Jsem kyborg, ale to nevadí

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Ssaibogeujiman gwaenchanha (viac)

Při pracovní směně na montážní lince v továrně na rádia uslyší Young-goon hlas, který jí radí, jak sestrojit baterii pro dobití. Dívka uposlechne rady neznámého hlasu, dle návodu propojí své zápěstí s kabely baterie a zapojí se do zásuvky. Young-goon tak konečně získá dostatek energie k aktivaci své pravé podstaty - kyborga. Nadlidské schopnosti musí použít k záchraně své babičky, která byla odvezena do psychiatrické léčebny. Po ukončení „dobíjecího procesu“, tedy ve chvíli, kdy se Young-goon probere z bezvědomí po zásahu elektrickým proudem, zjistí, že byla odvezena do téhož ústavu pro duševně choré. Soustředí se tedy na svůj úkol – likvidaci personálu léčebny a záchranu babičky. Lékaři jí však do cesty kladou velké překážky jako například povinnost jíst, hrozí jí tedy nebezpečí poškození robotického zařízení. Naštěstí pro ni jeden z pacientů, Park Il soon, vyrobí přístroj k přeměně jídla na elektrickou energii a Young-goon může najít svůj pravý smysl života. (Ketri)

Moiraine

Ještě nikdy jsem si nepřipadala tak normální, jako při sledování tohohle snímku. Do konce jsem to dokoukala ani ne snad pro to, že by mě to nějak extrémně bavilo, ale protože jsem byla neskutečně zvědavá, kam to směřuje. Vcelku celých těch sto minut jsem to nevěřícně sledovala a snažila se pochopit, o čem že to vlastně je. Odpověď jsem asi nenašla. Ale ani tím si nejsem úplně jistá. ()

JohnyTrava

Park? Park, prečo? Prečo si toto spáchal? Kde je pomsta, kde je genialita a kde tvoj štýl? Bohužiaľ tento film je obyčajný priemer, čiernou bodkou na tvorbe pána Parka. Na komédiu nebol dosť smiešny a na drámu príliš ľahký. Ono ta romantika by sa tam našla ale ani tá nie je.... . Ale aby nebolo len zlého, je pravdou, že film má občas vskutku geniálne momenty a je škoda, že len občas. V podstate sa stačí pozrieť na posledných dvadsať minút a budete ušetrený viacmenej nudy a častej extravagancie, ktorá bila do očí ale nesadla. A ani pekný vizuál to nevynahradí. Nuž zostáva nám len dosadiť 6 bodov z 10 a máme to uzavreté. Ten kto čaká Parka, nech sa nato nedíva. ()

RigorMortis

Zmätené a zvláštne aj "napriek" tomu psychiatrickému prostrediu. Kórejské filmy mám rád, no tomuto som akosi nevedel prísť na chuť. To, že Park Chan-wook je magor (alebo génius?) som zistil už dávno, toto mu ale naozaj nevyšlo. ()

Erichy

Slabších 5* za ten konec. Ale toto je přesně typ filmu, který balancuje na hranici odpadu a pěti hvězdiček. Buďto je to totální blbost nebo geniální film. Já se přikláním ke druhé možnosti. ()

Goldfinger

Stejně jako předchozí Parkovy filmy, je i tento snímek po vizuální stránce velmi dobře zpracovaný. Samotné téma člověk - cyborg je zde nastíněno komediálně odlehčenou formou, ovšem Park upozorňuje i na hlubší problémy, které v současné době sužují Korejskou republiku. ()

ZUPA

Rozhodně zajímavé....a taky skvělé zpracování světa bláznů. Spousta pěkných okamžiků a hlavně pomoc druhému v tak težké situaci a v boji o život - krásné. Fajn koment: Natascha ()

KBelick

Hrozně mě mrzí, že tady chybí nějaký silnější příběh. První půlku tohohle roztomilého bláznění jsem si totiž parádně užil. Mít to poloviční stopáž tak dám snad i za pět... Takhle jsem se v druhé půli až moc nudil - škoda.. Přesto ale pod čtyři jít nemůžu - už kvůli těm kouzelně ulítlým nápadům a úžasnému vizuálu (jak je koneckonců u Parka zvykem).. 75% ()

plooter

Další korejský film, který stojí za to vidět! Úžasná psychohříčka aneb schizofrenie na sto způsobů. Velice zajímavý příběh a vyvrcholení. Skvělé dialogy. Celkem dlouhý film, přesto jsem se ani minutku nenudil. ()

AmunRa

Lehce a s úsměvem vyprávěný příběh z psychiatrie je svou barevností a lehkostí přímým protikladem dramat s podobným tématem, například Přeletu nad kukaččím hnízdem. V obou jde o střet hyperaktivního pacienta s řádem nemocnice, kdy pacient ve výsledku ostatním nemocným pomáhá víc než lékaři. Zde však pacienti nenaráží na otřískané mříže a diktátorské lékaře a dozorce, ale běhají po rozkvetlých zahradách a lékaři jsou vykresleni jako trošku mimózní postavičky. Hlavní postavou je však dívka, která o sobě ví, že je kyborg a hledá smysl svého života v záchraně babičky, která byla před lety rovněž hospitalizována na (jiné) psychiatrické klinice. Brilantně scénaristicky i režijně zvládnutý film. ()

KeskarM

Park Chan-wook chtěl po Trilogii pomsty natočit film, na který by se mohla v klidu kouknout i jeho dcera. Za mne velice povedená variace Parkova stylu, nyní bez explicitního násilí. Velmi soucitný humor, subjektivní vize jedné nešťastné holky a lovestory z psychiatrické léčebny. Dvě pochroumaná srdce do sebe vždycky lépe zapadnou a navzájem se doplní. ()

elgato

Určitě si na tenhle film zajděte, po Sympathy..., Old Boyovy a Nebohé paní pomstě Chan-wook nasadil trochu lehčí filmový kalibr, ale furt je to koukatelnější než hollywoodská produkce. Musím říct že 2/3 filmu jsou pro mě dost zmatené a u obrazovky mě udržela jenom lehkost a komičnost záběrů. Až poslední 1/3 mi dala to co od filmů očekávám a to že mě vtáhla a nepustila. Dokážete si představit korejskou lehce krvavou love story z prostředí psychiatrické léčebny. Nic si nepředstavujte a bežte se mrknout na tenhle kus. ()

Astu.

Pod tím audiovizuálem, zdánlivě nepodstatnými absurditami a roztomilým hávem se ukrývá smutný film, který svojí výpovědní hodnotou se rovná, ba dokonce místama i překonává Přelet nad kukaččím hnízdem. Většina realistů ten film odepíše nejspíš okamžitě, dost lidí se to emočně nedotkne, ovšem ten zbytek bude učarovaně přilepenej k obrazovce po celou hodinu a půl. Jedna z nejdojemnějších a nejempatičtějších sond do duše blázna, Park je génius. 8,5/10 ()

suts

Strašne komplikované a vyčerpávajúce rozprávanie, ktoré by som snáď viac ocenil po viacerých pozretiach, ale ono komplikované rozprávanie ma jednoducho príliž vyčerpalo... ()

Wachowští na vás pošlou nindžu

Wachowští na vás pošlou nindžu

16.02.2008

Už jsme se tak nějak smířili s tím, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Andy & Larry) bude pestrobarevná omalovánka pro celou rodinu. Jejich další projekt (byť jej budou pouze produkovat … (viac)

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (viac)