Televízny debut scenáristky a režisérky Zuzany Liovej je príbehom obyčajnej rodiny, skutočných ľudí, ktorí sa vďaka neočakávaným udalostiam nanovo učia prijímať a dávať lásku. Marta a Jozef majú štyri deti. Jozef dochádza za prácou do Prahy. Marta pracuje v pekárňach, všetku svoju energiu venuje deťom. Najstaršia dcéra Lenka práve prežíva prvú skutočnú lásku k študentovi Karolovi a chce s ním odísť do Ameriky. Jej brat Milan trávi zložité obdobie puberty s chlapčenskou partiou, ktorá sa zabáva špehovaním mileneckých dvojíc. Deväťročná akordeonistka Katka žiarli na päťročnú sestru Milku, pretože si myslí, že jej mama venuje viac pozornosti. Príbeh sa začína v okamihu, keď Marta Jozefovi oznámi, že čakajú piate dieťa. Udalosti, ktoré nasledujú, sú zložitou, no súčasne nevyhnutnou skúškou všetkých členov rodiny... (oficiálny text distribútora)

Jonatána

Ač jsem na to koukala spíš proto, že se mi nechtělo spát a dnešní nabídka ostatních televizních stanic mě nechytla, udrželo mě to až dokonce, zajímalo mě to a líbilo se mi to. a v neposlední řadě jsem si moc ráda poslechla slovenštinu v televizi. ()

Weirdman

4/10... Prilis chladny a odmerany film, ktory sa snazi byt hlbokou sondou do zivota obycajnej rodiny, ale namiesto toho je len nezainteresovanym nakukanim cez klucovu dierku... ()

De Large

Čakal som všeličo, ale skutočne dobrý psychologický film, ktorý nám tu naservírovali som naozaj nečakal. Som milo prekvapený. Myslím, že Táňa Radeva podala ešte lepší výkon ako Ľubo Paulovič, hoci obaja boli nadpriemerný. Konečne niečo poriadne "echt" slovenské po dlhých rokoch. Nebolo to dokonalé, ale smer, ktorým sa filmári vybrali je ten správny. Tento film je viac než len dobrým odrazovým mostíkom. Je to ďaleký skok. ()