Dědeček (L. Pešek) s babičkou (J. Štěpničková) se chystají na zlatou svatbu, když tu náhle z rozhovoru dědečka s kamarádem (F. Filipovský) pojme babička podezření, že má její muž nějakou známost. Když vyslechne telefonický hovor, v němž si dědeček s nějakou ženou dokonce dojednává schůzku, rozhodne se, že ho bude s kamarádkou (M. Rosůlková) stopovat… (Česká televize)

horskejvlk

Námět možná sliboval vtipnou zábavu ta se ale díky slabému scénáři, nekonala. Štěpničková a její herectví bylo opravdu už dávno překonané. Jedna hvězdička pouze za milou hudbu, Peška a autenticitu obchodů a ulic z roku 1982. Nad filmovými hvězdami “první republiky” se začlo smrákat: začalo pomalé vymírání jedné herecké generace. ()

Marthos

Nebýt herců, tak to za moc nestojí. Příběh vypadá, že ho scénárista spíchl mezi obědem a večeří, včetně závěrečné pointy, která je, jak už bývá u podobných bakalářských historek zvykem, zcela mimo mísu. Na to už fakt skoro není slov. #sbohemdokamen ()

topi

"Přijedou děti, příbuzný, musím koupit dvanáctku, ale na to musí velitelka vydat zvláštní příděl!" Ladislav Pešek a Jiřina Štěpničková se chystají oslavit zlatou svatbu... ()

LadyPupu

Babča se nudí s dědou doma, děda se tváří, babča remcá ("Ty jsi dneska příjemnej jak lékářská divizna."). Pak babča pojme podezření, že jí děda zanáší a začne brutální nervydrásající špionážní akce. Spoilerovat nebudu, ale závěr byl nad moje očekávání. ()

MickeyStuma

Což o to, takový příběh by se klidně mohl stát, ale takovéto zpracování na věrohodnosti nijak nepřidá. Dědeček plný elánu a chuti do života a naopak babička coby domácí unuděná puťka. Nejvíce potěší snad jen přítomné dnes již herecké legendy. ()

ostravak30

I přes skvělé herce dostává povídka trochu na frak. Jednak je vcelku hned jasné, že děda babičku opravdu nepodvádí, a jednak mě vadí několikaminutová omáčka například ve chvíli, kdy se Ladislav Pešek a František Filipovský koukají na řešení rovnice. ()

GrooteLulu

Aktivního důchodce, který doma kouká jen dalekohledem z balkónu, si koupí přes úplatek novou barevnou Tesla televizi a přitom pohoní po městě svojí žárlivou ženu.. 2,5* za důchodcovskou revue ... jedna scéna připomíná vzdáleně Jackie Brown ()