Devatenáctiletý vojín Aikens slouží v misi v Iráku. Jako nastávající otec natáčí pro svého nenarozeného syna video deník, v němž se setkáváme s jeho jednotkou vedenou náročným, ale oblíbeným seržantem Delvecchiem. Při rutinní průzkumné akci padne jednotka do léčky a ocitá se pod palbou. Seržant je těžce zraněn a vojáci se musí rozhodnout, zda počkají na vrtulník, nebo ho přepraví do místní nemocnice. Ukáže se však, že záchrana života jejich velitele znamená ohrožení jejich vlastních životů. Navíc pro některé z nich je to první zkušenost se zabitím člověka. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Kanadský film o Američanech v Afghánistánu s těmi nejtupějšími dialogy a nejtupějšími Američany, který jejich zem vyblila pro tenhle ještě dementnější film. Představte si tohle. Američani se vydají do Afghánistánu, jejich rodiny pocitují žal nad tím, že jejich synka vydávají do země, o které nevědí prakticky nic. Nejlepší na tom je, že když už se s naprosto debilně vyfešákovanými muslimy potkají, většinou na ně začnou střílet rakety, ty rakety se nikdy netrefí, vlastně jednou a nic vážnýho se prakticky nestane. Muslimové i tak umírají jeden za sebou, ale když začne umírat Amík, tak z toho je půlhodinová srdceryvná scéna. No prostě sranda až na půdu. Tu jednu hvězdičku dávám z recese, aby se neřeklo, že jsem pedant. Tak mě ještě napadlo jestli to Kanadani nenatočili takhle blbě schválně, pač aby oni točili film o zemi, kterou zrovna dvakrát rádi nemají mi příde krapet jako paradox.) --- Nestřílejte. Je postřelenej. ()

Sany33

Mi to pripadalo ako, nízko rozpočtový projekt na ukázanie širokej verejnosti konflikt na blízkom východe. Samozrejme by sa to nezaobišlo bez srdcervúcivh scénok, amerických patriotoch. To, že tam tý chlapci umierajú a ani nevedia prečo to už sa do podobných filmov akosi nedostáva. Aj napriek tejto propagande je film v celku znesiteľný a pozerateľný. Moje hodnotenie posúvajú mierne vpred akčné scény, ktorých ale na druhú stranu mohlo byť trocha viac. 45% ()

Johny303

Takhle... Realistický to není ani trochu, RPG lítají všude kolem, ale vojáky záhadně míjejí, je mi jasné že povstalci nemají kvalitní výcvik, ale slepí snad nejsou a když už se náááhodou trefí tam kam chtěj, tak to stejně nikoho extra nevzrušuje... Takže realitu války od toho nečekejte, spíš to připomíná sérii záběrů ze hry Call of Duty, ale jako akční podívaná to je skvělý! Americkým vojákům jsem fandil a tak mi vyhovovalo, že tam tak vesele běhali ve spršce kulek a navíc to stejně někteří z nich nakonec schytají... Jinak, finále v podobě bojů na nože bylo působivé... ()

mi-ib

Opravdu asi zatím nejstupidnější válečný film, který jsem za svůj krátký život zhlédl. Přišlo mi to jako taková agitka. Trochu mě mate, že je natočený Kanaďany. Neuvěřitelně tupé kecy živých, či polomrtvých vojáků, kteří těsně před smrtí, ještě mají čas poděkovat všem, za všechno možný. Když už se začne film stáčet do roviny takové, že nebylo uplně chytré zasahovat do Iráku, atd... tak si to vzápětí vojáci nějak obhájí a řežou muslimy dál. Děj je bez nápadu. Každá akční scéna začíná výbuchem nebo tím, že najdou bombu, která počká až všichni usoupí a pak vybuchne. Děj se nikam neposouvá, je to furt dokola to samé, až do závěrečných titulků. ()

Raven0

Parta amerických vojáků jezdí, občas zastaví, vystřílí pár zlých Iráčanů, prohodí nějakou tu "ultra-hlubokou" myšlenku, sem tram něco vybouchne a takhle to jde pořád dokola. Akce působí jako když parta kluků hraje v lese airsoft, jen tam občas někdo po někom chrstne kbelík červený barvy. A to vše nesnesitelné 2 hodiny. ()

• Film je založen na skutečném příběhu vojáků z 12. dubna 2004. (ARI50)