První láska se nezapomíná, a zejména pak, když máte špatné svědomí, že jste ji zradili kvůli partě kluků. Jeab je desetiletý syn holiče z předměstí, Noi-Nah copatá dcera holičova konkurenta z vedlejšího domu. Otcové se v lásce nemají, ale děti vyrůstají spolu a při nedostatku vrstevníků nezbývá Jeabovi, než si hrát na tatínka a na maminku a další holčičí hry. Není divu, že ho časem víc přitahuje partička spolužáků, kteří vedeni repetentem Jackem provádějí alotria po klukovsku. A po letech uz jen nostalgicky vzpomíná, jak se s přítelkyní ani nestihl rozloučit, když se odstěhovala. Thajské retro z 80. let o zvratech dětské lásky bez sladkého pusinkování natočilo šest kamarádů z univerzity. (stanyslaw)

tombac

Jeden z pádných důkazů, že thajská kinematografie stojí za pozornost. Rozkošný filmeček, jenž s půvabem líčí jednu velkou dětskou lásku, rošťárny, soupeření a vůbec vše, co ke správnému klučičímu dospívání patří. Parta tlouštíka Jacka si nezadá s tou Poláčkovou :-) A dlouho jsem neviděl tak dojemnou "stíhačku"... Run, Jeab, Run! ()

easaque

-3* Možná nemám podobné nostalgické vzpomínky z dětství nebo nejsem tak dětinský a tak s tímto filmem nesdílím takové nadšení jako ostatní. Jedná se zejména o rodinný film, u kterého jeho exotické prostředí a společenství nedává mnoho vzorů pro děti v naší přetechnizované době. Aspoň tak to cítím já. Nechtěl bych ho zatracovat, protože si to nezaslouží a třeba herecky je zajímavý a vyzařuje z něj roztomilá nálada. Pokud od něj nebudete čekat komedii v pravém slova smyslu, tak si své fanoušky si určitě najde, a to je dobře. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Dale

Nie príliš zaujímavý detský film. Príbeh, aký zažije nie každý druhý, ale možno každý prvý, poväčšinou dosť nudný poskladaný z typických detských hier - chlapčenských aj dievčenských. Volá sa to síce My Girl, no dievčine sa venuje úplne minimálne, možno 10x viac priestoru tu má pätica chalanov. Aspoň od záveru som čakal niečo viac, ako obyčajné vyšumenie do prázdna. Aký zmysel malo to rozprávanie o prvej láske, keď koniec s tým vôbec nesúvisí? Z americkej produkcie ma napadá dosť oveľa lepších detských filmov či už boli o prvých láskach alebo o detstve ako takom. Navyše tú celkom príjemnú atmosféru tu neustále kazia tie romantické thajské odrhovačky... ()

kitano

Urcite poznate tie momenty, ked sa vam vrati nejaka spomienka z detstva, nieco mile, drobnost, co vam vycari na tvari usmev. Tento film je ako obrovsky album s fotografiami z vasho detsva, pri ktorom ked listujete vracaju sa vam tie najkrajsie spomienky, a vi si hovorite "ano, spominam si, presne takto to bolo". Film pri ktorom sa budete stale usmievat a vratite sa do dob, ktore su uz davno rec, ktore sa uz nikdy nevratia, avsak navzdy zostanu ulozene hlboko vo vasej pamati. (10/10) ()

eLeR

Takéto kamarátstvo mám ja v mojej blízkosti v priamom prenose v podaní mojej deväťročnej dcéry a jej kamaráta, ktorého pozná od narodenia. Bola som preto na Fan chan veľmi zvedavá a tešila som sa ... čakala som ale ďaleko, ďaleko viac ... aj keď partička chlapcov nemala žiadnu chybu (predovšetkým ten, čo rozprával vždy s plnými ústami) a krásny koniec to malo. ()

• Všech šest režisérů uzavřelo sázku, že musí oběhnout jedno kolo kolem sto akrového kampusu Bangkokské univerzity za každý milion bahtů, který film vydělá. Fan Chan se nakonec stalo nejúspěšnějším thajským filmem za rok 2003 a vydělalo 140 milionů bahtů. Všech šest režisérů svou sázku dodrželo. (Raztubyl)