Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiálny text distribútora)

sOlaR

Film ze života. Ukáže vám trochu cestu jak to v životě může chodit proto si myslím že tento snímek není od věci se na něj podívat. Ukáže Vám možné dno, a možný vrchol. Skvělý herecký výkon ve skutečnosti otce a syna který mě doslova vyrazil dech. ()

Honey007

Dobrý film, hodně mu přidává, že byl natočen podle skutečné události (a skutečný Chris Gardner v samotném závěru je příjemnou tečkou). Jinak mi přišel zbytečně dlouhý, ale rozhodně ne nudný, jen trochu svižnější střih mohl z některých scén vytěžit přece jenom více emocí. Takto je to slušně plynoucí snímek bez větších zvratů, plný beznaděje, který vás ale stejně ponouká k myšlenkám na dobrý konec :) A nutno také vyzdvihnout výkon Willa Smithe, který mě tady více než mile překvapil. Jen tak dál! 60% ()

ES13

Zrovna ten film sleduju. Po druhý v životě a dokázala bych ho vidět každej den. Je hodně inspirující a prostě je to ze života. Will Smith mě už nadobro přesvědčil, že je nadanej herec! Palec nahoru ()

Brambuuu

Neuvěřitelně silný příběh o tom, co otec dokáže udělat pro svého syna, který mu věří... Čím vším dokáže projít, aniž by ztratil vůli.. Moje pocity jsou v tuto chvíli nepopsatelné... Nádherný film! ()

Kolja_89

Chris Gardner se dostal na úplné dno, přesto se nevzdal a dělal vše proto, aby pro svého syna zajistil jen to nejlepší, co mu za daných podmínek mohl poskytnout, a že to nebylo jednoduché při takové smůle, tak o tom není pochyb. Pomalé vyprávění smutného příběhu s perfektním hereckým výkonem Willa Smithe určitě chytne spoustu diváků za srdce. U mě určitě výborný film, který si zaslouží 4*. ()

JIP.XF.cz odpad!

Vymývání mozků já nerad a toto je opravdu pěkné sousto. Hrozná propagace "burzovních hrátek". Podle tohoto filmu by byla burza a její slavní makléři vlastně velmi potřební a pracovití lidé, kteří se k úspěchu dopracovali. Asi tak jako banky. Přirovnat je k pijavicím společnosti by bylo urážkou pijavic, protože ty mohou být pro lidi užitečné třeba k léčebným účelům. Pan Smith se ve filmu pořád za něčím žene, přitom furt utíká, nervuje se a pachtí za tím, aby mohl být součástí podvodného systému, který rok po premiéře filmu plánovitě uvrhl svět do krize ze které už není návratu. Vysoké hodnocení této sr... pardon odpadu si vysvětluji tím, že většina lidí je zřejmě pod vlivem nějaké hypnózy :) ()

Josevolley

Mozna trochu kazi dojem z filmu happy end,ale vule jit si za tim co opravdu chceme za kazdou cenu je nesporna.Tento film je v mem zebricku hooodne nahore.Will je mimochodem vice nez dobry a sam jsem byl jeho vykonem v "nekomedii" prekvapen.Vrele doporucuji. ()

mzop

Film, který jedinečným způsobem spojuje dojetí a vtip. Will Smith je pro mě akční hrdina na úrovni typických frajírků, kteří mají všechno na háku, ale tady mě přesvědčil, že umí hrát. Film, na který stoji za to podívat se víckrát! ()

jakuzza

Smutný film ze života který, ale umí člověka namotivovat. Když člověk chce tak jde opravdu všechno člověk o kterém je film natočen to opravdu neměl jednoduché.. Velice povedený film a skvěle odehraná role willa smithe ! :) ()

Andilek111

Pokud máte zrovna pocit, že vám nic nevychází tak, jak by mělo, tak je tento film pro vás v tomto okamžiku života nejlepší. Je to nádherně motivující síla odhodlání kam až jsme ochotni zajít a co všechno jsme ochotni udělat pro svůj sen! Vřele doporučuji. ()

beckham888

Pro mě jeden z nejlepších filmů Willa Smithe. Uvědomíte si, že nikdy není pozdě nic vzdát a že naděje umírá poslední. Neměli by sme odzuzovat lidi podle školského vzdělání, protože jediné dobré vzdělání je život sám. A na to chce nejspíš film poukázat. Jestli chce být někdo v životě úspěšný, tak samotná škola nestačí. ()

zimi

Velmi silný film a bezkonkurenční Will Smith, já jej prostě žeru a kdo tvrdí, že je to jen herec do akčních a komedi filmů, se na tento film koukněte! Mě to hrozně dostalo a mohu jen doporučit!!!!!!! ()

Duston_Movie

Top filmík, kde sa z chudobného černocha, ktorý je veľmi nadaný, ale aj veľmi chudobný stane veľký akcionár. No jeho cesta nebola ľahká a film ma nesmierne bavil. Dokonca aj motivuje.. ()

82fanda

Věř, běž a dokážeš. Tak přesně tak nějak to ve Štěstí na dosah bylo.Kéž by každej z nás měl tolik odhodlání a vytvalosti , jako Chris v podání Willa Smitha. Pro mě nadprůměrná filmařina, která pohladila po duši, a taky nafackovala mému horšímu, línému já ...no nic jdem makat ....A čtyři hvězdy samozřejmostí. ()

Martazoe

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Pro Chrise Gardnera v podání Willa Smithe platí rozhodně to první. Velmi poutavý příběh o tom, že se vyplatí jít za svým snem a nevzdávat se, i když nemáte kde hlavu složit. Upřímně jsem Chrisovi přála, aby uspěl, tak moc se snažil a tak moc hezky se staral o svého synka a děsila se, co se mu zase pokazí - byl to dost adrenalin. Avšak vše se v dobré obrátilo. ()

pillower

Film se mi celkově líbil, avšak z pohledu zpracování příběhu se nemohu plně ztotožnit s chováním hlavního hrdiny, kterému jeho postoje mnohdy moc nevěřím. Tím nechci ochuzovat herecký výkon Willa Smithse, avšak asi scénář s výpravou mohli být zpracovány lépe, režie se pak snažila zachránit, co jde. Film je postaven na skutečné události, jestli tomu tak je, nevím, ovšem rád tomu věřím a za to právě dávám 4* na místo 3. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (viac)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)