Není zabijačka jako zabijačka. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1985. Dívka Jana Černíková (D. Patrasová) pozve mladého primáře Staňka (J. Kanyza) na zabijačku. Když primář přijede do vesnice, skončí na zabijačce u Čermákových (J. Bohdalová, J. Bláha, F. Filipovský, R. Vrchota). Ti ho rádi pohostí, i když je jim trochu divné, proč ho dcera pozvala. Když se domů vrátí dcera Dana (Z. Bydžovská), primář zjistí, že je to jiná dívka než ta, která ho pozvala. Jde o jedno velké nedorozumění. Vůbec si to nedokáže vysvětlit... A jak tahle zapeklitá situace dopadne, na to už se podívejte v dnešní bakalářské povídce. (Česká televize)

LadyPupu

Distributor píše v ofi textu něco o zapeklité situaci... Hm, vona je tahle povídka tak nějak celá zapeklitá. Obsazení má sice luxusní, jenže příběh je dost banální a nějakou tu jiskru v tomhle doutnajícím baka ohýnku vykřeše až Bydžovská svým klasickým nástupem á la neřízená střela. Jenže pak to jde zase do hajzlu... ()

MickeyStuma

Úsměvná bakalářská povídka připomíná jednu zásadní věc. Člověk není tvor neomylný a to bez rozdílu vzdělání. V příběhu jde o omyl primáře, který se vlastně vzhledem k svému povolání splést ani nesmí. Ale stane se. Pozor, s doktořinou to však nemá nic společného. Na snímku je také vyznačena vesnická pohostinnost. Existuje vůbec ještě, nebo už i na vesnicích jsou si lidé k sobě jako psi? ()

curil

Špičkové obsazení, hlavně na zabíjačce u rodiny Čermáků, ale to asi bude tak všechno. Kanyzu mám rád, ta primářova žoviálnost mu sedí. Jinak banální záležitost, stokrát opakovaná. ()