Nočná mora

• Slovensko Návrat (viac)

Joannu Mills (Sarah Michelle Gellar) pronásledují děsivé vize o brutální vraždě mladé ženy zavražděné neznámým mužem. Některá tajemství však nelze pohřbít, přízraky nikdy nezemřou a vrahem může být i ona sama. (oficiálny text distribútora)

TomX2

Joannu už od mála prenasledujú nočné mory a vizie o vražde jednej ženy. Dnes cestuje všade-možne len aby bola v bezpečí. Dokedy nedojde do mestečka, kde sa hrozný čin stal. Po príchode poznáva muža, ktorému zo záhadnych príčin zomrela žena. Joanna sa dostane na hrozivé miesto, kde zomrelo dievča v jej najhorších snoch. Kto je vrah? Neznámy muž, niekto iný alebo sama Joanna? Film je dobrý vo vizuálnej stránke, hereckom obsadení (Napriklád taká S. M. Gellar sa zrejme chce stáť hororovou ikonou - má už za sebou niekoľko úspešných hororových filmov a právdepodobne ich bude ešte viac) a napínavými scénami, no to je asi tak všetko. Pre mňa bola Nočná mora nudná už od začiatku a nudil som sa až po záver filmu. Scénaristicky je film tiež o ničom, je plný klasických klišé a zbytočných scén (ktoré si tvorcovia mohli aj odpustiť). Psychológia postav je tiež veľmi nezaujímavá a aj keď sa jedná o psychologický horor/thriller (čo mimochodom milujem), nepôsobí na mňa nepríjemne a skôr, aby vás šokoval atp. vás skôr unudí. K smrti. Celkovo nočnú moru hodnotím ako slabý, podpriemerný film. Na čo som podľa plagátu priemerný slasher s kvalitným hereckým obsadením, dočkal som sa akurát nevydareného psycho-thrilleru. Škoda. Myslím, že tvorcovia mali naviac. Priznám sa, dlho som rozmýšľal, či nedať filmu len 1* no zas tak zlé to nebolo. edit (20.12.2018): Bolo. ()

Ridick odpad!

joanna ide urobit skvely obchod do texasu, ale popri jej traume sa zastavi v mestecku, kde nikdy nebola, ale svojimi viziami, ci co to vlastne je, s kt. je prepojena. ani nechcite vedet ako to pokracuje - je to 100 krat prevarena bachorka v tak nudnom podani, ze az umierate na mozgovu porazku. je to dokonca az tak nudne, ze oproti inym shitovym hororom, kt. aspon rozosmeju, je to iba strasne dlhych 80 min. a napriek tomu, ze tam hra aj gellar, vysostne neodporucam. ()

Vyrida

Tak kde začít? Ostatně ať začnu odkudkoliv, tak to nebude nic veselého, protože The Return je hodně divný film. Všechno se to odvíjí už od scénaře, který ať se může jevit ve svých základech zajímavý, tak jeho konečná podoba není nijak šokujicí a spíše se courá v zápalu nic moc říkajicích nudných scén. Ikdyž se tu lekačky zdají býti originální a přicházi téměř nečekaně, tak jsem se popravdě ani jednou nedokázal vylekat. Netuším proč, ale atmosférou to rozhodně nebylo, protože ta se mi zdála v pořádku po celé stopáži filmu. Pokud bych měl jmenovat přeci jen nějaký plus, tak závěrečné vyvrcholení by to rozhodně nebylo. Ani teď pořádně nevím o co a proč tam vlastně šlo. Hlavní herecká role slečny Joanny, která to vše prožívá na vlastní kůži, připadla mé oblíbenkyni Sarah M. Gellar kterou uvádím asi i jako největší lákadlo toho to snímku. Nejenom, že ji sladění tmavých vlasů s tmavým oblečením velmi slušelo, ale hlavně svou roli zahrála velmi obstojně. Bohužel průměrný film si však představuji trochu jinak, takže dvě hvězdičky a malý úšklibek v mé tváři k tomu. ()

Desperado

Mysteriózna báchorka tváriaca sa viac, než v skutočnosti je. Predovšetkým obsah je viac-menej klišovitý a relatívne nezaujímavý. Akýsi detektívny príbeh okorenený s dávkou fantaskna. Čo oceňujem, je podaná forma a atmosféra. Asif Kapadia patrí rozhodne k tomu pozitívnemu, čo táto snímka prináša. U jeho postupného budovania tajomnej atmosféry a rozohraniu bizarnej detektívky, ktorá diváka takmer celý film drží v napätí a núti ho aj po niekoľkých desiatkach minút k šteklivej otázke, o čom to vlastne celé bude, mi neprekážali ani nevýrazní herci. Aj napriek tomu, že samotný záver nám vloží do roztrúsenej puzzle poslednú skladačku, a kde sa kruh uzatvára, vyšiel naprázdno a premárnene, a potvrdil mi, že príbeh by sa viac hodil na obrazovky napr. takého Hallmarku, než na veľké plátno. ()

runner85

Mňa to teda dostalo takmer po všetkých smeroch, napínavý mysteriózny dej ma pomaličky vtiahol do deja a stále som si kládol otázku čo sa tam vlastne deje, až do chvíle keď posledný dielik do skladačky nezapadol... ()

Lennnnna

Tak si říkám, jestli Sarah Michelle Gellar taky nepronásledují noční můry, v nichž by jí šílení režiséři pod pohrůžkami smrti nutili hrát v béčkových slátaninách a jestli se pak chudinka Sarah neprobouzí zbrocená potem do reality s hrůznou myšlenkou, že si nikdy v ničem pořádném nezahraje....a sakra, on to nebyl až tak nepravdivej sen... ()

Jino

Strašně uměle natočené a herci nic moc, S. M. Gellar mi připadala flegmatická a celý děj filmu je tak nezáživně natočený, že mě bylo nakonec jedno co se stane, hlavně sem si říkal ať už je konec. Ne že bych tyto typy hororů (thrillerů) neměl rád, ale Return je špatný film. Čekal jsem rozhodně víc, než jen temnou detektivku se špatnými herci a kdyby nebylo těch pár dobrých lekaček asi by to bylo stěží na jednu hvězdu, ale takto dám aspoň dvě. ()

Cedr

Perfektní snímek na hlubokou letní noc, která se už pomalu stává osamělým brzkým ránem, kdy všichni normální spí. Jen vy, ne a ne usnout. Pak je ta ideální chvíle vzít do ruky ovladač od televize. Na kanálech o kterých ani nevíte, že existují pak mezi špatně dabovaným teleshoppingem a milióntým opakováním archaické televizní soutěže narazíte na nějaký neznámý film. Jsem si jistý, že každý tuto nepříliš častou, ale přesto tak moc typickou chvíli minimálně jednou zažil. The Return je thrillerem do této situace jako stvořeným, protože jeho šedivá atmosféra prázdného (nebo prázdná atmosféra šedivého?) Texasu na tuhle chvíli prostě sedí. Slabý nudný scénář je pak paradoxně právě plusem. Bohužel šance, že na The Return narazíte v takto specifických podmínkách je vskutku mizivá. Plyne z toho tedy jen ušmudlaná jedna hvězdička.... za překrásnou SMG. Ale v případě té málo pravděpodobné popisované shodě okolností bych se nebál ani hvězdiček čtyř. ()

Sfinkter

Stylově orámcované, příjemně odehrané. Pro někoho možná nepochopitelné, ale já jsem dostal mnohem více než jsem čekal. Film je více thrillerem, i přesto se připravte na špetku strachu. ()

!Malak-11!

Ve své podstatě velmi průměrný snímek. Sarah předvedla výborný výkon, ale k dokonalosti tomu chybělo dost. Za výkon Sarah dám tu 4 hvězdičku...:-) ()

vitekpe

Kazdy mame nejaky film ve svem divackem zivote, jehoz vyrazna osobni obliba se neda moc dobre racionalne obhajit...alespon si to teda myslim. Ja mam tenhle. Vnimam ho predevsim jako paradni lovestory mezi holkou co jede do La Salle, a mistnim tvrdakem-sympatakem. Navic ta "I Wish I Was a Mole in the Ground"... proste no comment. Kdyz je mi uzko, poustim si vzdycky tenhle prazvlastni pribeh... :-) ()

Soweek

Další z řady hororo-thrillerů s kterými nemusíte vůbec ztrácet čas. Napětí nulové, herci špatní, prostředí nezajímavé, příběh ohraný stejně, jako Santanova první kytara, ještěže délka je zkousnutelná. Navíc ty nejlepší momenty z traileru, kvuli kterým jsem se na to díval, zde dokonce vůbec nenajdete. Není o co stát. ()

Smileface

Od začátku se tento film tváří jako naprosto amatérská záležitost. Seriálově vypadající záběry, laciné lekačky, divné herecké výkony a konverzace omezená na minimum. Ve chvíli, kdy už vás nuda natolik sžírá, že by jste to nejraději ukončili, přijde dějový zvrat jenž film změní v napínavý a intelignentní thriller. Tohle bohužel trvá pouze 20 minut do závěrečných titulků. pozn.: Vše do sebe zapadá, LukeSharp děj bohužel nepochopil. ()

Ilhan

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem čekal něco horšího a přinejmenším ze začátku, jsem z toho byl silně zmatený. Jinde tolik svělé neznámo a tajemno mi tady lezlo hrozně na nervy, avšak když se v druhé polovině začne všechno objasňovat a přijde na pár na můj vkus velice podařených lekaček, jsem filmu začal přicházet na chuť. To co se mi po celý film líbilo, byla zvuková kulisa, která opravdu skvěle dokreslovala atmésféru a SMG ani tentokrát nezklamala. Nebylo to špatné, nebylo to ani extrémně dobré, ale dá se to bez úhony zvládnout. ()

aquiver

Průměrný mysteriózní thriller, nic špatného, žádné samoúčelné násilí, tajemnou atmosféru to má, 30 letá Gellar je fajn a skoro nesleze z plátna, její vize však filmařsky zajímavé či originální nejsou, rozuzlení také laciné. 50 % ()

DannyBoy80

Nudný film, a po hodině se začlo něco málo dít, ale není toho moc při celkové délce hodina 20. Hrozné herecké výkony, tu hlavní hrdinku vyhrabali kde? Nezajímavý příběh zasazený do nezajímavého prostředí. 30% ()