Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Bratr

Na Renesanci jsem se moc těšil, protože už od různých preview nešlo nefandit originálnímu výtvarnému zpracování. V tomto směru jsem nebyl zklamán, možná i naopak, ale protože jinak jsem se v příběhu tak nějak ztratil, nebyl jsem nakonec z výsledku dvakrát moudrý, no co už. ()

Ygan

Děj je dost tuctový a víceméně ukecaný, forma vítězí, ale taky to není žádná sláva. Srovnávání se Sin City mě pěkně deptá, protože ty dva filmy nemají společného snad nic. A Sin City je někde úplně jinde (výš). ()

chrustie

Myslel sem si, jaký to bude nesmysl. Kreslené něco, s pitomým příběhem, co vyprchá dříve, než levná cola. Teď už vím, jak moc sem se mýlil :-) ()

Weirdman

Skĺbenie chladnej noir-ovky a pedantne štylizovanej čierno-bielej animácie spočiatku pôsobilo priam božsky. Niektoré okamihy sú úžasné. Lenže časom začal zlyhávať rozprávač a dostavili nezvládnuté prechody medzi prostrediami a poriadna zmäť v postavách. Pričom polená pod nohy hádzal aj nedotiahnutý, do prázdna vyznievajúci scenár. A toto filmu výrazne ublížílo. Škoda. Mohla to byť nezabudnuteľná kultovka. Takto je z toho príjemná jednohubka, ktorú sa oplatí vidieť viac-menej iba kôli animácii... (▲) ()

x_ander

Po stránce vizuální, hudební a atmosférické pefektní. Bohužel se pod tím vším skrývá jen průměrná detektivka s nenápaditým scénářem a předvídatelným dějem. Škoda. ()

godd

kdyby se tento film dostal do kin před Sin City, tak by zajisté měl jiný ohlas. Tím, že se dostal do kin až po Sin City, tak minimálně ztratil status novinky. Já bych film hodnotil jako docela zdařilé dílko. Nejsem žádný animátor ani počítačový vědátor, takže ačkoliv se mi zpracování líbilo, nemůžu říci, že to bylo udělané skvěle, protože tomu jednoduše nerozumím. Ale byl jsem spokojen. Možná trochu ukolébávající bylo vybrání pouze černobílého zpracování, chvílemi jsem v těch stínech nevěděl, kdo je kdo. Líbilo se mi pojetí, s kterým autoři přistoupili ke zpracování Paříže budoucnosti. A vůbec atmosféra, nebo doplňky – jako auta, byla udělaná moc pěkně a hlavně ne až tak futuristicky. Skvělý je renault - ve filmu i později v reálu s úpravami. Děj filmu asi nebyl to hlavní, na co se autoři zaměřili. Je to trochu škoda, protože kdyby byl trochu víc rozpracované nebo aspoň složitější, tak by to bylo pro film jedině plus. Nicméně alespoň závěr nezklamal, i když musím přiznat, že jiný konec by asi ani nebyl dost dobře možný. Na druhou stranu je pravda, že to je prostě „komiksovej animáč“, tak co bych chtěl. Celkově musím přiznat, že se mi film líbil, většinu času jsem se i bavil, ale pravdou je, že kdybych se na něj díval doma na televizi nebo počítači mluvil bych asi jinak. ()

Sakulnikov

Na rozdíl od Sin City mě to bavilo, a to nejsem zrovna fanoušek rotoskopie. Tady se ale díky ní podařilo vytvořit futuristické kulisy, které mě nadchly. Viděno na Noir Film Festivalu. ()

Sün Li

Nez jsem se kouknul na tento film, precetl jsem si "rozhovor" dvou lidi na nyxu: původně měl být art directorem Rennaissance člověk, který šéfoval vývoju Half Life 2, ale producenti se lekli, že se prachy použité na tu technologii nevrátí, tak najali scenářisty, kteří napsali naprostý schéma-klišé kombo aha, takze mam od toho cekat supa vizual stranku ale jinak pycovinu? Takze jsem vedel do ceho jdu. Vizualne naprosto jedinecny zazitek! Takze Pet hvezdicek. Scenaristicky..."prumerne" becko. Skoda. ()

Sekel

Vyvazeny a tajemny animovany thriller, misty velmi natazeny a nudny, neuskodilo by vice akce. Se Sin city to nema myslim nic moc spolecneho, az na tu zdanlive stejnou vizualni podobu. To nejlepsi na filmu byl anglicky dabing Daniela Craiga a Catherine McCormack. ()

mrakoplasH

Tak tohle byl opravdu zážitek. Grafické zpracování je opravdu výborné, hlavně záběr: Pohled z deštivého města do vysokopostaveného okna. Prolínání obou sfér bylo hodně zajímavé. Příběh byl celkem napínavý, ale až moc roztáhlý. ()

david666

Potěšilo mě, že se tento film, kromě zajímavého grafického zpracování, může pochlubit i vcelku zajímavou zápletkou. Sice ke konci už mu trochu dochází dech, ale přesto se jedná o slušnou podívanou. Dalším kladem je i to, že se nejedná zas tak moc o vykrádačku SIN CITY. ()

Veju007

Zajímavý příběh, jen se mi místy pletlo, kdo je kdo. Ovšem naprosto nádherně provedené animace a hudba. A Daniel Craig jako hlavní dabér byla opravdu skvělá volba. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014