Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Paserak

Nemůžu si pomoct. Tohle mě bere. Snad je to mým bývalým poblouzněním komiksy v mládí. Výtěčné. Třebbaže není příběh originální. Tvůrci jistě vsadili vše na vizuálnost a to se povedlo. Nebude to kasovní trhák, ale potěší nemálo srdíček. Jen dál s takovými projekty.... ()

yelcin

Vizuálny orgazmus. Aj keď ani zápletka deja nie je druhoradá ,celý čas som čumel na geniálne animácie na presklený most, dážď a vykreslené detaily. Vôbec som netušil , že takto spracovaný film ma zaujme. ()

zaack

Škoda, že si tvůrci nepohráli více s příběhem. Mohl vzniknout vyjímečný film, protože po technické stránce je to fakt pecka. ()

Vital

Černobíle provedení v podobě komixu byla dobrá myšlenka,stejně jako u Sin City,a tomuto snímku to hodně spěje,za to bych dal 4*,je to něco nového,a pro diváka skvělá podívaná,co mě ale na tomto filmu fakt vadí,je celý příběh,který postrádá více citu a skanduje spíš na animaci,víc než 3* dát nemůžu. ()

Muňa

Příběh mi přišel takovej průměrnej, no ale za tu výtvarnou stránku musím dat bonus 1*. Bylo to tady srovnáváno se Sin City nebo Blade Runnerem. To první je podle mě úplně mimo, společný mají jenom jednoduchej pohled na svět (=černobílej) :) No a Blade Runner má o dost lepčí atmosféru a hlavně hudbu. Ale jinak mě tenhle film dost překvapil v kladným slova smyslu. ()

karnát

Vizuálně vynikající, s několika velmi efektními scénami a slušnou atmosférou. Po všech stránkách kandidát na kultovní sci-fi - kromě jediné: scénáře. Děj je plný logických děr, postavy jednají podivně, celá ústřední zápletka je povrchní... Zkrátka kdyby ten pěkný kabátek byl naplněn něčím, nad čím by se dalo přemýšlet, dám klidně plný počet. Bohužel však chybí až příliš podstatná součást filmového řemesla. ()

goiu

příběh: 4/10 vizualizace postav: 3/10 vizualizace prostředí: vjemový orgasmus! + pár zajímavých nápadů = slabší**** ()

Woyczek

Pokud někdo neviděl Renaissance, tak nemůže tvrdit, že viděl černobílý film. Vizuální zpracování je úchvatné, děj strhující a taky: "Live forever or die trying." ()

zaziny

Osobně mám ráda filmy jako je Renesance. Je dosti experimentální, krásně se na ni kouká. Právě vizuelní stránka je totiž to, co na filmu nejvíc zaujme. A musím říct, že v tomhle ohledu u mě Renesance opravdu zabodovala. Občas si musíte věci domyslet, protože obraz složený jen z odstínů černé a bílé nezobrazí všechny detaily, ale v tom to právě je. Po dějové stránce film sice pokulhává, ale ne zas tolik, abyste si z filmu nic neodnesli, i když po měsíci už si vzpomenete jen na to, že byl zajímavě natočen.. ()

jazzuSKA

Strhující příběh,ale pouze z počátku a to ne díky ději,ale umělecké stránce filmu. Nemůžete se vynadívat na ony detaily Iloniny tváře,či samozřejmé vlny v kaluži když prší. Avšak skutečná pravda tohoto filmu tak strhující není. Onen nápad jít po stopách detektiva, jež vyšetřuje zmizení mladé vědkyně, na jehož cestě se dozvídá o spiknutí z vyšších míst, hledající pravdu i po suspendování. Opravdu zas až tak originální není. Ale všechen ten černobílý nápor deprese a tajemna, které nás v budoucnu čeká je neuvěřitelně dokreslován temnými linkami. Závěrečné rozuzlení, která bylo patrné asi od poloviny filmu nepřekvapí a morální ospravedlnění zde naleznete jen pokud jste nedávali pozor u všech filmů, kde se jen mihne zmínka o staří či umírání. Přesto je Renesance pečlivou řemeslnou prací, která nepřekypuje originalitou,ale na film se kouká nádherně. Proto dávám 4 hvězdičky. Film je mezi třemi a čtyřmi spíš u třech,ale za herecké výkony neherců 4 a za onu skvělou atmosféru. ()

RomanL

Příběh má příliš logických děr a zpracování je zajímavé, nicméně srozumitelnosti nepřidá. Také závěrečné vyvrcholení nepovažuji za nejšťastnější, a i když asi chápu, jak to autor myslel, tak pod pojmem "zachránit" si představuji něco trochu jiného. Jo, a se Sin City to moc společného nemá, abych tak řekl - jenom tu černou a bílou... ()

erazmus

Zpracování zajímavé, leč příběh nezaujal a nezanechal ve mě jedinou stopu. Devizou filmu je pouze futuristické znázornění Paříže a zvolená forma animace. ()

Andy.222

Přiznám se, že prvních asi deset minut jsem měl problém se vizuálu přizpůsobit a vyznat se v něm, ale pak jsem si zvykl a musím přiznat, že si ho i užíval. Moderní paříž plná skla a oceli vypadala velmi zajímavě na pohled a tvůrci si taky docela vyhrávali s hrou světla a stínu. Co se příběhu týče, záverečné rozzuzlení bylo docela fajn, ale předchozímu ději jaksi chyběla šťáva, tedy ten pocit zaujetí dějem, který mají i některé béčkové filmy, proto víc jak na 3* jít nemohu, přestože by si to zasloužil. Pozn. Se SIN CITY bych to rozhodně nesrovnával, protože dějem i stylem jsou jako jablka s hruškama. Někdo má radši jedno nebo druhé, někdo obojí, ale těžko se to zamění. ()

DarkRufus

V roce 2054 bude Paříž plná Rusů a Arabů...Podivné zpracování, pomalu se rozbíhající a ze začátku nic neříkající příběh... No, nevim. Film jako takový by nebyl špatný, kdyby byl hraný, ta animace mi fakt nesedla a děsně mě z toho bolely oči. Nevim koho napadlo srovnání ze Sin City. Vždyť to vypadá úplně jinak. Mám z toho dost rozporuplný pocity, celý film mi vizuálně nesedl, kromě akční scény ve skleníku, což měl být hlavní tahoun filmu, a příběh se fakt táhnul jak žvejka. 2* ()

Gyl

Od začátku jsem si říkal: "Takhle by mohl začít i úplně normální hraný film.." a to mě provázelo až do konce. Scénář je prostě normální akční film, postavy jsou reálné, dokonce i auto jim v Citroenu navrhli originální (i když mě to připomínalo C4). Po vizuální stránce neotřelé, originální.. Bavilo mě to od začátku do konce. Jen asi prvních 5 minut jsme si musel zvykat na tu černo bílou. která je opravdu černo bílá, žádné odstíny šedi.. Prostě dobrý 5 hvězdičkový film. ()

Wartord

Někdo se rozhodl udělat film technikou, kdy použije jenom černou barvu. Potom se na to podívali a zjistili, že tam kromě černé obrazovky není nic vidět. Vyřešili to dosti chytrým způsobem - přidali tam bílou barvu! Ale nic se nemá přehánět, té bílé tam opravdu moc nedali. Takže se z toho stala směsice šmouh a divných stínů. Kdyby alespoň ten děj za něco stál. ()

zichar

Tak jako lidi se tam moc nehejbou a nevypadaj jako lidi, jinak ta kompozice a nálada BW je super ale nemá to moc příběh a některý scény by šli režisérsky posunout o pár levelů nahoru. Jinak fajn.. ()

P3RS3CUToR

Renesance je moc líbivě vykreslený film, který boduje hlavně svým příběhem z blízké budoucnosti o pudu chtít být nesmrtelný a jaké následky by to mělo. Já jsem bohužel očekával mnohem více akčních sekvencí. Příběh, ač mně se v podstatě moc líbí a mám rád přesně takové zápletky, mě vůbec nevtáhl do sebe. Nevím čím to, jestli těmi dlouhými dialogy, nebo nepříliš vyvedenou hudbou. V půlce jsem se už velmi nudil a na dřevěných "sedačkách" ve Světozoru jsem se modlil, aby moje zadnice taky nezdřevěněla. Naštěstí zakončení filmu nebylo špatné, pousmál jsem se, rychle jsem vstal a pelášil domu. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014