Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

R4D0

Nuda ktorá sa ku koncu rozrastá pretože som dal dve musím priznať že som milosrdný a to my dá za pravdu aj dalšie osadenstvo csfd nuda nuda a ešte raz nuda dve hviezdičky za animáciu a dabing a za pocit že film sa odohráva v susednom česku. ()

Zevon

Podle hodnocení propadák - naštěstí jsem si již zvykl na občasné úlety zde a dobře jsem udělal :-) Odpadem film rozhodně není, na to jsou jiné tituly :-), kupodivu zde velmi dobře hodnocené, např. Mlha a jiné skvosty. Faktem je, že v době uvedení je použitá animovaná technologie již hodně morálně zastaralá. Převod do 3D trpěl zpočátku nešvary nedostatečného výkonu počítačů, modelované postavy byly hranaté, pixely obrovské a prostředí na detaily chudé a zde mi opravdu připadá, že jsme jak na začátku a na proklamovanou inzerovanou novinku někdo asi trochu zaspal dobu. Být Koza na trhu před pěti lety, byla by na špici a každý by se rozplýval,na dnešní poměry jsou již lépe modelovány postavičky nekonečných seriálů na dětských televizních kanálech. Příběh rovněž špatný není, snaha o zastoupení různých charakterů u jednotlivých postav zachována je, odvíjí se a má vyústění. Je ale pravdou, že občas určité etapy spějí do ztracena a mi osobně se zdálo, že se dívám na nějaké krátkometrážní skeče. Holt co se povedlo ve Fimfáru, nefunguje zde. ()

quixote

Dějová linie studenta Matěje je špatně čitelná (pokud se upsal ďáblu, jak je možné, že ho peklo propustilo?), je-li film určen hlavně dětem, některé bizarnosti asi nepochopí (co že to Máca dělá v noci na hřbitově? Koza je „ten Koza“, že se šmajchluje s povětrnou ženštinou?). Pokud pomineme, že z hlediska historie tu spousta věcí ani náhodou nesedí, atmosféra středověké Prahy má svoje kouzlo a říz. Nejzábavnější je Koza, a vůbec nevadí, že příliš okatě připomíná Oslíka ze Shreka. Nadprůměrně kvalitní hudba. Případné pokračování s lepším scénářem by mohlo dopadnout ještě lépe, ale v každém případě klobouk dolů za průkopnický film v našem teritoriu. Film není bez chyb, ale hodnocení na CSFD kolem 38 procent je nespravedlivě nízké. ()

elshish

Příběh celkem o ničem, kdyby se neopíral o hystorický Orloj mistra Hanuše, byla by to mega nuda.. Grafika ve mě nevzbuzovala dojem hnusoty, spíž hystorické budovy se mi trošku zdály okopírované ala Tim Burton.. Takže slabší průměr.. ()

E lan

Víc než jednu * za docela slušnou animaci a nápad se starou Prahou se tomuto filmu dát nedá. Strašný scénář, nechutné scény a trapné rozhovory, to vše zdobí tuhle tragédii. Pryč od toho i v televizi!!! ()

Werde

Tohle byla střelba do prázdna..Pohádka je postavena na chabém ději. Rádoby hlášky na dojmu taky nepřidají.. A Lábusův hlas ke koze vůbec nepasuje..Děs a běs! ()

Ceberus odpad!

Vykradený Shrekův osel, spousta hospody a ožralů, spousta sexistických scén. Tohle není film určený pro veřejnost, tohle je film od pubertálních uhrovatých ajťáků/grafiků splácaný zřejmě pro jejich vlastní... ehm... potěšení. Naneštěstí někoho napadlo vytáhnout to mezi lidi. ()

alonsanfan

Na poli 3D animace jsem asi příliš zmlsán Pixarem a třeba i Shrekem, který shodou okolností ve třetím vydání běžel na jiném programu ve stejném čase. Poté co jsem po útrpném vysledování Kozího příběhu s úlevou přepnul na Shreka, po 5 minut kdesi v prostředku filmu jsem okamžitě pochopil, co Kozímu příběhu tak zoufale chybělo. Bohužel úplně všechno. Hlavně chyběla duše, což je mi opravdu moc líto, zvláště u českého animovaného snímku. Zavádějící je již samotný název Kozí příběh - pověsti staré Prahy, když film vycházel pouze ze dvou - Faust a Pražský orloj, příliš málo pověstí, aby si film svůj podtitul zasloužil. Technicky i technologicky nezvládnutá, zastarale působící 3D animace, prapodivně hranatá a nesympaticky stylizovaná. Nesoustředění se ani na celek, ani na detail. Mé oko zmlsané Pixarovskými snímky se nad hranatými objekty a prapodivnými texturami i vyprázdněnými neživými scénami docela nudilo. Podivné erotické dusno v podobě postavy Mácy s až nestvůrně velkými prsy. Téměř zoofilní vztah hlavního hrdiny a jeho kozy. Rozbitý a mozaikovitý scénář. Jediným plusem byl jako vždy perfektní dabing předních českých herců, kterým bohužel chatrný scénář a stupidní dialogy nenabídly příliš prostoru. Nejvíce mě asi zarmoutilo celkové vyznění filmu, který v důsledku nebyl určen a vhodný ani pro děti, ale ani pro dospělé! Velmi promarněná příležitost. ()

Oonika

Příště už vážně dám na rady typu- Na tohle se vážně nedívej!... Ale moje slabost pro animáky mě přemohla a teď jsem vážně zklamaná. Pohádka, ve které se žárlivá koza opíjí v hospodě a pak dojí alkoholické mléko, ve které hlavní hrdinové souloží o sto šet, vážně asi není moc vhodná pro děti. Upřímně doufám, že se tenhle snímek neujal moc v zahraničí a nevidělo ho moc lidí. Protože toto nemá s pověstmi staré Prahy opravdu nic společného.... Ta jedna hvězdička je jen za to, že jsem se trochu zasmála. ()

Wowara

Shlédnuto jako poslední kousek na filmové noci, takže nějaké 4 hodiny ráno, totálně vyčerpaní, utahaní. Toto nás uvšem probudilo. BOHUŽEL. V půlce filmu jsme úspěšně vytuhli. HURÁ. Jedna hvězda za zajímavou animaci, jinak by to šlo do odpadu! ()

Brinkley

Nemůžu přijít na cílovou skupinu, jíž byl Kozí příběh určen. Pro dětského diváka je to film nekonzistentní, možná i málo poutavý, pro dospělé zoufale nevtipný a pro milovníka staropražských pověstí (tedy i mne) postrádá magickou atmosféru. Navíc ten kozel se neoriginálně podobá oslovi. ()

bono22vox

Dětem se to líbí a to je důvod toho hodnocení... Jinak za mne je to smutná ukázka velkých ambicí a malého rozpočtu. Na českého Shreka si hold musíme ještě nějaký ten pátek počkat... ()

merlik

Kozí příběh je velice pěkně graficky zpracovaný, velmi hezky kreslený, každá postavička má svoje charakteristické prvky. Kostra scénáře se rozpadá do jednotlivých scének, úplný happy end je násilně optimisticky, hudba slouží příběhu, dialogy někdy tahají za uši svojí kostrbatostí a vtipy nefungují, ale stejně Kozí příběh rozhodně není odpad. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)