Dramatická kritika chování velkých společností v průmyslu rychlého občerstvení vypráví příběh, jímž se prolínají tři základní dějové linie. V první jde o ilegální přistěhovalce do USA pracující v masném velkozávodu. Další je o vysokoškolské studentce pracující jako brigádnice v rychlém občerstvení a koketující s aktivismem. A poslední nás zavede doprostřed vyšetřování správy podniku. Don Henderson (Greg Kinnear) je marketingovým vedoucím řetězce Mickey's Fast Food Restaurant a má obrovský problém. Kontaminované maso se nějak dostává do karbanátků potřebných pro výrobu jejich nejoblíbenějších hamburgerů Big One. Aby zjistil jak, vypraví se ze svého útulného hnízdečka v jižní Kalifornii do příbytků středoamerických dělníků obsluhujících jejich masné závody a objevuje tam skutečný "rychloobčerstvovací národ" konzumentů, kteří si sami vůbec neuvědomují, že to oni jsou konzumováni průmyslem lačnícím po čerstvém mase a výdělku. (oficiálny text distribútora)

Prubner

Možná z toho měli radši udělat dokument. Ostatně dokumentární pasáže - třeba porážka skotu - jsou tady stejně ty nejlepší (i když na mě osobně nijak nezapůsobily, asi proto, že moje matka pracovala v masokombinátu, a tak to pro mě není nic nového). Od ambiciózního hraného filmu očekávám závažnější poselství, než jen to, že hamburgery jsou fuj. Myslím, že v USA jsou mnohem závažnější problémy, kterými by se filmaři měli zabývat. Film nefunguje ale ani jako zábava - není tu skoro žádná dramatická situace, jen nevzrušivý popis, nuda, nic moc se tu neděje a ani to nemá pořádný konec. A co je nejlepší: přes veškerou snahu tvůrců jsem z filmu dostal chuť na hamburger, a to ho normálně moc nejím. ()

GordonCZ

Po přečtení obsahu filmu na těchto stránkách jsem čekal něco úplně jiného, než co jsem viděl. Rozhodně to nebyla "dramatická kritika chování velkých společností v průmyslu rychlého občerstvení", natož aby mě po shlédnutí tohoto snímku přešla chuť na hamburgery. Teda pokud to byl vůbec cíl jeho tvůrců. Ještě štěstí, že mi to mleté svinstvo nikdy nechutnalo... ()

nula87

Film, který se snaží působit nezávisle a až pseudodokumentárně, ale nepřináší moc nového, a ani bohužel ta kritická stopa není natolik důrazná, aby nás šokovala, nebo snad aspoň překvapila. Mě třeba mnohem víc zaujala ta linie levné mexické pracovní síly, ze které se dalo vyždímat silné sociální drama, než to, že hamburgrárny nám servírují sračky. To přece všichni víme. 60% ()

gicous

Ani dokument ani regulerní celovečerní film. Jsou tam hlavní postavy, ale chybí příběh, který by to všechno spojil dohromady. Na dokument je to zase až příliš filmové a málo opravdové. Navzdory tomu je to ale i tak dost působivé a např. scény z jatek se zadřou hezky hluboku pod kůži. ()

Dslike

A takto to v zivote chodi, ten nazveme to "kolobeh zivota" ako bol vo filme krasne vykresleny mohol mat trochu viac šťavy, miestami film stal ale to filmu neubralo tolko aby stratil pointu. ()

Detak

Velice pěkně ukázáno, jak to chodí u MC Donald, KFC a podobných firem, které propagují h*vno v housce (a to už od základních škol, kde své blivajzy plné vitamínů Exxx nutí jíst nic netušící děti). Také se dozvíme, co znamená ono označení „h*vno v housce“ a jak velmi je výstižné. ()

Athlona

Fast Food Nation byl natocen pod stejnojmeneho bestselleru spisovatele Erica Schlossera. Na rozdil od jinych filmu sahl reziser Richard Linklater po predloze,ktera neni romanem,ale knihou "faktu" a film neni dokumentarnim filmem,kterych na toto tema bylo natoceno jiz dost,ale jako fikce s hereckym obsazenim v cele s Grege Kinnearem.Nevim kam bych tento film mohla zaradit.Dokumentem neni, ale Triller, take ne, a jako 2 hodinova "studie" charakteruje prilis dlouhy a rozvlacny.Dlouhe minuty natacena porazka zvirat na jatkach s dokumetarnim postavenim kamery pri ,kterem vidite jen strikajici krev je mozna efektni, ale do deje neprinese bohuzel nic.Film urceny mozna, tak vegetarianum.Pro me jako pro"masozravku":-)urcite ne,uz jen z toho duvodu,ze dokumetarnich filmu na toto tema jak jsem jiz napsala bylo opravdu jiz vice a hlavne o mnoho lepsich,proto pouze 2 hvezdy. ()

Efreeti

Film o ničem, ale možná díky tomu i ti nejzarytější američtí vlastenci pochopí, na čem je postavená ekonomika a rychlé stravování této velké a svobodné země. ()

Bilky

Tak teda neviem, ale zrejme sme sa nepoxopili :( Tento film nie je ani nezavislý, aj keď sa tak tvari, ani zaujimavý a určite nie je šokujúci hoci take ambície zrejme mal. Ale čo mi vadí ešte viac, že jeho názov uplne zavádza - z celého fastfoodového priemyslu nám totiž ukazuje skôr tu prvovyrobu a až na pár scén je to skôr film o prisťahovalcoch ako o hambáčoch... Čo sa týka samotných záberov, tak tam kde mat udrieť na city tam blahosklone odvrátil kameru (jatky,farma) a namiesto toho sa utápal v duxaplných dialogoch a reklamných či povinno-angažovaných úlohach hviezd, ktoré chceli zaujať stanovisko a prihriat si polievočku. Sorry, ale ĎAKUJEM ŽE FAJČÍTE bol ovela lepsi príspevok k americkemu komercbiznisu,aj ked to bol pohlad z inej strany. PS: Celkovo hodnotím toto nemastné-neslané dielo prisnejšie kvôli premrhanému priestoru, ktorý mohol vyuziť ovela lepsie. Mal na to aj dobrú tému aj dobrý team.63% ()

Chladek

R. Liklater se zabývá velmi zajímavou a žádoucí tématikou a film se mi celkově líbí. Je dobře zpracován, scénář dokáže oslovit kohokoliv, ale podle mě si toho režisér nabral příliš mnoho. Klidně mohl vynechat mladé aktivisty v čele s Avril Lavigne a mohl víc roztáhnout děj kolem Grega Kinneara. Je to takové.....hodně částí příběhů a ani jeden mi nepšíjde dotažený. ()

aggatka

Neviem čo to vlastne bolo...niečo čomu chýba dej, potenciál to malo ale absolútne nevyužitý. Film sa dal skrátiť na dvadsaťminutový dokument, ktorý by bol iste pútavejší ako toto. Do toho mal film podľa môjho názoru mnoho zbytočných postáv a úkrutne nudnú dejovú líniu. A čo v takom snímku robil Bruce Willis? Je to už druhý taký-niaký film v ktorom som ho videla hrať. No ale v každom prípade som rada, že som v živote neochutnala hamburger, že v živote som nebola v Mcdonalde a nemienim v ňom minúť ani korunu. :-) ()

Toxie

To, že je to prošpikováno takovými herci na autenticitě jenom ubírá. Některé scény mi přijdou zbytečné a zrovna v tomto směru ukazovat těžký život přistěhovalce- no- Američan za ty prachy toto dělat nebude, tak to dělají Mexikáni (a ne jenom oni). A zbytek je o tom jestli jsou hovna v burgrech nebo ne. Já fakt nevím co si o tom mám myslet. Jako komedie je to nemyslitelné, jako drama nefungující a jako dokument nevypovídající a nezacházející do detailů. ()

shioo

Jako film tento počin hodnotit nelze a jako dokument vykazuje prapodivné prvky - obsazení Hawka, Willise nebo Avril Lavigne. Každopádně jej hodnotím jako snímek na hranici 80% (chybějící procenta strhává smíšené obsazení a směs příběhů, které se vzájemně nepropojují tak jak by možná měly). Za sebe musím vyzdvihnout výkon Cataliny Sandino Moreno, která je pro mě po shlédnutí jejího již třetího filmu nejlepší latinskoamerickou herečkou dnešní doby. První polovina filmu vás donutí přemýšlet o byrokracii a o rčení, že nad každým člověkem je vždy člověk za nějakým stolem a nad ním zase sedí člověk za ještě větším stolem až se stoly zvětšují a zvětšují a za tím největším sedí třeba muž kterého buzeruje manželka (kdož ví). Nejsem fanda rychlých občerstvení, ale občas mě situace donutila se zde stravovat. Ekologové a poradci pro zdravou výživu by měli radost, že po shlédnutí Fast Food Nation své návštěvy omezím na žádné. Ještě dodám, že poprvé v životě by mi nevadilo koukat na dalších 30-40 minut a bylo mi skoro líto, že je konec. ()

Dangerman

Tento snímek je jako den a noc. V jednu chvíli si užíváte opravdu reálný pohled do světa fast foodu a v druhou pubertální příběhy všech účastněných. Jako pěst na oko je tam zasazen Bruce Willis. Nicméně velice krutá realita je zde docela dost věrohodně popsána a film tak plní naplno svou roli. To má ovšem jednu podstatnou nevýhodu, v určitých částech filmu by se člověk unudil k smrti a proto bych film doporučil jen opravdovým nadšencům. Herecké výkony také nenadchnou - 40%. ()

lobo87

Nemôžem si pomôcť, ale nudil som sa. Nie som naivný, nemám o fast foodoch a potravinárskom priemysle celkovo ružovú predstavu, čiže šokovaný som nebol. Utvrdilo ma to len v jednom: zlaté časy, keď ľudia konzumovali len to, čo si sami dopestovali a dochovali... 45% ()

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (viac)

Prst v chilli gratis

Prst v chilli gratis

21.05.2006

Co byste dělali, kdybyste začali jíst právě čerstvě připravené chilli a náhle v něm objevili článek lidského prstu? Já pravděpodobně zvracel. Tohle se stalo právě před rokem a před půl rokem byli… (viac)