Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiálny text distribútora)

dr.horrible

Originálne hej. A s pekným soundtrackom. Ale najviac som sa tešil na príchod Waitsa na scénu, bohužiaľ práve ním sa to všetko pokazilo. Film stratil tempo, humor, aj akúkoľvek zaujímavosť a výsledkom je priemer, ktorý zaujme v podstate len svojim nápadom. A asi nemusím hovoriť, že aj ten mohol byť rozvinutý viac a lepšie. Celé mi to prišlo ako postapokalypťák, s nulovou výpravou. Navyše trochu nudný. ()

lesumir

Nesmírně pohodový, originální a nápaditý film pro víkendové pobavení, těžící hlavně z výborných výkonů tří hlavním představitelů, kde se mi nejvíce líbil Eugene, jeho pohodový styl a intonace byly famozní! Ale asi půl hodinu před koncem s těmi malými zázraky a LVV a dalšími opravdu už moc nadnesenými věcmi se mi trošičku zhoršil pohled, ale pořád dávám čtyři hvězdičky za originální podání sebevražedné smrti... ()

Imune

Za mě jedna z nejlepších slaďáren, jaký jsem kdy viděl. SPOILER ALERT: Vyzdvihnul bych absurdity typu černá díra pod sedačkou u spolujezdce nebo posílání sirek do atmosféry, ale taky jsem si tu oblíbil sympatickou Shannyn Sossamon. Film působí ze začátku trošku depresivně (kupodivu), ale průběžně se z něj stává moc příjemná oddechovka. S klidným svědomím se dá i odpustit docela předvidatelnej konec. 80% ()

Firebug

Slušná road movie. Nic víc. Od filmu odehrávajícím se v posmrtném životě jsem čekal podstatně více cynismu a černého humoru. Čekal jsem více nápadů a dostal jsem podsedadlovou černou díru a na konci pár mini zázraků. Postavičky (hlavní i vedlejší) fajn, ale že by jste si nějakou zamilovali? To myslím nehrozí. Byla to v podstatě nuda, ale taková ta příjemnější a pohodová. Zní to divně a nezáživně? Přesně takový je tento film! Slabší 3* ()

Radek99

Správně posmrtně úlítlý snímek a další důkaz toho, že fenomén nezávislého filmu stále ještě žije a má co říci... Mně dosud neznámý chorvatský režisér Goran Dukic se po stopách svého slavnějšího krajana Emira Kusturici vydal na zkušenou do Ameriky a nevedl si vůbec špatně. Jeho celovečerní debut Sebevrazi - Love story z onoho světa je mixem esence nezávislého filmu, romantických komedií, road movie, Kusturicova Arizona Dream, posmrtných úvah nad životem a scenáristické originality režiséra a autora scénáře Gorana Dukice. Připočteme-li skvělou hudbu a hereckou účast Toma Waitse, je tahle osobitá a hodně odlehčená úvaha nad tím, co bude, velice zdařilým projektem... ()

• Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)
  • Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)