Sherlock Holmes a záhada hodvábnych pančúch

(TV film)
  • Česko Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy (viac)

Opäť je tu famózny detektív Sherlock Holmes (Rupert Everett) a jeho verný priateľ a pomocník doktor Watson (Ian Hart), aby spoločne opätovne zaviedli pokoj do aristokratických kruhov. Tým nedávajú spávať množiace sa prípady vrážd, ktoré poukazujú na vyčínanie sériového vraha. A ten si vyberá obete z radov šľachty. Sherlock Holmes je však legenda a nad tou sa vyhrávať nedá... (oficiálny text distribútora)

Milwa

Zajimavé pojetí, které nepostrádá napětí a holmesovskou atmosféru, ikdyž se od tradičního pojedí dost liší...překvapení nedělního odpoledne:-) ()

Bozvav

Velmi dobře udělaný film, o který klidně mohl i do kin. Rupert Everett mi v roli detektiva Holmse neskutečně sedl a i ostatní obsazení bylo velmi dobře vybrané. je vidět, že se jedná o Britskou záležitost, a to jak kvalitním zpracováním, tak i velmi dobře vytvořenou atmosférou. Příběh v meritu Artura C. Doyla, snad jen s tou snoubenkou a vědeckým pokrokem to poněkud přehnali. Nejsem si jistá, zda v té době mohla žena studovat cokoli, natož psychiatrii, a o otiscích prstů ani nemluvě. tyto nesrovnalosti však celkově neubraly dílu na kvalitě, takže za mne super a škoda, že ve stejném duchu nenatočily více příběhů. ()

hazaba

Jako detektivka velice solidní, i s přihlédnutím k televiznímu zpracování a přesvědčivému zlosynu. Bohužel s klasickým Sherlockem Holmesem to má společná jen jména a jak zde jiní podotýkají, některé metody a scény jsou opravdu nelogické vzhledem k období, ve kterém by se příběh měl odehrávat. Rupert Everett se na postavu Holmese hodí - je to už můj třetí Holmes a myslím, že je mnohem přijatelnější než Robert Downy Jr. (už jen tím, že je Brit :-)). ()

josieaddms odpad!

Protivnej Sherlock Holmes a nesympatickým doktorem Watsonem? To je jako dát dítěti pod stromeček krásně zabalený dárek který je ve skutečnosti jen krabice od hračky. Se zápletkou, a teď budu spoilerovat, že hlavní podezřelý měl zlé dvojče? To vážně? To by mělo být zakázané! Opravdu ubohé... ()

Leonora

Jedna hvězdička za Fassbendera, jedna za londýnskou mlhu. Jinak je na tom špatně snad úplně všechno. A vůbec nejpříšernější je český dabing, respektive překlad. Co je do p*dele »džeminy« za český slovo??? ()

Eeve

Celkom obstojný, naivne natočený televízny film, s vrcholne nesympatickým hlavným predstaviteľom (Rupert Everett s tým jeho permanentne pokrčeným obočím sa do tej role hodí asi ako koza do šalátu). Samozrejme, jediná svetlá výnimka je M. Fassbender a jeho vrahúň, ktorého sa ako vždy snažil zahrať najlepšie ako vedel :) Nad samotným príbehom a detailami filmu sa netreba dlho a hlboko zamýšľať, znížilo by to hodnotenie minimálne o jednu a viac hviezd. ()

brasek

Bez urážky... jeden z najhorších filmoch s postavou Sherlocka Holmesa. Herci absolútne mimo "holmesoviek" a pri niektorých postavách nesympatická voľba, príbeh veľmi fádny, atmosféra žiadna. ()

ichtiandr

Jeden z mnohých príbehov Sherlocka Holmesa. Holmes s priateľom Watsonom pátrajú po vrahovi mladých dievčat... Ako dopadlo toto TV spracovanie? No pravdu povediac priemerne. Chyba mi tu to zvláštne napätie a atmosféra, teda základné atribúty, ktorými by sa mali pýšiť príbehy tohto slávneho detektíva. Ak máte radi príbehy Sherlocka Holmesa, máte dosť voľného času (ktorého stratu v prípade že by sa vám to nepáčilo nebudete ľutovať) možete si tento film pozrieť. Nečakajte ale žiadny exkluzivny zážitok s napínavým dejom, zimomriavkami na chrbte a dych berúcim vyvrcholením v závere. Dočkáte sa bežného detektívneho príbehu. Nič viac, nič menej. 2 max. 3 hviezdičky. ()

catr

Proti gustu žádný dišputát,ale mě přišel Rupert Everett jako ideální ztvárnění postavy Sherlocka,a celkové pojetí a atmosféra k jedněm z nejlepších co jsem viděl. 80% ()

Job29

Po spuštění se mi v hlavě ukázali všechny filmy ala Sherlock Holmes a řekl jsem si, že mě to bavit nebude. Po pár minutách jsem docela změnil názor. Napínavé, charisma Sherlocka suprové, vyřešení případu taky dobrý. Jediné co mě tam štvalo, že všude byla mlha. Rozhodně doporučuju. Nenechte se odradit malým hodnocením. Za mě palec nahoru ()