Oldřich Brůna měl vždycky slabost pro ženy, ale když potkal Ljubu Pelíškovou, okamžitě pochopil, že se setkal s mimořádnou osobností. Je inteligentní, vzdělaná, krásná, vyzná se v alternativní medicíně, pracuje s aurou, dělá masáže, léčí bylinami. Oldřich se nadchne a Ljuba se stane jeho guru – duchovní učitelkou. Scenárista Miroslav Sovják dokázal na prostém příběhu „druhé mízy“ vtipně demonstrovat odvěký svár mužského a ženského principu. Režisér Zdeněk Zelenka do ústřední dvojice obsadil Kateřinu Brožovou a Jana Hrušínského. (Česká televize)

Big Bear

Z tohohle mírně vyčuhuje Hrušínský ale jinak mně to nějak výrazněji nebavilo. ,,Princezna ze mlejna'' Andrea Černá těžce afektovaně přehrávala i obě dcerky Hrušínského. Brožová kupodivu hrála velmi civilně a když jsem tak na ni koukal asi bych se také nechal překecat k nějakému tomu masírování :-). Od komedie ale čekám, že se budu smát a tady se mi to ani jednou nepodařilo. No asi jsem také zablokovaný s nakřáplou aurou. Tři ucpané čakry - víc nedám. * * * ()

Pitryx

Tak já nevím. Zdá se mi to nebo ne. Pan Hrušínský už v nevím kolikátém filmu hrál jako ochotník té nejhorší kategorie. Například ve scéně kdy nalézá za postelí toho kluky a kdy ho vyhazuje. To i já bych zahrál lépe. A to že mluví jako gay, na to už jsem si u něj zvykl. Celý film stál kvůli tomu za nic. Nezasmál jsem se snad ani jednou. Ovšem za ta překvapení v závěru něco dám musím. ()

cross

Velice příjemná a místy velmi vtipná televizní komedie, kterou kazí především až nepříjemně zbytečná pointa. Jestli je ovšem potřeba něco ocenit, pak je to naprosto geniální herecký výkon Jana Hrušinského, který mě dokázal bavit už jen tím, že byl v záběru - jeho odlehčený, komický a záletnický inženýr, který se nechá zblbnout každou sukní a neváhá změnit svůj život přesně dle zásad sličných dívek je co do výrazu tváře, jednání i komunikace filmovou postavou, která působí značně uvěřitelně a právě proto tak nesmírně zábavně. Pod tíhou takové role pak odpustíte ledasco - především pak nekomplexní scénář a tak trochu nedotažené využití hlavního motivu spirituální přítelkyně, ze kterého se, jak ukazují některé scény, dalo vytřískat mnohem víc. I tak, prvních cca. 60 minut zaručuje velmi dobrou zábavu! ()

mira007

Brožová jako femme fatale vyznavačka východní filozofie, která poplete hlavu Hrušínskému v roli manžela Adamovské, kterou permanentně podvádí např. s princeznou ze mlejna. Střihem, stylem a formou tv film z devadesátek se Zelenkovým rukopisem vděčným zejména pro důchodcovské publikum bohužel moc zábavný nebyl. Dvě hvězdy za Brožovou ve vrcholné formě. ()

brooklyn73

Pro mne velice dobra zabava za ctyri.Doopravdy jsem se smal.Nektere dialogy jsou famozni a skvele zahrane.Uplne nade vsemi vsak cni Jan Stastny hrajiciho opilce, takhle dobre zahraneho opilce jsem u nas uz dlouho nevidel.Vlastne jsem ani nevedel , ze je tohoto pan Stastny - Vitasek schopen,kazdopadne gratulace jeste jednou - velika zabava.Panu Zelenkovi take patri dik. ()

• Natáčelo se v obci Líšná a na zámku Vysoká Lhota. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)