Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Cushing

Postmoderní laškování s námětem staré Prahy -- to jediné snad stojí za ocenění. Ale já byl schopen vydržet u tohoto trapasu asi půl hodiny. Pak jsem si musel nakapat do očí Ophtalmoseptonex. ()

lennyd

Vesnický balík Kuba se svojí kozou, duchaplně pojmenovanou Koza, se vydávají do velké Prahy, aby zde našli práci, ale taky se podívali trochu do světa. Už po prvním dni, kdy Kuba pomáhá při stavbě Karlova mostu, jsou oba natolik zřízeni, že jim naprosto vyhovuje, když je najme Mistr Hanuš na vyřezání soch pro svoje veledílo, Pražský Orloj... Když byl snímek v kinech a všude okolo lítala bombastická reklama, uvažoval jsem o tom jej také shlédnout. Z dnešního pohledu jsem ale rád, že jsem to neudělal a vyčkal na televizní premiéru - ta tomuto filmu bohatě stačila. K hodnocení - začnu těmi kladnými stránkami, těch totiž tolik není - na dabingu se podílela spousta známých českých herců, takže jsme si s manželkou užili při jejich odhalování. A teďka k druhé straně mince - animace by sice šla označit za vcelku zdařilou, ale člověk by nesměl vidět všechny ty Shreky, Doby ledové a tak. Příběh samotný je docela hloupoučký, a potěší v něm snad jen pozadím okolností (stavba Karlova Mostu a tvorba Orloje)... ()

sallyann

Dabing a hudba parádní. Grafika celkem šla....i když mi třeba animace k některým PC hrám přijdou daleko lepší. Příště vyměnit scénáristu. Jo a co byla ta chlupatá koule, jak tam věčně běhala nalitá? ()

anli

První 3D český animovaný film,který vznikal pěknou řádku let a na jeho stylizaci a vizuální stránce je to bohužel znát:Je opravdu průměrná a místy až podprůměrná.Z hlediska vývoje a vzniku filmu jí ponechám stranou a nebudu jí hodnotit.Hlavní je příběh a s tím se tvůrci opravdu moc nezaobírali.Děj je vlastně tak na jeden večerníček a ještě chaotický a zbytek je podivná nastavovaná omáčka s mnoha postavami,které jsou k ničemu a mají působit vtipně nebo doplnit chybějící kulisy.Je to velká škoda,protože Praha je tu opravdu nádherná a to kouzlo staré Prahy na mě opravdu dýchlo.Bohužel to bylo to jediné....taky samotný žánr je nejasný,neb pro děti film není a tudíž ani nálepka rodinný se použít nedá.Tvůrci podle mě dělali dort jako pejsek s kočičkou a snažili se tam dát vše,ale jak se říká"méně je někdy více".Možná měli dobrý nápad,ale a celý film to nedalo a tak míchali a míchali a míchali.....až vzniklo tohle.Kromě Prahy je jediné pozitivum skvělý dabing,tak přivírám obě oči a dávám 40%.Uvidíme,jak dopadné pokračování,neb látky je tu mnoho,jen jí správně uchopit. ()

Kmotr76

No hrůza...Animace by na první český 3D animák ještě šla, horší to už je s příběhem. Dohromady nedává vůbec smysl protože je slepený z několika spolu nesouvisejících pověstí. Film nepobaví ani děti, ani dospělé. Bohužel. ()

oveckaoa odpad!

Jako vážně komu je tohle určeno pro děcka je to plné úchylností a místy i hodně temné pro dospělé to zase nemá co nabídnout. Tohle je animák, který je hodně ujetý, ale ne ve stylu, že by byl ujetý úmyslně  jako třeba Shrek , ale že je režisér nějaký narušený a promítl to do svého filmu.  Posuďte sami Kuba je incestní zoofil a v jedné scéně se cucá s vlastní kozou většinu filmu jen chlastá na sekeru (protože prachy nemá) a v jedné scéně i souloží zhruba na začátku zničí i Karlův most . Máca krade ze hřbitovů hřebíky vyměňuje je za orezlé hřebíky se staviteli na Karlově mostě a ty orezlé pak prodává  faráři , který je prodává na jarmarku pod názvem Ježíšovi hřebíky.  Farář zde káže o církvi a je tlustý jak vyžrané prase a jediné o co se stará jsou peníze (tohle jediné pasuje) Koza projevuje sexuální náklonost  k člověkovi a v jedné scéně sbalí místní šlapku a souloží s ní pak ji i okrade. Matěj je žebrák co ho všichni zesměšňují pak zapomene výkresy k orloji oni mu to pokreslí a za to ho mistr Hanuš předhodí popravčímu co ho nechá venku  , aby po něm lidi házeli vše možné následně je nasraný , že ho zesměšnili a stane se zlým a pošle  vojáky proti mistru Hanušovi. Animák je plný úchylností a nevhodných scén v jedné scéně souloží dva vojáci spolu v jedné scéně se Máca vysléká a Matěj u toho slintá jak prase v jedné scéně si to spolu rozdávají kostlivci a v jedné scéně se dívají pražští radní na holou ženskou dalekohledem  z neznámých důvodů se zde prochází pořád chlupatá koule z nohama. Konec už je vysloveně píčovina jelikož tak zkušený kat jako je Mydlář , když nepozná kozu od ženské je na pováženou. 0 procent ()

kamiljanda

Hrůza děs. Místy velice špatná animace, strašně chudé pozadí scén, trapné vtipy a co to k čertu je za žánr ? Doufám, že po tomhle Tománek už nikdy nebude mít možnost někdy něco natočit. ()

Petr23

No, kdyby tento snímek neměl rozpočet 35 milionů a netrvala jeho výroba dohromady 5 let, tak by se mi to docela líbilo. Režisér se neměl zaměřit pouze na detaily postav, a měl raději vypiloval spíše dost nekvalitní scénář, a málo vykreslené textury. Neříkám že to bylo zas tak špatné, neměl jsem chuť od filmu odejít, jak tady píší ostatní uživatelé, a byl jsem zvědavý jak to dopadne. Ale ty vtipy... Prostě jich tam bylo dost málo, a když se tam nějaký náhodou objevil, byl většinou podprůměrný. Dál mě velmi ranil konec, který nemá žádné morální poučení, ani žádný jiný. Ale abych taky pořád jenom nekritizoval. Líbila se mi zajímavě, goticky ztvárněna starověká Praha. Nejlépe na tom byly noční scény, například hřbitov a nad ním měsíčná obloha, a dál to byla poutavá scéna když na chvíli padal déšť. Také mě potěšila postava Matěje, který se nakonec poučil z vlastní chyby. Největší záhadou, a to mi každý potvrdí, je ona hnědá koule s obrovskýma očima,silnýma nohama, a věčně vyplazeným jazykem, vydávající pokaždé když je v záběru zajímavé až děsivé zvuky. Opravdu je škoda že toto tajemství si nechal rejža pro sebe. Docela se mi tomu chtělo dát 3*, ale já jsem řekl NE. Musel jsem dát dohromady všechny klady i zápory, a vyšlo mi z toho nakonec tak 2 a půl. ()

zdenny

Moc jsem se na tento snímek těšil, protože ho dávali v kinech kolem Vánoc a protože mám velice rád staropražské pověsti. Navíc jsem byl zvědav, jak se tvůrci poperou s výzvou zvanou Shrek. Grafika mi až tak nevadila, hudba byla pěkná. Ale co bylo skutečně tragické, to byl samotný příběh. Důležité postavy, se kterými jsme se seznámili v úvodu, se najednou vytratily. Příběh byl víceméně o staropražském orloji než aby tvůrci vymysleli mišmaš více příběhů. Navíc tam byly nelogické pasáže bez nějakého smyslu. Je to známka toho, že jim šlo o to, rychle toto nedílo prodat na trh. Mrzí mne to, protože jsem čekal mnohem, mnohem více. Navíc některé scény nebyly snad ani přístupné pro desetileté děti. Nebylo to ani pro dospělé, ani pro děti, nebylo to prakticky pro nikoho. Dvě hvězdy dávám jen za "českou" snahu. ()

Master19 odpad!

Vůbec to není o kvalitě animace. Genialita české (československé) animované tvorby nebyla nikdy založená na "dokonalé" animaci, ale na kouzlu postaviček, roztomilém příběhu, inteligentním humoru... Věřím že mistři typu Trnky či Pojara by touto technikou bez problému natočili pětihvězdičkovou parádu, ale toto je tragedie. Nuda, bezradnost, trapné gagy... Jsem zklamán a to tak, že velmi. ()

Aven

Jako by autoři nevěděli, co vlastně chtějí vytvořit. Kozí příběh nemá v podstatě žádnou dějovou linii, žádný příběh, žádné alespoň trochu zajímavé postavičky. Navíc to není film ani pro děti ani pro dospělé. A co proboha mělo znamenat to bezúčelné pobíhání Ďábla, bezhlavého rytíře a té chlupaté koule, když do příběhu vůbec nezasáhli?? Jako fanouška starých pověstí a středověkých měst, mě tenhle průser mrzí dvojnásob. ()

VasaX

Jako první český CGI si to jistě trochu úcty zaslouží, jako pohádková slepenice, řádně odstředěná, už moc ne. Naštěstí to má i s titulky něco málo přes hodinu, takže člověk času zase tolik nelituje. A animace, když už nic, je celkem roztomilá (a pár scének mimo dějovou linii je vtipných). Bohužel Kozí příběh se nerozpadl v rukách animátorů, ale přímo v rukách "příběhotepců". O to větší ostuda. ()

Všivák

První hvězdička za to, že je to První. Druhá hvězdička za to, že je to Český 3D film vůbec. A to nemám ve zvyku české produkci nadržovat ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)