico Santos, Mark McKinney, Nichole Sakura, Jon Barinholtz, Kaliko Kauahi, Johnny Pemberton (viac)

Zamestnanci spoločnosti Oddball riešia každodenné problémy v superveľkom obchode Cloud 9 tak, že spoločne prekonajú šaškovanie, jeden výpredaj spôsobujúci nepokoje alebo školenie vhodné zdriemnutia. (SkyShowtime)

kockodan

To jako vážně? Tohle že je (bylo) v červených??? A na rotten atakuje 90% - 100%??? Já asi nejsem normální, ale tohle je prostě nepochopitelné, jak se taková trapná a nudná sračka může líbit tolika lidem. Já byl po čtyřech dílech totálně znechucen nanicovatostí jak postav, děje a zápletek, tak i hereckých výkonů. Za tohle bych Americe Ferrera toho jejího Oscara, nebo co to dostala, okamžitě odebral!!! Navíc mi připomíná dikcí, hlasem, předkusem a výzorem náramně tu socanskou megeru Alexandru Ocasio-Cortez, což taky nepomáhá!!! Ani jedna postava netáhne a nevyčnívá, všichni hrají jak ochotníci. Když vezmu podobnou nenáročnou americkou oddechovku točící se okolo malého kolektivu setkávajícího se ve společném zařízení The Cool Kids, tak tam jsou všichni v castu osobnosti, a ti slabší, či přicmrndávači ve vedlejškách jsou taženi a vyvažováni neskutečně vyčnívajícím a celou comedy nesoucím Leslie Jordanem, který když se objeví na scéně, tak už vám cukají koutky ještě než něco řekne. U Superstóru čekáte marně až něco mátožné postavy řeknou, jen abyste zjistili, že měly radši mlčet, páč zde se vtipu či aspoň jen poctivého slapsticku, zkrátka nedočkáte! Zde se asi tvůrci a pisálci původně snažili o deadpan type of comedy, který se ale bohužel jaksi ne a ne povést, a to i na několikátý marný pokus, a vyznívá u těchto nešťastně vybraných protagonistů, jak už jsem napsal výše, nevtipně a ochotnicky. ()

M.i.k.e

Superstore od samého začátku nebyl tím druhem sitcomu který by se stal "kultem" a divák ho sjížděl opakovaně,ale byla to fajnová jednohubka,která byly solidně vtipná a zábavná.Bohužel v průběhu čtvrté řady nastal zlom,kdy se buď vyměnili scénáristi a nebo ti stávající začali fetovat a z celé série se stala nesnesitelné cosi,které bylo únavné sledovat.Z většiny sympatických postav se místo jejich posouvání staly sebestřední kreténi (nejvíc vidět je to na Jonahovi) a celá pátá řada je jedno velké WTF.Jako chápu,že se v sitcomech v zájmu humoru neřeší situace zrovna standardně a patří k tomu určité vyhrocení,ale co je moc je moc.Jediná Dina si celou dobu drží svůj charakter a nijak extra z něj nevybočuje.Závěrečná série se sice trochu uklidnila a finále to lehounce zachránilo,ale kdybych přestal po čtvrté sérii asi bych udělal lépe...60% (1.- 3.řada - 70%,4.řada - 60% , 5.řada - 40% , 6.řada - 60%) ()

Olík

Komediální seriálek, který na první pohled působí ušmudlaným dojmem „koupeno za pár haléřů, aby bylo co vysílat v době, kdy se stejnak nikdo nekouká“. Laciné vtípky céčkových herců a jejich za vlasy přitažených postav. No, ale přece jenom šest roků, přes sto epizod….to asi nebude úplně náhoda. Dáte šanci a najednou zjistíte, že jste se pousmál a že čekáte, co zase vyvede tenhle a pronese támhleta a najednou běží třetí série a vy jste součástí disfunkční rodiny, za kterou by jste dal ruku na špalek.Komediální seriálek, který na první pohled působí ušmudlaným dojmem „koupeno za pár haléřů, aby bylo co vysílat v době, kdy se stejnak nikdo nekouká“. Laciné vtípky céčkových herců a jejich za vlasy přitažených postav. No, ale přece jenom šest roků, přes sto epizod….to asi nebude úplně náhoda. Dáte šanci a najednou zjistíte, že jste se pousmál a že čekáte, co zase vyvede tenhle a pronese támhleta a najednou běží třetí série a vy jste součástí disfunkční rodiny, za kterou by jste dal ruku na špalek. ()

DaUr

1. série - 75 %, 2. série - 80 %, 3. série - 80 %, 4. série - 80 %, 5. série - 75 %, 6. série - 80 %. Nic světoborného ani přehnaně originálního, ale díky sympatickým - a hraničně otravným - postavám slušná jednohubka s parádním finále. “I'd like to meet your mother and shove you back up inside her.” ()

playboxguest

Pohodový, optimismem hýřící, seriál, o partě z jednoho obchoďáku. Já ale preferuji seriály, které mají děj a díl od dílu se někam posouvají, jak tím dějem, tak charakterem postav. Tady jde spíš o drobné příhody a eskapády ze supermarketu, z nichž většina působí i pro reálný svět neuvěřitelně. Nedotaženost je cítit i v závěrech jednotlivých dílů, kdy si ani se závěrečnejma titulkama neuvědomuju, že je konec, páč mi tam prostě nějakej výraznější zábuch scénaristických dvířek chybí. Postava "šéfika" Glenna hlasem i vzevřením otravná (ač mám pocit, že jde o záměr), ostatní postavy vesměs průměrné a netáhnoucí. Jako jednohubka před usnutím může Superstore uklidit mozek správným směrem, já však po šesti dílech odcházím mezi jiné regály. ()

Galéria (1 441)

• Obchod slavnostně otevírá Howie Mandel, který v epizodě hraje sám sebe. (Zix.)