Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Luisis

Film nemá duši, ačkoli u animáku je to to nejpodstatnější. Prostředí kolem je velice bídně grafický zpracováno. Vypadá to jako špatna hra. Velké zklamání - 25% ()

Drom

Ta animace je nějaká neupravená a vtipy tak nějak vynucený, nezdá se vám? Tyhle 3D animáče moc nesleduju, ale vzhledem k tomu, co jsem už viděl, to není ani moc originální. Jak co do příběhového slepence jiných pohádek, tak po stránce celého konceptu. Na druhou stranu mi to přišlo celkem nezávadný. Má být údajně první český 3D, no na první pokus to zas takovej propadák nebyl. Takovej českej a méně trapnej Shrek. ()

guri

Pomerne slaby animak, no tunajsie aktualne hodnotenie 39% mi pride prehnane nizke. Z toho dovodu menim povodne zvazovane dve hviezdicky na tri. ()

Ozzy2

Kdyby to vzniklo v Pixaru, nebo to udělal Tim Burton, má to 90%.Bohužel je to ale typicky české, tak to prostě zadupeme už z principu do země.Lepší je jakákoliv americká sračka, protože je prostě americká a amíci dělají nejlepší věci, češi to neumí...no..netušil jsem, že takovejch hovad, co se na to dívají takto je tolik.Aby měla taková krásná pohádka 39 % je fakt otřesné. ()

zapalik

Bez vtipu,dabing bez úrovně,scénář jak od předškoláka, zaměření na cílovku nulové - tak se dají ve stručnosti shrnout mé pcity z jednoho z nejpříšernějších filmů historie. Silná slova? Pardon. Jsem patriot, těšil jsem se, jak budu tvůrce vynášet do nebes, kvůli pokoře k penzu práce dávám jednu hvězdičku. Film je totiž zprzněný tak, že i Nebát se a nakrást Luďka Soboty je proti tomu mistrovské dílo. O vizuální zpracování mi ani tak nejde, to mi nevadilo kromě různě zkroucených domů. Příběh plytký, měnící se děj bez dostatečného vysvětlení pro děcka. Bez gradace. S debilní hudbou, která film przní, protože hraje bez přestání a tak nemůže navozovat atmosféru. A pitvořící chlupatá koule (veverka Scat v Ice Age) a Koza (oslík v Shrekovi), převzaté nápady, to už jsou jen takové totálně likvidační perličky. Film ale zkazil hlavně tak hloupý scénář, že by za něj vyhodili z FAMU rovnou v prváku. Škoda, snímek má ze začátku spád a docela jsem si říkal: "Super, nepodělali to!". Jenže pak se to rozplizne do střípků, příběh je násilně rozcupaný, negraduje, nebaví, vrcholem humoru je padání postav a opilá kostra. Vrcholnou ostudou je dabing - Pavel Rimský v dvou záběrech po sobě mluví nejdřív Kata Mydláře, hned potom vojáka, to samé bylo během filmu minimálně ještě dvakrát u jiných hlasů. Studenty dabují snad lidé před penzí - herečtí školáci by to za pohoštění a tisícovku namluvili líp. No a ten konec - film skončí jako když utne. Jako by si tvůrci řekli: docházej prachy, padla! Nevím, proč se autoři chlubí tím, že oproti americkým týmům o tři sta lidech oni film zvládli v deseti. Proč se chlubí, když svůj početní handikep nezúročili alespoň částečně funkčním scénářem. Někdo by se tu minimálně měl naučit budovat atmosféru a pointovat fórky, aspoň trochu, prosím!!!! A ještě něco. Ten film je označovaný jako rodinná komedie. Když jsem se ptal dětí do takových devíti let, moc se jim to líbilo. Jedenáctiletí a výš byli znechucení spolu s námi dospělými. Prostě hnus nejvyšší. Vím, že cizí práce se lehce kritizuje. Já bych ale tak rád pochválil - jenže není za co! Bohužel. ()

Tamten

Film, na kterém je vidět, že tvrůce baví animace a zbytek berou jako nutné zlo, které tam také musí být. Namalované je to pěkně, ale děj se ukáže až za polovinou filmu a zvuková stránka filmu (hlavně namluvení postav) je hodně špatná. Nejzábavnější na filmu je koukat na druhou stranu plátna "než by se mělo" a hledat, co tam zas tvůrci pokoutně přidali. ()

Šípek odpad!

Promarněná šance letošního českého filmového podzimu. Kozí příběh není komedií, neboť použité vtipy jsou nevkusné, nebo trapné bez pointy. Jako příklad stačí uvést opakovaný vtip s dloubáním se v nose. Kozí příběh není ani pohádkou, ale spíš historickým hororem. V kině bylo plno dětí a ty se velmi brzy většinou začaly ptát, kdy už bude konec? A ptal jsem se i já. A to není vizitka hodná prvního českého animovaného 3D filmu. Doufejme, že se kvalita u druhého pokusu zlepší. Pokud se chcete vyhnout rozpačitým pocitům při odchodu z kina, vyhněte se filmu obloukem. Je to skutečně nehorázná nuda. Nechutné. Odpad! ()

ing.man

Nádera..... Já jsem si to užil. A to, že jsem šťastný prosťáček je fakt. Furt lepší než být pseudo-kritik, kterých je tady plno. ()

artuš

No jde poznat, že se jedná o první 3D animovaný celovečerní film ve východní Evropě a Čechách. Pořád mi ta animace připomínala loutkový film. Ale děj byl docela zajímavý, podat pověsti Prahy jako anomovaný film docela zábavné, hodně mě mrzí, že se autoři drželi jenom stavby Karlova mostu, vzniku Orloje a Faustova domu. Vždyť pražských pověstí je hodně a daly by se vybrat i jiné. 1* dávám jenom za celkový dojem a zato že tento film beru jenom jako pokus o 3D animaci, snad to bude příště lepší. ()

Rincewind

Podle závěrečných titulků vznikal tenhle film 5 let. Bohužel to na na něm není ale vůůůbec vidět. Animace je časově náročná, to je jasné. Ale možná by nebylo od věci, kdyby se tvůrci během těch dlouhých pěti let jen tak mimochodem zamysleli nad tím, že film by měl mít příběh. Myslím tím normální příběh, který má hlavu a patu. Ne podivný slepenec kostrbatě na sebe navazujících rádobyvtipných scének. A možná by taky prospělo, kdyby dialogy nebyly jaksi napůl odhuhňané - jakoby si někdo nevěděl rady, co by postavy měly říkat, tak to nějak zaplácl. Ono je to tak vlastně od začátku do konce - celý film je jen takové zaplácnutí nějakých 80ti minut. Nudné, hrozně nudné zaplácnutí. ()

lokol odpad!

ako toto okomentovat...sklamal som sa..neviem co to bolo za film, viem ze 3D animak, ale preco? pokus? hlavnu myslienku to nemalo,akurat ked sa zamyslim...pockajte, zamyslam sa....no anomyslienka o bohatstve..., naozaj to posobilo ako nezazivne rozpravanie...keby aspon rozpravanie ale snazim sa prist na to o com to rozpravanie malo byt...vola sa to kozi pribeh a koza tam v podstate nic nerobila...o tom ako sa staval orloj? este ze do toho boli vklbene aspon tri naznaky vedlajsich nedokoncenych polodejov...nejako som mal v tejto rozpravke chaos...bola tam postavicka dracula? koza? orloj? bolo tam toho na mna moc...ani vtipne to bolo...vtipy typu susen z nosa ma nejako nerozosmeju, vykonavanie malej potreby na ineho cloveka tiez nie...mozno male deti to rozosmeje, ale ak by to sledovali male deti asi by rodicia neboli nadseni zo stylu dvoch hlavnych predstaviteliek...skoda...dal by som hviezdicku za pokus o animak...ale nedam...iba by som opticky vylepsil percento tohto filmu... ()

criticson

Film má jeden obrovský klenot, a tím je nápad. Ale nic dalšího. Nuda jejíž animace je zkrátka na naše poměry pořád velké sousto. Pře karikované postavy často kazí celkový dojem a mnohem vetší uplatnění by našly v loutkové podobě. Celé by to pak změnilo atmosféru a dostalo jednotný styl. Tománek střídá kontrasty barev až mě bolely oči,jediným vydařeným prvkem byl Faustův dům snímaný vždy v noci,tudíž se zakryly jindy viditelné nedostatky. Za těch pět let to mohl být zkrátka úžasný loutkový celovečerák se zajímavým dějem, místo zdlouhavé a přehnaně vulgární nepodívané. Ale z chyb se člověk učí, a už za tu snahu dotáhnout celý projekt do konce, si všichni tvůrci zaslouží hlubokou úklonu. ()

Trauma odpad!

Vskutku ,,kozí'' příběh. Není to vtipné, místy až trapné. O pověstech staré Prahy příliš nepoučí, protože jsou přizpůsobené ději a tedy překroucené. Tak co to má být? Snad poučení pro děti o českém sexismu?..Děj sice nenudí a vtáhne diváka do filmu, ale to už špatný dojem nezachrání. ()

waska

Velké zklamání. Těžko se vůbec dá pochopit o co tam jde, jestli tam vůbec o něco jde. Snaha o komediální příběh se vůbec nepovedl, není se čemu zasmát. Velká NUDA... Snad jen za tu snahu... ()

mdouglas odpad!

Jakožto 3d grafik jsem si musel tuto českou prvotinu z dílny Jana Tománka sehnat. Naštěstí, narozdíl od náhodných díváku, jsem přibližně věděl do čeho jdu. Jednak díky tomu, že znám Tománkův předchozí počin žáby, kterému jsem se musel hodně divit, jak je vůbec možné něco tak špatného vytvořit a navíc to vydávat za vrcholnou práci a pak jsem si přečetl pár kritik a shlédl trailer. Pokud bych se měl dostat k filmu jako takovému, vezmu nejprve asi děj. Film byl určen mladšímu obecenstvu, aspoň dle toho co jsem se dozvěděl. Ovšem to co jsem ve filmu viděl? Prsatá dívka, jejíž jméno si nepamatuji, mluvící koza toužící po vztahu se svým majitelem na jehož jméno mi také ne a ne přijít na jazyk. To rozhodně není příběh pro děti. Z příběhu jako celku si také moc nepamatuji. Jen vím, že naprosto nedostál svému podtitulu, příběhy staré Prahy. Děj bych hodnotil jako odpad. Pokud vezmu vizuální stránku věci, hodnocení nedopadne jinak než opět odpadem. Někde jsem četl, nebo dokonce viděl, že autor přirovnával film k produkci Pixaru či Disneyho. Asi si hodně věří, protože jeho snímek nedosahuje ani kvality Pixarovských prvotin, pocházejících někdy z poloviny 80. let. Na první pohled je znát, že postavičky jsou takto stylizované a scéna celkově, protože to autor a jeho tým prostě jinak neuměli. Nebylo to kvůli stilizaci, to pozná každý grafik a lépe ještě 3d grafik. Stejný problém je se scénou, tedy budovami, prostředím, předměty atp. Je to stejně tak nezvládnuté jako postavy a ze stejého důvodu. Obdobný problém mám s texturami, které jsou nekvalitní a nevhodně použité. Světla? Taktéž špatné. Kamera? Špatné DOF, mapping textur, špatně zvolené pohyby kamer. Posledním co zbývá je snad kinematika postav, která taky není nijak zázračná, spíš špatná. Co dodat, působí to na mě jako hra, zhruba z roku 2003 - 2005. Tak by rozhodně film vypadat neměl. Ať o tomto filmu přemýšlím jakkoli, nenacházím nic, co by na něm bylo dobré. Pro mě skoro určitě nejhorší 3d film co jsem viděl a jeden z nejhorších českých filmů. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)