Pôvabná Afroameričanka Kenya McQueenová (Sanaa Lathan) si vždy myslela, že má všetko, po čom kedy túžila a o čom snívala: úspešnú kariéru, dobrých priateľov a rodinu. Jednu vec však pod kontrolou nemala – svoj milostný život! Keď sa ale zoznámila s príťažlivým a príjemným záhradným architektom Brianom Kellym (Simon Baker), zdá sa, že vyriešila aj tento problém – hoci voľnomyšlienkársky Brian v mnohých bodoch rozhodne nespĺňa jej predstavu ideálneho partnera... Ibaže potom sa na scéne nečakane objaví istý Mark Harper (Blair Underwood), ktorý je stelesneným mužom jej snov - a tak Kenya zrazu stojí pred neskutočne ťažkým rozhodnutím, ktoré ovplyvní celý jej ďalší život. Zvíťazí rozum alebo cit? (TV Doma)

made1

Film byl završením mého Malého týdenního maratonu s... tentokráte se Simonem Bakerem. Po dlouhé době americká romantika dle mého gusta. ()

darwin

Moc hezká a příjemná romantická komedie, nebo spíš pouze romantický film. Jelikož se slině zajímám o rasové snímky, jako komedie mi to ani nepřipadalo. Spíš takový lehce dramatický romanťák. Ono problematika smíšených manželství není pro Čechy takřka vůbec aktuální, takže ani nečekám, že film tady bude mít nějaké vyšší hodnocení. Ve Spojených státech je to však téma aktuálnější stále víc. Podle průzkumů v posledních 20 letech neuvěřitelně stouplo procento rasově smíšených vztahů. To se týká samozřejmě ve valné většíně pouze obou pobřeží Států, a také tento filmek se odehrává v slunné Kalifornii. Oba hrdinové, on i ona, se musí poprat s předsudky ze všech stran, i když pozornost je tady zaměřena spíše na hrdinku. Potěší příjemní herci, hlavně nesmírně charizmatičtí Simon Baker a Blair Underwood, krásné ženy a nakonec také mocný Mike Epps :). Zbývá jen dodat, že až tady jsem zjistil, co znamená zkratka IBM ... :) ()

dopita

Podprůměrnej romanťák plnej černochů, kteří neustále kňučej jak jsou chudáčci utlačovaní, teda kromě starýho Edmonda, což je nejsympatičtější postava filmu (tatík upjatej a šerednej Kenyi, která se potácí v hlavní roli). Všichni ostatní maj pořád v hubě "černošskou daň" nebo tak nějak tomu říkaj, už si to pořádně nepamatuju. Celej tenhle rasismus naruby mě nebere a je to vlastně celý tak nějak o hovně. O černým hovně. Simon Baker nic nezachrání. ()

Přemek

Brian najde lásku svého srdce - krásnou a úspěšnou Tiffany - vlastně Kenyu, pardon. Bohužel, od začátku svého vztahu se potýká s otevřeným, hrubým a neomaleným rasismem jejích přátel a příbuzných a nevtipných komiček. Když se po třech týdnech tiše a jemně ozve, že už těch řečí o rasách má trochu po krk, Kenya se s ním okamžitě rozejde. Naštěstí pochopí, že rasismus je pičovina a že láska je víc. ()

suzanne1997

Tak k dramatu bych tento film rozhodně nezařadila, jde o takovou lehkou romantickou oddechovku, kdy se Kenya rozhoduje mezi dvěma muži, spousta vtipných momentů mu dodává naprosto odlehčenou atmosféru, která se k filmu dokonale hodí, pokud bych zhodnotila děj, musím napsat prvotřídní, stejně tak jako celý film, který nejde ohodnotit jinak než čtyřmi hvězdičkami, mělo to několik táhlých momentů a ne úplně dokonalých situací, ale rozhodně tento film doporučuji. ()

bobstock

Zahradník postaví nafoukanej černošce zahradu. Dostane chutě, vezme ji do jeskyně a lesa na objednávku začne pršet a ruka je mezi nohama. Omyl, nebude to tak jednoduchý, protože on je bílej a ona spolu s debilní prestižní rodinkou jsou rasisti naruby. Celej film se filozofuje s krávama kamarádkama o tom, jak se tmavá čistá čokoláda nemá míchat se světlou, ale nakonec POZOR SPOILER to musí bejt ten úžasnej zahradník, protože srdci a chlápkovi v bílej kápi neporučíš. Romantická hrůza! 20% ()

Luqi

O komédii sa teda hovoriť vôbec nedá, tekže aj ten plagát je úplne mimo.......... Celý film sa tu v podstate rieši rasizmus resp. predsudky, v tomto prípade je to naopak ako býva zvykom - bieli sú v tu menšina. Myšlienka to zaujímavá, ale postupne sa z toho stal ničím vínimočný romantický film so záverom, ktorý je možno vidieť v x ďalších filmoch.......... Aspoň, že hudobný výber stál za to.......... ()

Narciska

Pod velkoměstským pozlátkem a filmařským stylem, oscilujícím na pomezí televizní reklamy a kriminálky Miami, se k mému údivu objevily smysluplné dialogy, nevšední děj a milý závěr. Něco nového vskutku postavilo mnohé vzhůru nohama. Třeba mé přesvědčení, že současné romantické komedie za nic nestojí. Co na tom, že ona vypadá jak z reklamy na zubní pastu, on je ztělesněný pan Dokonalý a ten druhý jeho variací? Nesuďme film podle formy, říkám si. A o lidech to platí dvojnásob. Milé a sympatické, i když lehce zapomenuté. Co by na to asi řekl Martin Luther King? ()

jasanka

Romanticke drama, ne komedie. Resi se tu dost vazna temata. Hlavni hrdinka ale byta tak otravna a upjata, ze jsem nic podobneho dlouho nevidela. ()

Eilean Donan

Nenáročné, nepovzánašujúce... spor medzi belochmi a černochmi sa mi zdal trošku pritiahnutý za vlasy. Kto už dnes dbá na farbu pleti v takej miere? Keby zasadili dej do 50. až 60. rokov nič nepoviem, takto... to bolo celkom nezaujímavé. ()

chrispe

Rasistická romantická komedie, co se táhne jako žvejka. A ani za boha jsem nemohla přijít na to, co hlavního hrdinu táhlo k hlavní hrdince. Nějaké nápady? ()

Doomer

Kupa černých snobáků celý film řeší jak je k nim svět nespravedlivý a jsou nepříjemný na bílého ošousta který si nechá všechno submisivně líbit (a má být asi jako ten dokonalý partner), jen teda nevím co je na filmu ta "komedie". ()

vitac.

Slušnej romantickej film. Naneštěstí komedie ani náhodou, zasmál jsem se přesně třikrát. Ovšem, a to naopak naštěstí, vyloženě trapných scén (které tento žánr bohužel často přináší) bylo stejně málo jako vtipných momentů. Ačkoliv se celým filmem nese závažné téma předsudků a diskriminace na základě rasy, tento je dle mého nijak zvlášť neřeší a slouží mu jen jako kulisa a zdroj dialogů;) Hlavní hrdinka docela kočka, děj v rámci možností nepředvídatelný, takže solidní film k odpočinku. ()

subic

Oplodňovák na deštivé sobotní odpoledne. Ku podivu není to tak utahané, jak jsem očekával, dokonce jsem se na to se svou drahou druhou polovičkou dokázal dívat celou dobu a občas jsem se i zasmál. Krom toho Sanaa Lathan a její kudrliny, to jí opravdu slušelo. ()