Venkovské dívce Pepině se občas stýská po jejím chlapci Ferdovi. Ten slouží v detektivní společnosti "Bdělá sůva" v Praze. Pepina využije příležitosti navštívit Ferdu, když jí filmaři nabídnou, aby jela s nimi. Na předměstí Prahy jí však nedopatřením ujedou. Pepina se v Praze nevyzná a jen náhodou zabloudí do divadla, kde má Ferda právě službu. Uprostřed představení se ocitne Pepina na jevišti. Zazpívají s Ferdou milostný duet a sklidí nečekaný aplaus. Jsou pozváni k Ferdovu šéfovi, plukovníku Mužnému, na snídani. U stolu zasednou s plukovníkovou dcerou Máničkou a jejím ženichem, adjutantem Arsenem. Ten se svěží Pepině neustále věnuje. Ferda začne ze žárlivosti koketovat s Máničkou. Pepina se urazí a odjede domů, kde se právě chystá posvícení. Toho využije Ferda a pozve na ně Máničku i šéfa. Tvrdohlavou Pepinu nakonec přesvědčí o své lásce a protože přijel i Arsen, oba mladé páry se zase domluví. (oficiálny text distribútora)

Vesecký

Ten film je prostě rozkošný. Asi jeden z prvních filmů, který byl u nás natočen podle komiksů. Autoři se pravděpodobně snažili styl kresleného seriálu zachovat nejen dějově, alei vizuálně, a to sejim podařilo. Neboť komiksy vždycky byly příběhově dost naivní, ovšem značná dávka naivity jde Pepině k duhu. Slávka Doležalová totiž v řadě dalších filmů dokazovalasvoji skutečnou profesionalitu, takže ji bych z amatérismu rozhodně neobviňoval. Kromě ní tvrdil muziku nenapodobitelný Josef Rovenský. ()

vitekpe

Velmi podarena podivana zalozena na komiksu o Pepine. V hlavni roli skvela Slavka Dolezalova. Ta to cely tahne... Zaujala tez moc hezka Ela Sarkova v roli herecky Fizullini. :-))) Je to bizarnost, ale za videni to urcite stoji. ()

Lockeroom

Docela půvabné, ale šlo z toho vytěžit víc. Možná z toho mohl být podobný kult jako ze Švejka. Slávka Doležalová - Kulhavá vynikající, trefila tu polohu, ve své době byl film zřejmě velmi populární. Viděl jsem kdysi reklamu se Slávkou Doležalovou a Fandou Mrázkem na mýdlo a písničku Černá čára na zdi zpíval děda. :) https://www.youtube.com/watch?v=dXio62w2jUc ()

mchnk

Nefalšovaný filmový úlet, jenž může některým "neznalým" diváků způsobit i šok. Pro znalejší se jedná o celkem humornou podívanou, které se ovšem nevyhýbá přehnané tajtrlíkování a chvílemi dost tragické, rušivé střihy. Nicméně celková "ulítlost" snímku je zcela vstřebatelná a film funguje i jako výborné zdokumentování dobové Prahy. ()

kaylin

Tenhle film je skutečně unikátní v tom smyslu, že se jedná o adaptaci komiksového stripu, který v té době u nás vycházel a který si našel svoje čtenáře. Takových filmů obecně v české historii moc není a z poslední doby mě napadá jedině "Alois Nebel". Jinak je ale "Pepina Rejholcová" poměrně klasická komediální blbna, která je ke konci až otravná. ()

• Příhody kreslená postavičky Pepiny Rejholcové autora Františka Voborského vycházely tiskem od roku 1929. Nejprve v časopisu Rozkvět. (NinadeL)
  • František Voborský napsal pro svou Pepinu celou řadu písní, některé vyšly tiskem ještě před filmem, například Když byla Pepinka malinká. Jiné se staly součástí filmu: Já mám holku novou, Pepku Rejholcovou, Černá čára na zdi, bílá vedle ní, Uzlíček štěstí, Rozmarýna nebo Pojď, holka, křídlovka zpívá. (NinadeL)