Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiálny text distribútora)

Fary odpad!

Fakt mi neni jasny, kde tenhle film nabral 81% na hodnocenich. O cem to je? Pohadka o h*vne. Byl jednou jeden hloupy Honza (a shodou nahod cernoch) a ten byl tak blbej az ke stesti prisel... Asi mi uniklo neco zasadniho, co dela pro ostatni ten film tak vyjimecnym, ale chybela mi uveritelnost, chybel mi pribeh, Will Smith ma na zacatku sedy vlasy a na konci cerny, celou dobu se jim ani jednomu nezasteskne po matce krome jednoho dotazu synka Jadena (jestli odesla kvuli nemu). Nekolik mouder od prezidenta, kousek citace z ustavy a zili stastne az do smrti (aniz by o tom rekli matce a vzali ji zpet k sobe)... ()

dopita

Film o tom, že když se chce, všechno jde - zkrátka americkej sen. Pohádka jak vyšitá, ale kupodivu natočena podle skutečných událostí. Naštěstí je film natočen řemeslně velmi dobře. Všechno funguje tak jak má, film je akorátně vyvážený, nikde nic nedře a příběh se neselhávajícím tempem ubírá k happy endu. Na můj vkus je sice citové vydírání diváka trochu přehnané, ale rozhodně jsem se u filmu nenudil. Což je podstatné. Velmi mě překvapil Will Smith. Téměř vždy si vystačí svým charismatem a bez problémů tak utáhne celej film, ale zároveň nikdy neměl problém s mými sympatiemi. Tentokrát opravdu hraje, a hraje velmi dobře. Poprávu byl nominován na Oscara. ()

Paity

Bohužel nedopracované a věnované zbytečně moc rodiny. Ano, Will Smith se sice probojoval z "popelnice" až na vrchol a přinesl nějaké zásadní změny. ()

Merkin

The pursuit of happiness(pronásledování, stíhání, snaha o, honba za štěstím). Tak definoval Jefferson jedno ze tří základních práv každého jedince. Dalšími byly život a soboda. A notno podotknout, že Muccino vzdal této nadčasové filosofické myšlence prostřednictvím Štětstí na dosah vskutku působivý hold. Jistě by se daly najít drobné nedostatky. Proč matka opustila dítě tak odevzdaně a nechala ho otci, který se o něj očividně nemohl v danou chvíli postarat, zatímco ona mohla? Na co poukazovat na úspěšnou budoucnost, když hlavní hrdina mluví o svém přijetí do firmy jen jako o krátkém záchvěvu štěstí? Chápu sice, že Fortuna je bohyně okamžiku, ale přesto se pak z Chrise omylem stává egoista. A konečně, když už sonda do budoucnosti, proč se nikdo nezmínil o manželce? Vrátila se? Každopádně jde o snímek, který stojí za zhlédnutí. Jako jeden z mála totiž v mnohém opravdu vystihuje americké hodnoty:) ()

Mazlik4

Dvě základní moudrosti života --- 1) Odrazit se můžete až po dopadu na úplné dno. 2) Bez tvrdé práce ničeho velkého v životě nedosáhnete! ()

Ripley

Během sledování jsem neustále tápal zda "tři nebo čtyři".Děj není žádná pecka,ale Will Smith film pevně drží nad průměrem.I ten malý smitík byl věrohodný.Pravý taťka byl beztak přísnější než taťka ve filmu a režisér :-). ()

provitamin

Typická americká srágorina o americkom sne, kde sa z chudobného nigáčika poctivou prácou stane burzový maklér a neskôr založí vlastnú firmu, kde po odpredaji svojho podielu získa milióny. Nechýbajú zábery na americkú vlajku a tiež chválospevy na Jeffersona a aby neostalo jedno oko suché, k nigáčikovi sa osud otočí chrbtom, opustí ho žena a chudák sám v neľudských podmienkach vychováva svojho budúceho poberateľa sociálnych dávok. ()

Pat.Ko

Na tejto ceste bojmi a skúškami, ktoré musí osamelý otec Chris Gardner podstúpiť, vidíte skutočnú stránku tvrdej práce a integrity. Chris Gardner, ktorého hrá Will Smith, sa len snaží dať svojmu synovi dobrý domov, keď sa snaží o šťastie. Tento film neukazuje iba tvrdú prácu jedného rodiča, ale ukazuje, že bez ohľadu na to, ako veľmi sa tlačíte dole, vždy by ste mali vstať a pokračovať. Páči sa mi silné prepojenie rolí otca a syna v tomto filme, ktoré sa javí ako skutočné, a to preto, že je! Otec (Will Smith) a syn (Jaden Smith) sú otcom a synom aj mimo filmovej ríše. Herec Will Smith počas tohto filmu ukazuje svoju skutočnú emocionálnu stránku, akoby skutočne prechádzal situáciami, ktoré sa vo filme vyskytujú. Pre tento film nemohlo byť vybrané lepšie herecké obsadenie, bolesť, boj, láska a nádej sa zdajú také skutočné, akoby ste sledovali dokumentárny film o živote niekoho iného. Smith, na ktorého sa zvyčajne pozerá ako na komediálneho herca, ukazuje, čo dokáže, trhnutím sĺz z očí publika. ()

Arach.No

Nečekal jsem že by se film o chlápkovi co se z nuly dostane až na vrchol dal natočit takto příjemným způsobem. Will Smith je excelentní a Jarden má naštěstí talent po tátovi. Ostatní celkem slušně sekundují a film se v žádné části nezadrhne. Scénář se vyhýbá klasickým klišé a i když víte jak to na konec všechno dopadne, velmi rádi se necháte vtáhnout do děje a sledujete řadu více či méně nešťastných příhod, která Chrise potkala předtím než se na něj konečně usmálo štěstí. ()

Daae

Nešťastným příhodám a situacím jsem v průběhu celého filmu věřila jednoduše proto, že život skutečně takto krutý bývá. Některé scény se sledují s těžkým srdcem, ale musím říci, že Will Smith ode mne dostává two thumbs up a opravdu doufám, že se dalších svých dramatických rolí zhostí se stejným umem a snad i větším! Thandie Newton se zdá být dobrou charakterní herečkou, což jistě může vést k jejímu dalšímu úspěchu. Nejsou to plné ****, avšak ráda jsem filmu přidala, neboť mu skutečně fandím. Moc pěkné. ()

Midnite

.. 5 hviezdičiek možno ani nie tak filmu ako ľudskej odhodlanosti, vytrvalosti, ochoty obetovať pre rodinu čokoľvek a (hlavne) chuti žiť .. Will Smith aj jeho syn sú naozaj bravúrni .. ()

Wishkah

Dojímavý a velice pěkný film. K mému potěšení se nekonal nijak drsný útok na city a film je přitom neustále citlivý a nutí vás držet Chrisu Gardnerovi palce. Will Smith znovu dokázal že herecký talent mu nechybí a i díky němu je to u mě za solidní 4* ()

iampatrik

80% Vždy si u filmů, které vycházejí ze skutečných událostí říkám, jestli si toto vysoké hodnocení zaslouží film nebo samotná skutečnost. Na druhou stranu je to jedno. Smith zahrál na jedničku a jeho příběh "z bídy na vrchol" se mi líbil. Důkaz toho, že být odhodlaný (ale také mít určitou dávku štěstí) se vyplatí. ()

DannyBoy80

Smith v takovéto roli? Nevídané, konečně něco na co se dá dívat a hraje tam Smith. Měl by brát více takových rolí, a ne pořád takové sračky v kterých obvykle hraje. Pak by byl brán jako herec vážněji. Svého prcka tam sice srát nemusel, ale co už. Příběh je typickým příběhem zlatého amerického snu. ()

Hanes88

Velice pěkný, ale i smutný film. Nicméně jsem čekal něco víc. Kvalitu to ale mělo a normálně bych to hodnotil jako průměrný filmek, ale protože mám rád Willa Smithe a navíc zde zahrál opět skvěle, musím dát ještě o jednu hvězdu víc. ()

Piškotka

Sociální drama o štěstí na dosah. Trnité začátky přecházejí v uskutečnění amerického štěstí. Nic zde netrvá věčně. Téma moralizuje s postavením muže a ženy v rodině a je zde patrné, že muž dokáže to co žena. Výborný W. Smith. ()

lucijelucije

Pro mě je W. Smith pan herec. Své role zvládá bravůrně a nenuceně. Nic nepřehrává, působí naprosto přirozeně. A u The Pursuit of Happyness to dokazuje. Pro mě tento film byla citová bomba, emotivní nátlak, a jen jsem čekala na výbuch. Nevím, co víc dodat, skvělá režie i kamera. A troufám si říct, že u této produkce najdete tolik skvělých scén, že ve vás zůstanou ještě dlouho po závěrečných titulcích ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (viac)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)