Dablér

• Česko Dublér (viac)

Pierre Levasseur je bohatý a vlivný muž. Stojí v čele velkého podniku, ale hlavním akcionářem je jeho žena. Když se tedy v bulvárním tisku objeví fotografie, na níž stojí vedle své milenky, má problém. Rozvod si nemůže dovolit, i když to milence už dva roky slibuje. Zdá se, že jedinou možností, jak z toho ven, bude zaangažování třetí osoby. Na fotografii je totiž zachycen ještě náhodný kolemjdoucí, jakýsi Francois Pignon, zaměstnanec parkoviště, kterého právě odmítla jeho vyvolená Emilie. Levasseur namluví ženě, že na fotografii se sám ocitl náhodou, že modelka Elena patří k tomu druhému muži - Pignonovi. Zároveň Pignona kontaktuje a za určitý finanční obnos jej i Elenu zapojí do předstírací hry. Ale paní Levasseurová také není dnešní a Pignonova vyvolená Emilie zjišťuje, že se s odmítnutím nabídky k sňatku poněkud unáhlila. A tak se situace poněkud zamotává... Nejnovějším příspěvek do pignonovského cyklu je určen všem milovníkům inteligentní francouzské komedie. (oficiálny text distribútora)

Alice02

Moc hezký příběh se snesitelnou dávkou francouzského humoru, ale občas to bylo až příliš zmatené a rychlý sled scén tomu nepřidal. Film si zaslouží něco okolo 75%, dobře jsem se bavila. ()

Chosef76

Dablér je komedií přesně podle mého gusta. François Pignon je nešťastně zamilovaný a jeho touha podlehne obchodu, který má pomoci zamaskovat nevěru miliardářského průmyslníka. Nasazena je krásná Elena ( Alice Taglioni). Je tu několik obětí rozmařilého boháče, ale jako v každé pohádce dobro zvítězí nad zlem. Film pobaví, pohladí, neunaví. Francis Veber je dle mého názoru poslední zachránce francouzského humoru, který je mému srdci tak blízký. ()

Lichty

Kupodivu velmi nevtipný Veber (smál jsem se jen jednou a to nijak zvlášť), který nechtěně vykrádá sám sebe a zkrátka mu příběh o moulovi s topmodelkou vůbec nevyšel. Ani komický Daniel Auteuil, jenž exceloval v Kondomedii, tentokrát chabý scénář nedokázal zachránit - a přitom potenciál byl tzv. jako prase... ()

dogma97

Primitivní zápletka, zpracovaná impotentním scénáristou a režisérem, který z herců neumí dostat nic než šablonu - na to se fakt nedá koukat. ()

Sollozzo

Příjemná komedie s nenuceným, příjemným vtipem. Gad Elmaleh hraje troubu slušně a na Alici Taglioni bych oči nechal. Lepší 3 hvězdy... ()

zElina

"Došlo mi že mě platí chlap co je až moc bohatý, abych spal s dívkou co je až moc krásná. Já jsem ubožák musím spát s top modelkou abych si vydělal." Opravdu netradiční příběh zpracování mě sice moc neoslovilo, ale film jako takový stají za to. ()

LuNaj

Pohodová komedie určená pro ponuré podzimní večery. Miluju francouzské komedie, obzvláště ty od Vebera. Vzpomínám na výbornou Kondomedii, která je dle mého názoru stejně dobrá jako Dablér. Možná se mi příběh o ťuhýkovi, kterému spadne do postele překrásná modelka zdál přeci o něco lepší, nežli v případě Kondomedie. Btw- hlavní postava Dabléra se jmenuje Francois Pignon a ztvárnil ji G. Elmaleh, v Kondomedii je to rovněž Francois Pignon v podání D. Auteuila. Danielovi to sedlo víc, přesto mi Dablér přijde uhlazenější, normálnější a vtipnější. I když tady chybí hvězda typu G. Dépardieu, který byl přítomen v Kondomedii. Zajímalo by mě, kdo hrál Elenu... ;-) ()

subic

Slabé, slabučké, ale zase holkám se to bude líbit. Svět modelingu se zde mihne a v jakém dalším filmu se objeví pro mě trochu kontroverzní Karl Otto Lagerfeld ve stříbrných rukavicích? Daniel Auteuil si jako průmyslový magnát začne románek s modelkou, ale háček je v tom, že jeho manželka vlastní 60% firmy. 50% ()

MirkaP

7/10. Velmi příjemná záležitost, u které jsem měla na konci pocit, jako by jim došel dech. Jako by ustřihli posledních 5 minut. ()

elgreco

I u dobrých filmů mívám pocit, že komentováním marním čas. Tak jen stručně: Je v tom cítit určitá návaznost na klasické francouzké komedie, ale jen cítit. Komedie, u které jsem se dvakrát pousmál a jinak 80 minut nudil. Napadají mě dvě adjektiva: prefabrikát a recyklovaný. Hodnotit víc, kolik bych pak měl dát těm průměrnějším z filmů Pierra Richarda? A kolik belmonďáckým (tak trochu námětem podobným) Veselým velikonocům? Šest? Nemám zkrátka rád filmy, z nichž čiší bezradnost tvůrců. Máme námět a je čas natočit další film. Ono to nějak půjde. Nejde. Nic nikdy jen "nějak" nejde. Asi tak. ()

Slovicko

Smála jsem se od začátku do konce, takže nemůžu dát jinak než 5 hvězdiček. Nemám ráda uhozené americké komedie, zato tahle francouzská komedie, s poměrně jednoduchým dějem, byla přesně pro mě. Nejvíc se mi líbíly scény s Levasseurem a jeho nevěřícným spolubydlícím. A boj Pignona s jeho ženou byl taky dokonalý, závěsy atd. :-) ()

Riverin

Klasicky skvelá francúzska komédia, ktorá dokáže parádne zabaviť. Obsadenie je skvelé na čele s vždy parádnym Danielom Auteuilom. Rozhodne odporúčam! ()

Mikecat

Celkom pohodová oddychová komédia o láske, zrade, vzťahoch, krásnych ženách a šikovných právnikoch na nedeľné odpoludnie, trošku tu ale chýba klasická šťava francúzskej komédie.ws ()

solisoli

Lahodná Francúzska komédia s vysokým kreditom, hodne pripomínajúca staré slávne časy. Francúzska herecká elita potvrdila svoju silu, v príjemnom deji so skvele načasovaným humorom. Rozhodne pozitívne a prekvapenie od Francisa Vebera pobavila a nadchla. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)