Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

Shagrat

Moc pěknej film. Vskutku zajímavý děj na moři. Nepoddajný tygr, který kdyby ovšem chtěl, tak skočí do moře a dá si jednu "indickou" svačinu. Nenudil jsem se. 90%. ()

lestatos

Veľké sklamanie a otázka, pre koho tento film Ang Lee vlastne natáčal. Režisér jeho rangu by si to kľudne mohol odpustiť. Mauglí, zabalený do vizuálu Avataru a všetko zahustené nechutnou nábožensko - ekumenickou agitkou. Dialógy v prvej časti filmu sú svojou prostoduchosťou na úrovni školou povinných detí. Keď hlavný hrdina vo veku asi 9 rokov zahlásil: „chcel by som byť pokrstený“ , tak som skoro vyletel z kože! Prekonal som sa, nevypol som to a trpel som celých 120 minút. Neuveriteľnú nudu nemohli zmeniť ani digitálne efekty , ktoré sme už všetky videli dávno v iných filmoch. Rozprávanie príbehu a pointy v potlačenej traume zo zážitku z mora je záblesk niečoho hlbšieho ale skutočne len v minimálnej miere. Ang Lee ide bez pretvárky na ruku väčšinovému divákovi a keby som nevedel , že vie ísť aj presne naopak ako v Zkrotenej hore, tak by som len mávol rukou a hodil film do odpadu a zabudol. Takto sa zatnem a dám 30% (Musím pri tom potlačiť spomienku na nechutný štek Gérarda Depardieu, ktorý už naozaj vezme všetko ) 11 nominácii na oskara necham bez komentáru ale jednu cenu by som filmu udelil, najhorsí casting ever!!! Ani jednej postave vo filme som neveril ani slovo. ()

JerryPilsen

Nádhera.Mrzí mě,že jsem nebyl v kině.Nosná myšlenka mě na začátku trošku vyděsila,ale konec vše zachránil.Zbytek filmu je zaplněn nádhernými obrazy,barvami a příběhem jaký si může vymyslet kdokoli z nás.Soužití s tygrem na lodi bylo natočeno velmi zajímavě a ani na chvíli nenudí.Těžko říct,zdali bylo těžší filmovat živého či animovaného. ()

Meteora17

Dlouho jsem čekala, než jsem se na film podívala a jednoho nudného dne jsem konečeně tento film zapla. A vůbec toho nelituju. Možná pro někoho to bude nudný příběh, pro mě byl a úžasný zážitek a co víc, efekty byly naprosoto nádherné. Silný příběh s emoci mě vždy zasáhnou. Proto nemůžu dát nic jiného než 5*. ()

Figuto

Hlavně se na to dobře dívalo, indicie o (ne)pravosti příběhu byly, pointa tedy leckoho nenadchne. Pak jsem viděl Burtonův Big Fish - a je to to samé v jiných kulisách. ()

Leira

Vizuálně krásné, má očekávání to však nesplnilo. Tak trochu nevím, co si vlastně myslet (a knihu se mi číst tak nějak nechce). A nemám ráda smutné konce. Ani když jsou šťastné. ()

Mach Tom

Vše již o tomto filmu bylo řečené a na konci se jen musíte rozhodnout kterému příběhu nakonec více uvěříte. Jen my bylo líto, že hlavní hrdina nevyužil po celý film plachtu kterou na lodi měl. ()

Va33ek

Po Tygru a drakovi od Leeho jsem tušil, že tento film bude tak nějak na jiné vlně než ty ostatní. V toto přesvědčení mě utvrdily první minuty filmu a jak čas plynul, film mě totálně vytrhl z běžného shonu každodenního života. Krásný příběh, po vizuální stránce dech deroucí a konec přímo omračující, kde se realita ukáže v pravém smyslu, který je ve filmu skrýván a divák je ponechán ve víru otázek je to pravda či ne? Rozhodně stojí za podívání! ()

Frank234

Kdesi v Indii, v části Francouzské, sejdou se dva sobě neznámí muži, kdy jeden druhému vypráví celkem klidně příběh začínající poměrně intenzivní tragédií. Příběh, který má plno hlubokých myšlenek a domýšlí si spousta náboženských souvislostí. Po vizuální stránce byl v podstatě vytvořen zázrak. Neměl bych nic proti, kdybych měl pár obrázků k dispozici jako pozadí na monitoru. Ovšem kde asi tak končí dobrodružné drama a kde začíná sci-fi? Z mého pohledu někde ve druhé polovině filmu, to ať se na mně nikdo nezlobí. 69%. ()

Kritik

Film, který mě chytil za srdce. Neuvěřitelné vizuální efekty, příběh také uspokojivý, jen nevím, co mi brání v tom dát 5hvězd. No.., doporučuji! :) ()

katikka

Pí a jeho život plný metafor. Mnoho z nich mi uniklo a analyzovala som ich až spätne, keďže skutočný príbeh prichádza až na záver. + Vizuálne nádherné ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)