Mrňous a čarodějnice

• USA Teeny-Tiny and the Witch Woman
Animovaný / Krátkometrážny / Rozprávka / Horor
USA / Československo, 1980, 14 min

Lehce hororová parafráze na Jeníčka a Mařenku. Podle turecké předlohy-pohádky. Tři bratři Velikán, Prostředník a nejmladší Mrňous, jednoho dne při dětských hrách zabloudí v lese a skončí v zajetí zlé čarodějnice. Jen díky nejmladšímu bráškovi se jim podaří obelstít čarodějnici, uprchnout a v pořádku se vrátit zpět domů. (Karlos80)

Nonna

Jako malí jsme se před spaním potmě strašili...."Kdopak to spí?".....Teď jsem to pustila dceři a zapůsobilo to znovu. Prostě nesmrtelný pohádkový horor s nesmrtelnou vypravěčkou Marií Rosůlkovou, bez které by zážitek byl poloviční. Její hlas je tak moc děsivý, až se zarývá pod kůži. Když mám ještě dnes někdy fobie v setmělém lese a pocity, že stromy po mně natahují větve-ruce a ožívají, pak je to z této pohádky. Pohádka funguje přesně tak, jak pohádky fungovat původně měly, když chtěli rodiče preventivně varovat dítka před životními nástrahami: Jestli chcete dítěti vysvětlit, že nemá věřit cizím lidem, pustťe mu Mrňouse a čarodějnici. ()

mouzi

Luxusni ctvrthodinovy zazitek s atmosferou hustou tak, ze by se dala krajet. Chcete mit pokoj od capartu? Pustte jim to pred spanim.. ()

Gregor_Samsa

Co říct. Tohle si z raného dětství, z kterého si člověk fakt moc nepamatuje, odnesu s sebou až do hrobu. Málem jsem se pokadil strachy, twl největší masakr motorovou pilou mého dětství a paní Rosůlková to posouvá ještě o level dál!! [90%; někdy v 80-kách Home sweet home] ()

killa black

Strašidelná pohádka, která má svoje kouzlo i pro dospěláka. Velkou zásluhu na tom má Marie Rosůlková. Asi nejstrašidelnější animák v dětství. ()

Peregrina

no fujtajbl, to jsem ráda, že nejsem sama, komu volání kdopak to bdííí, kdo to nespíííí - připravilo v dětství pár bezesných nocí!! Pro mě kultovní věc. Rosůlkový roztřesenej hlas, mega atmosféra, pět bodů nejen z nostalgie. ()

KozelB

Myslel jsem si celou dobu, že je to rozhlasová hra, když jsem to poprvé potkal, byl jsem strachy bez sebe. To že to bylo z filmováno si vůbec nevybavuji, ale jak jsem to pustil dceři, tak mi došlo, že jsem to viděl (ruce čarodejnice jsou mi povědomé). No je to prostě pecka. Marie byla geniální a když měla chuť, dokázala vše! ''Ten nejmenší ještě nespí!'' ()