Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiálny text distribútora)

Wysch

Typický zástupce typického biografického filmu, kterého ale nad průměr vyvyšuje skvělý Will Smith, nenápadná muzika a celkem zaklimbaný suchý humor. ()

Paxxx.cz

Názorná ukázka toho, jak velký pan herec je Will Smith. Z prakticky průměrného tématu se díky jeho přítomnosti stal pěkný oddychový film s happyendem. Příjemná podívaná do nepohody...8/10. ()

Hannibal92

Možná že Muccino se až trochu moc držel toho "štěstí na dosah", protože ono to štěstí opravdu vždycky o malinký kousíček unikne a to několikrát a pořád znova a znova až už si člověk říká jestli to není trochu moc přehnané. Netuším jak moc se příběh drží skutečnosti podle které je dělaný, ale můj osobní názor je že to zrovna moc nebude. I tak se jedná o krásný příběh, který člověka chytne za srdce až se mu párkrát chce brečet. Smith je úžasný herec a má můj naprostý obdiv. ()

mysiak

Dobrá dráma, Smithovci excelujú, ale je to hra na city, a to sa podarilo, ale ja to nemusím...z Jaden Smitha sa stáva nástupca otca, že? ()

snoopik

Od začátku filmu jsem si říkal, že to skončí happyendem. Bude mít mraky pěněz a odnesu si morální ponaučení. Musím uznat, že mě průběh filmu velmi překvapil. Moje vize byla ala popelka co jinajde princ vysvobodi a ziji stastne az do smrti. V tomto podání ... snažit se snažit se a dosáhneš všeho čeho dosáhnout chceš. Překvapila mě upřímná naturalistická forma a až kam zajde člověk když udělá chbu a chce se - musí se vzchopit ať už to stojí cokoliv.. bohužel často po prvním zklamání bližní už tolik nevěří a nejn že to stojí odvah a odhodlání ale také ztrátu nejbližšího více starostí a utrpení....Věřil jsem do poslední chvíle že to dokáže ale netušil jsem že se s hlavním hrdinou natolik s žiju že mně konec opravdu od srdce dojme... ()

Ridick

hmmm... taka mensia survival drama, kt. prva hodinka je v peknom tempe, ale ta druha akosi spomaluje a nudi. najde sa tu plno klisoidnych scenok, ale nastastie su podane celkom k svetu. will smith celkom ujde, ale najviac sa mi pacila thandie newton, kt. podava prekrasny vykon. inac taky obycajny priemer zabaleny do pekneho obalu. ()

Baronne

Smutný je, že první část filmu prožívá většina lidí na světě, né-li hůř, ale ta druhá část filmu (respektive konec) se stane tak jednomu ze 100 000. ()

zipper111

Jelikož neprožívám zrovna šťastné období, skoro jsem se s Chrisem občas musel ztotožnit. Pravda je, že smolař je to ještě pořád větší než já, ale...Jak se mi potvrzuje, WIll je prostě pan herec. Ten se proto narodil a jen málokdy se vidí takový talent co dokáže zahrát snad všechno. A tento film se mi velmi líbil, ukazuje, že život je pěkná svi*e, ale že může být šťastný když doopravdy chcete. Jeden z nejlepších filmů od Willa co jsem viděl a zdá se, že i jeho syn má docela talent ;) ()

Tirion

Prostě maximálně emotivní zážitek. S tou dvojkou jsem soucítil a byl furt s nima a všechno jsem prožíval. To je snad maximum čeho může film u diváka dosáhnout, nebo ne? Úžasný a dechberoucí film, který Vám neumožní sledovat jestli mý někde mouchy - tedy pokud je vůbec má. Já si myslím, že ne. ()

SarumanKo

Moje druhé stretnutie s dvojicou Muccino-Smith. Siedmym životom je Šťastie na dosah síce veľmi podobné, ale zároveň diametrálne odlišné. Oba snímky hrajú na city a sú príjemné a láskyplné, ale kým Siedmym životom som vyčítal komplikovaný scenár s nejednou chybičkou krásy, príbeh The Pursuit of Happyness je klasickou lineárnou cestou outsidera na vrchol. Je to jednoduchšie stráviteľné a možno preto pútavejšie a divák má čas sa viac sústrediť na krutý osud otca a syna. Tentoraz tu síce máme happyend, ale film je aj napriek tomu emocionálna žmýkačka najťažšieho kalibra. Lenže Will Smith v mojich očiach ostáva jedným z najtalentovanejších hercov Hollywoodu, a jeho citlivé, civilné výkony pomaly začínam mať radšej, než tie akčné. Takže o štipku lepšie než Sevend Pounds, silné, občas vtipné, múdre, no žiaľ jednorázové, to už je ale subjektívna výčitka. (75%) ()

Makky

Celé je to o čakaní na lepší zajtrajšok. Pretože ten raz príde, i keď už dnes je včerajšie zajtra a výsledok neprichádza. Dôležitý je cieľ... Obidvaja Smithovci v hlavných úlohách sú výborní a celé to čakanie na vytúžené šťastie je dobré, lenže zadosťučinenia na konci je pramálo. Emócie diváka po zhliadnutí sú horkosladké, ako život sám. ()

blackrain

Ten chlap neměl skutečně jednoduchý život. Osud mu uštědřil velmi tvrdou lekci, ale on to nezabalil a bojoval dál. Nechala jsem se vtáhnout do děje a na konci jsem hledala kapesník, abych si mohla setřít slzy z tváře. Velmi mile mě překvapilo jak se Will Smith dokázal převtělit do stárnoucího tatíka, který se musí postarat o svého malého synka. Já jsem vždycky Willa Smithe považovala za takového frajírka a on s přehledem zvládne i dramatické role. ()

kaylin

Na tenhle film se dá dívat jako na strašně pokrytecký - velebí hodnoty jako práce, která je nejdůležitější a zacházení s lidmi jako šmejdem - anebo jako na vítězství jednoho člověka nad osudem. Nevím, kterou variantu si vybrat, ale díky Willovi Smithovi většinou padne volba na druhou. Co je vlastně v tomhle příběhu výhra? To, že si najde práci u lidí, co mu na první pohled vyjadřují určitou úctu jako k člověku, ale jinak to jsou bezohlední šmejdi a v podstatě otrokáři? Vážně je ten film tak kritický záměrně, anebo to vyšlo omylem? Pokud je to záměr, tak smekám. Pokud to záměr nebyl, tak je paráda, že to tak vyšlo. ()

Damiel

74 % - Tak trochu "archetypální" lehce komediální, ale spíše dramátko o cestě smolaře za štěstím. Will Smith je prostě geniální - nominaci na Oscara za hlavní mužskou roli mu akademici přišili naprosto po zásluze. V kombinaci se svým synkem (skutečně to je jeho syn) sentimentálnější duše rozpláče (tudíž doporučuju nezapomenout si s sebou vzít sdostatečný počet paklíků papírových kapesníčků:-). Jen být ještě kapku originálnější děj. Takhle mi po hodině začalo tak trochu vadit, že vždycky, když se na Smithe pousmálo štěstíčko, jsem zároveň s tím hned věděl, že to něco banálního za pár vteřin zhatí. Když se to takto opakuje už podesáté, trochu jsem začínal být na scenáristu naštvaný. A takhle se proplazí až k happy finále. Ale jo, příjemnej film to je, zvlášť když na některý lidi se to štěstí taky moc nesměje. Tak proč ne z plátna? ()

PogoJoe

Další doklad toho, jak je emoční inteligence - čili vlastnosti spojené s uměním působit na lidi, motivovat je, přesvědčit, vcítit se do nich, apod. pro uplatnění a úspěch mnohem důležitější než vzdělání a IQ. Podle Chrise Gardnera by se mohlo učit, jak jednat s klienty a vysoce postavenými lidmi. Jak si je získat na svoji stranu. Film pojednává o neustálé frustraci, o spoustě "klacků hozených pod nohy" a neustálé, ale zároveň velice reálné smůle v kontrastu s neutuchajícím odhodláním, výdrží a mířením za snem, kterého se hlavní hrdina i přes stálé potíže nepustí. Já tomu sympatickému, bojujícímu chlapíkovi od začátku držel palce, protože si mě získal - čímž chválím Willa Smithe, který zde jednoduše zaválel. U tohoto filmu platí otřepané "tohle napsal život, to by si žádný scénárista snad nevymyslel". Tenhle příběh si mě zísal a v lecčems i inspiroval. | Režie: ****, Scénář: *****, Herci: *****, Hudba: ****, Výprava: ****, Kamera: ****. ()

Herr_Flick

Jak těžký může být lidský život? Další názorná ukázka těžkostí, které nám může osud přivát. Bohužel další v zástupu filmů tohoto typu. Výborný Will Smith. ()

MATADOR

Životopisné filmy mají povětšinou neuvěřitelně silné téma a jejich zpracování patří k těm, na které se rád dívám. The Pursuit of Happyness je tím zprávným příkladem a donutí nás, abychom se zamysleli nad skutečnými hodnotami! Perfektní! ()

jurama525

Velice dojemny film o odci ktery se se svym synem dostane do nazaviděni hodné životní situace a ktery je ochoten udělat vše proto aby se jeho syn mněl dobře. To je přece krasa. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (viac)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)