Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

MFloyd

To si opravdu děláte Kozí příběh, ne?! Ale opravdu, kromě pár docela dobrých nápadů, je to opravdu ošklivá pohádka, myslím animace a ještě k tomu se snaží brát si nějaké nápady z jiných pohádek. Dodnes nechápu co měla bejt ta koule, která do té pohádky vůbec nepatřila. Za mě 2*, protože to byl alespoň nápad a v ČR zrovna moc animovaných pohádek neroste, takže nebudu úplně krutý. Navíc... dokoukal jsem to, což se mě u kravin moc nestává. ()

Andinistka

Kozi pribeh jsem videla na testovaci projekci v ramci LFS ´08. Bohuzel jsem byla dost zklamana. Verim, ze reziser si s filmem dal velkou praci, grafika mi prisla osobita, bohuzel se to neda rict o zbytku filmu. Vtipy za kazdou cenu a pokud mozno co nejvic v jednom zaberu, navic znacne neoriginalni. Kdyby mel film kvalitnejsi scenar, kdyby byl prehlednejsi, kdyby bylo jasnejsi, jestli je Koza "koza" nebo "kozel", kdyby se nechoval(a) presne jako Osel ze Shreka, kdyby... Navic dost vaham, pro jakou vekovou kategorii byl film vlastne zamyslen. Skoda. ()

PetrKral

Je škoda, že polovina lidí, kteří tento film tady hodnotí, ho buďto neviděli nebo viděli s ohromnými předsudky a třeba osobními antipatiemi proti tvůrcům Jistě, ten film má, jako každý film své mouchy, ale to, že má například naprosto geniální hudbu, hvězdný dabing, ohromné davové scény, výtvarnou atmosféru, která je zcela jiná než u amerických filmů. To záměrně pisatelé neuvádí a pouze hledají chyby a špínu. Při trochu objektivním pohledu by pak totiž NIKDY nemohli hodnotit takovýto film, který je u nás průkopnický jako odpad nebo jednu *. Podívejte se na hodnocení ostatních animovaných filmů a mnohdy filmy mnohonásobně horších, než KP - Téměř Žádné odpady ani jedna *. - maximálně, když už je to průšvih, tak 2*. ()

koudi odpad!

Kdybych na tomto filmu (jestli se tomu tak dá vůbec říkat) neseděl v kině na filmové noci a koukal na něj v počítači, tak by během první čtvrthodinky letěl do koše se stisknutím tlačítka ,Vysypat koš,. Nechápu jak někdo takhle může zprznit pražské pověsti ...fuj, fuj. ()

fordhont

Animace sice nic moc, ale to není to hlavní. Přesně jak je v dalších komentářích naznačováno, nevím, pro koho byl film natočen. Pro děti příliš strašidelné a složité, pro dospělé nevtipné rádoby-vtipné scény. V ději bylo naplácané všelicos a zárověň nic. Za snahu a jakousi myšlenku dávám toto hodnocení, ale nevidět to v kině, nevím nevím, jak by to ovlivnilo moje rozhodnutí. ()

Cortyx

Jedna hvězdička za snahu a protože to je český 3D.anim. film . Zbylé nestojí za řeč,vše totiž již bylo řečeno a nechci opakovat ostatní ... ()

Jara_II odpad!

Při sledování jsem se ve vzpomínkách vrátil o pár let zpět, do doby kdy jsem hrával české adventury jako Horké léto nebo Poldu...asi tak pro mě celý film vyzněl.. A to vlastně těmto adventurám ubližuju... ()

pekas

Některá hodnocení zde mi připadají neúměrně rozezlená. Dost možná, že plno "odpadů" vzniklo na základě zdejších hodnocení a nedosledování příběhu do konce. Začátek byl skutečně hodně blbý, konec o něco lepší. Momentálních 40% mi připadá naprosto trefných, přesně tak hodnotím i já - dvě hvězdy, víc fakt ne. ()

Bigfuckman

1 hvězda za grafické zpracování a 1 za výběr předních českých dabléru, kteří tu mimochodem neměli za až tolik místa pro ukázku svých nezaměnitelných hlasů (Nárožný, Heřmánek, Přeučil). Jako pohádka pro děti je to nepoužitelné a pro dospělé zas nepobavitelné. Tvůrci měli věnovat víc píle do charakterů postav a příběhu a nejen do eňo něňo grafiky. ()

Cortesz

Naprosto nulovej scénář, příběh také nic moc. Jde vidět, že tvůrci mají hodně nakoukáného Burtona a jeho mrtvou nevěstu, chvíle mi připadalo, že se tvůrci snažej ho napodobit, ale nedaří se to. Celá ta pasáž s tou kozou mi přijde zbytečná a určitě by se bez ní film obešel, ale i tak je to bííída. Jedna hvězda je za animaci, sice není v žádném případě srovnatelná s tou zahraniční, ale snaha se cení. ()

ona.takova

ty hvězdičky jsou ode mě jen za výtvarné zpracování, ale ten zvuk, ten scénář...ten pořvávající chlapec, který je jistě do rodiny s Ralphem Wiggumem. Je mi líto, že se to tak nepovedlo. ()

xxlch

Já sice chápu že každý nějak začínal.Nedokážu však pochopit, jak může někdo stvořit takovýto paskvil.Loutkovou animaci a animé,chápu jako něco,co je pro malé diváky a tohle byla pohádka ? nebo film pro dospělé ? A ještě k tomu z historického pohledu úplně mimo.Příště raději néééé!!! Jó a dětem do 12 let vůbec nedoporučuji! Ta jedna * je za prvenství a za grafiku. ()

HarlanWade

Musím s radostí pochváli to, že v Česku poprvé v historii světa vznikl animovaný 3D snímek. V rámci naší tvorby je to velký posun nahoru - bohužel právě 3D efekty, vizuální namakanost postaviček a prokreslenost středověké Prahy bylo jediné pozitivum tohoto snímku. Příběh i dialogy na úrovni dnešních, přihlouplých večerníčků. Děs běs. Natočit animák s lacinou 2D grafikou, ale za to s trochu namakanějšími charaktery postav by se vyplatilo asi tak 1000x víc. ()

Burrows odpad!

Kozí příběh - pověsti staré Prahy je krokem úplně mimo. Obdivuju tvůrce za jejich trpělivost, protože pět let práce nad takovým paskvilem, chce opravdu pevnou vůli. A zároveň je lituju .. Nejprve jsem byl mírně v šoku ze špatné animace, která zaspala dobu a neuvědomila si, že je rok 2008 a ostatní animátorská studia jsou úplně někde jinde. Ale na animaci si člověk zvykne, protože přijdou jiná zklamání. A že jich není málo. Kozí příběh padá na stupidních dialozích, trapných vtipech ("Ta koza je těžká jako kráva!", "Kozo, já věděl, že umíš viset") a příběhu, který postrádá nějakou zápletku a nedej bože, aby zaujal diváka. Postavičky (slovo hrdina nebo charakter se použít nedá) jsou kapitolou sama pro sebe. Koza pořád nalejvá v hospodě, Máca je uchechtaná blbka s vnadami vyvedenými do extrému a na jméno hlavní postavy si už nemůžu ani vzpomenout a co byla ksakru ta chlupatá obludnost? Zkrátka a dobře, pokud si nechcete zkazit den a vidět ve filmu několikrát scénu, kde se dloubou v nose a pak to použijí jako vtip, dejte od prvního českého 3D animovaného filmu ruce pryč. Jsem hodně zklamaný, protože byl zabit potenciál, který mohl něco nabídnout. ()

Dub-C odpad!

Neni tohle prvni 3D? Je to dost ubohy. Divali jsem se na kousek ve skole a to vizualni zpracovani mi prijde jako hra Harry Potter 3 xD Fakt skoro stejna grafika, ale i pohyb postav. 100% odpad! ()

skalicky

Bohužel nesplnil kozí příbeh očekávání,špatný děj nic moc scénář,animace hodně podprůměrná ,dabingová česká klasika.... za to 1 hvězda!!nejvíce mě ovšem vadily narážky na Prahu a Pražáky po prvé se člověk zasměje po 10 už se chytne za čelo 30% ()

d1x

Pro mě veliké zklamání. Především je mi líto grafiků, kteří neodvedli podle mě zase tak špatnou práci (proto taky * a ne odpad!).Celý příběh je tak neskutečně stupidní až se mi tomu chvílema nechtělo věřit, že by někdo něco takového stvořil. Pochopil bych, kdybych viděl, že je film určen alespoň některé věkové skupině, ale tohle se nemůže snad (až na vyjímky?) líbit ani malým dětěm. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)