Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Zombiepod

Renaissance je vizuálne nádherným a originálnym filmom so skvelým nápadom a myšlienkou. Niektoré scény boli dokonca pojaté tak dokonalo a umelecky, že by som si ich obrazmi vyzdobil všetky steny. Postavy sa mi veľmi páčili, no musím uznať že konflikty medzi nimi boli veľmi slabé, tak ako aj celý zvyšok príbehu. Nápad dobrý, no zrealizovanie vzišlo len na akési pomalé a príliš obyčajné plynutie deja. Niekedy ma dokonca vytáčal strih scén, ktoré na seba vôbec nenadväzovali a len zbytočne spôsobovali už beztak prázdnemu deju chaos. Takto krásny vizuál by si zaslúžil oveľa viac, pretože potenciál to má obrovský. ()

Izz

Jak forma vládne nad obsahem.A to tak že zcela.Frantíci moc chtěli své Sin City,ale zapomněli,že za jeho kvalitami nestojí jen skvělá vizuální stránka,ale především kvalitní příběhy z pera Franka Millera.A přesně u toho taky měli začít,u scénáře,který Renesance vlastně postrádá.Člověk se v té změti vyšetřování,halucinací a postav začne poměrně brzy ztrácet a nakonec mu nezbude než se jen nechat unášet působivými černobílými výjevy,které sice dohromady nedávají moc smysl,ale moc hezky se na ně kouká a chvílemi dokáží i strhnout.Výsledek mi nakonec spíš než Sin City kvalitativně připomínal rozporuplný Linklaterův Temný obraz,taktéž audiovizuálně dílo nesmírně vypiplané,ovšem vším ostatním mírně iritující. ()

venca206

Taková animovaná Bondovka. Je třeba dávat dobrý pozor, v černobílém světe chvilku trvá, než si zvyknete na postavy, ale jinak se filmu nedá mnoho vytknout. Taková tříhvězdičková klasika - nenadchne a neurazí. ()

Landier

Jeden z vrcholů francouzské animované tvorby posledních let (možná bych se i odvážil říct světové tvorby). Skvěla animace, která, aspoň pro mě, byla nová, neokoukaná, nezvykle zajímavá a příběh, co neurazí. To jsou asi dva hlavní atributy, které udělaly z Renaissance film hodný 4*. PS: Prosím nenazývat francouzské Sin city, tento film je o animaci a dokonalosti zobrazení, narozdíl od fádního amerického cool style à la Al Capone. (trocha mojí francouzské jízlivosti) :) ()

Prankster

Dvě hvězdy hlavně za zpracování, děj a ten zbytek byl hrozně nejasný a dost nedotažený. Celkově to byla hrozná nuda že jsem u toho dvakrát usnul... ()

snakepit

Dej filmu nie je ničím výnimočný a musím povedať, že v niektorých momentoch som sa dokonca až nudil. Za zmienku stojí zaujímavé čiernobiele spracovanie, ktoré však malo za následok neprehľadnosť medzi postavami. A Sin CIty mi to pripomínalo len podobným vizuálnym spracovaním, inak sú tieto dva filmy na úplne inej úrovni. ()

Tales

Uf, uplne sem u toho usinal, takze sem to musel v pulce vypnout. To, ze je to mozna vizualne zajimave zpracovany je pravda, ale to byl pro me asi nejvetsi problem. Postavy jsou si vsechny hrozne podobny, takze sem casto ani nevedel kdo je kdo. Navic diky tomu zpracovani vyznivaji postavy uplne prazdne, nemaj dusi. Prostredi je taky dost nudny, stejne jako "pribeh". Az na jedinou scenu to byla brutalni nuda. Mozna kdybych to dokoukal do konce, tak by to bylo lepsi, ale myslim, ze to nezvladnu. Jeden z mala filmu, ktery sem musel v pulce vypnout a vymazat kvuli tomu, ze sem u toho usinal a ani me to nedokazalo vtahnout do deje, takze sem obcas koukal misto na film jen tak do zdi, protoze to bylo zabavnejsi. ()

ondey

Tohle je OŽIVLÝ KOMIKS! Strhující vizuální podoba, akce, hudba, příběh a navrh tomu všemu francouzština :) Kdo neviděl - chyba chyba chyba!! :) ()

Black3R

Celkový dojem z filmu je výborný :) Ale jediná vec mi vadila, a to boli ostré prechody medzi čiernou a bielou, niekedy tmavý objekt na tmavom pozadí si človek nevie predstaviť. ()

Bendiys

Jednoznacna vyhra vizualni stranky. Dej ubiha rychle a srozumitelne. Je vsak povrchni a konec vyzni do ztracena bez emoci. Film, ktery zkratka po obsahove strance nabidne smrst nepropracovych vyjevu... ()

XXXXXXXX

Pokus o animovanou verzi Sin City. Na rozdíl od něj, jsou však postavy nedostatečně prokreslené, jejich motivace je zamlžená a ke konci stopáže, už mě, z toho černobílého animovaného obrazu, začínala mírně pobolívat hlava. Doporučuji pouze skalním fanouškům ártovní tvorby. ()

regentor

Noirový snímek který vlastně není černobílý, samozřejmě nejen formou ale i obsahem.Dnešní filmová technologie umožňuje různé čáry-máry a tady mi chvíli trvalo než jsem zkousnul pojetí tvůrců.Režisér Zeman by možná byl nadšen , moje maličkost už méně..Jeden z mála filmů u kterého jsem váhal s hodnocením.Provázanost minulosti se současností s přesahem do věcí příštích, ne každému tohle musí sednout.Nejsem žádný extra matematik, ovšem v oficiálním textu distributora se píše, že děj se odehrává v roce 2054. Každý pozornější divák záhy zjistí, že zápletka snímku se odvíjí od toho, co se stalo před 40 lety v roce 2006, což je tam mnohokrát zmíněno, tedy reálný příběh se odehrává o několik dříve , ale za tuto "botu" tvůrci nemůžou.Eifelova věž v kompozici s modernou druhé půle 21. století , kanály na Seině mimo řečiště a řada dalších vychytávek kdy Jules Verne by tleskal patří ke kladům tohoto snímku. Co se týká filmového zpracování , tady už to taková sláva není. Děj je docela překotný a na tempo noir detektivky až chaotický, těžko říct, jestli toto byl záměr aby diváka vice "angažovali" do děje , nebo spíchli horkou jehlou. Myslím si, že varianta "B" je blíž realitě..Není to klasická detektivka, není to však ani obehraná krimi .Thrillerový nádech to má, jako rovněž prvky mystery či sci-fi.Herecké výkony lze v tomto snímku jen stěží hodnotit , jako rovněž kameru. Hudba je však solidní a už od úvodu dává důraz na nostalgické vnímání celého filmu.Akční jízdu nečekejte ale pokud máte rádi filmy kde se něco děje i bez toho , že se střílí nebo tlachá nonstop, potom sedněte a koukněte. Nuda to není. ()

pasqviL

Je to jako když si hrajete s baterkou ve tmě a jde vám to moc moc dobře. Určitě vizuální stránka filmu je přinejmenším působivá. Děj ve filmu hraje taky prim, jediné co bych mohl vytknout filmu je možnost animace tváří herců co je dabují. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014