Madeinusa

(festivalový názov)

Madeinusa je čtrnáctiletá indiánská dívka, která žije v izolované horské vesnici v Peru. Pro toto zvláštní místo je typický náboženský zápal. Od tří hodin odpoledne na Velký pátek (kdy Ježíš zemřel na kříži) až do Velikonoční neděle dělají všichni vesničané, co se jim zamane. Během dvou svatých dnů neexistuje hřích: Bůh je mrtvý a nemůže vidět, co se děje. Všechno je povolené bez jakýchkoli výčitek svědomí. Madeinusa, její sestra Chale i jejich otec Don Cayo, místní starosta, dodržují tuto tradici každý rok, a to bez jakýchkoliv pochybností. Jednoho dne se ale ve vesnici objeví mladý geolog z Limy Salvador a svým příjezdem nevědomky změní život mladé dívky. Strhující drama se odehrává v exotickém prostředí Bílých Kordiller. (oficiálny text distribútora)

evulienka3

"Máš na sebe tričko s mojím menom. *Nemám.* Videla som to.*To nie je tvoje meno, tam bolo vyrobené..."Veľká noc na Peruánsky spôsob, alebo ako by to mohlo dopadnúť, ak sa dostanete do Bohom zabudnutej osady, v ktorej sú ľudia obeťami tradícií a v ktorej sa v období Veľkej noci, môže všetko, lebo Boh to nevidí...je mŕtvy. A že sa tam veru dejú veci! Nečakala som takú originalitu od filmu z Peru, takže o to viac ma to prekvapilo. Videné v rámci projektu 52 films by women a Challange tour marec 2016- 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

kareen

OBSAHUJE SPOILER: Jeden z těch nepříliš ukecaných filmů, kde náznaky napoví více o životě jedné zapadlé peruánské vesničky, v níž se zastavil čas a zvláště pak dvou sester žijících po boku despotického otce, než jinde dlouhé doslovné scény. A zároveň nahlédnutí do indiánských tradic a kultury s velmi zajímavou myšlenkou o pár dnech, kdy je Bůh mrtev a proto je možné dělat cokoliv. Ovšem ten největší hřích ze všech je nakonec paradoxně spáchán až po této lhůtě. ()

emma53

MOŽNÝ SPOILER : Kdesi v jedné peruánské vesničce se zastavil čas, je to místo bez telefonu, plné vší, krys, zvláštních rituálů, pro nás nepochopitelných tradic, zkrátka úplně jiný kraj a jiný mrav. Stříhání kravat, kde si pak může žena vybrat muže na noc podle své libosti nebo festival, kde se volí ta nejčistší a nejkrásnější panna, aby jí vzápětí přišili spodní kalhotky k šatům. Ale nejdůležitější věcí pro Madeinusu jsou její náušnice, ty se neměly v žádném případě ztratit. Nechtěla bych tam bydlet ani omylem, ale vše působilo věrohodně a co oceňuji na tomhle filmu nejvíc, je asi kamera. Já nejsem žádný odborník, ale co záběr, to lahůdka pro oko. Velký pátek pro peruánce je vskutku velmi zvláštní den a Claudia Llosa na mě svým debutem rozhodně zapůsobila. ()

sochoking

Madeinusa nie je Made In USA , ale Made In Peru a je to kurevsky dobrá záležitosť o dvoch kurvách kurevských !!! P.S. Veľké dík patrí pevicovi, ktorý mi pomocou svojich skvelých title tento film sprostredkoval. Tým, ktorí maju radi filmy o buranoch a vydlákoch a ktorým sa pri ich sledovaní otvára nôž vo vrecku tak, ako mne, vrelo doporučujem! ()

DwayneJohnson

Svěží, optimistická a pohodová, myšleno samozřejmě velmi ironicky. Madeinusa nabízí právě úplně opačný pohled, který je natolik odlišný, od velké většiny filmů. Je to taková krutá realita o tom, že stále existují místa, kde se někdy, jako by úplně zastavil čas. A teď rozhodně nemyslím jen ty tři hodiny Velkého pátku. ()