Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

Tereza666

Skvělý komediální seriál s naprosto úžasným pilotním dílem. Kdo přišel s nápadem na tenhle seriál je prostě třída.. Co díl to perla. Prvmí řada to odstartovala znaměnitě a já už se ted nemůžu dočkat na další treble Earla, vtipné dotazy Randyho před spaním, nálady krásné Joy a samozdřejmě Krábaka :-) Takže nemůžu jak jinak za 1. řadu ***** ... Tákže .. a je tu vlna dalších a dalších úžasných, vtipných a vymazlených dílů. škoda jen, že se seriály neucházejí třeba o Oscary.. Já bych některé nominovala :-) za 2. řadu ***** .. Třetí řada ve mě vyvolala malinké zklamání.- 3.řada **** ()

ravalah

Dabing je vyborny, coz moc casto nerikam. Na postavy se hodi. Original neznam a ani nemam potrebu. Tenhle serial je velka pecka. Asi nejlepsi hrany za poslednich par let, co jsem mel moznost videt. Uzasne na tom je, ze i po 4 seriich si uchovava pomerne vysokou kvalitu a umi prekvapit. ()

ella

Líbí se mi Earlův humor. Zas něco trochu jinýho. A ačkoliv se chci vyhnout kamenování z řad milovníků originálu, tak mě se český dabing líbil. ()

hroubek

Když jsem poprvé uviděl Earla tak jsem si řekl, že je to sypatak, který se choval jako naprostý debil a měl jsem pravdu.Nejhezší a nejzábavnější je Earlova cesta k nápravě ve které mu pomahají jak jeho bratr Randy(Ethan Suplee parkrát jste ho mohli zahlídnout ve filmech Kevina Smitha)který je tak hloupý až je chytrý,Joy(Jaime Pressly)která je boží hlavně v první řadě jak se snaží Earla zabít,Darnell jenž přebral Earlovy Joy ale stali se znich super kámoši a pak svůdná Catalina a ty její historky o jejím životu v Mexiku.Opravdový bonbonek se skrýva v Giovanni Ribisi, který si s chuutí zahral Earlova kamoše a zloděje v jednom.Jason Lee jako Earl valí a proto jsem mu věřil to, že je někdo takový vůl aby ukradl nohu jednonohý holce. ()

Narya89

Takový možný protipól Red Dwarda co se týče stylu humoru. Inteligentní humor vs. jednoduchý humor ne zrovna vzdělaných podprůměrně inteligentních lidí. A závěr? Vůbec to nevadí. Randy sice zrovna obří komik není, a když je tak mi přijde, že si to ani neuvědomuje, ale Earl s pomocí Joy a Darnella na to bohatě stačí sami. Hodně se mi líbila třetí série, kdy je Earl převážně ve vězení - srovnávala jsem to trochu s Prison Breakem a přišlo mi zajímavé, jakou volnost tam Earl měl, ale tak je to komedie:) Kupodivu třeba narozdíl u HIMYMu zde kvalita nějak dolů nešla ani po třetí sérii s dvaceti díly, což je obdivuhodný výkon. ()

sskrblik

Jaký život žijete?! Jste duchaplný hodný člověk který nedělá špatnosti, anebo jste rebel a vše vám je na jedno? Earl je tak trochu návod na to jak být lepší. Je to pro mě zároveň inspirující, protože někdy hodně vyvádím :). U tohoto seriálu se pobavím a nemusí být vulgární a to se mi na tom asi nejvíc líbí. Myslím, že je to hodně povedenej seriál! ()

sheldonka.

Pohodový seriál, který mě vždycky špičkově pobaví. Každá postava mi hned přirostla k srdci. Naprosto miluju Earlovi košile, jeho situace, jeho hlášky. Všechny díly jsou skvělé a navíc tohle je jeden z mála seriálů, na které se můžu dívat i v českém znění. Takže to shrnu -> Jmenuju se Earl = perfektní postavy, skvělá hudba a originální zápletky. Jo a na té karmě beztak něco bude! ()

Sany33

Seriál o idiotskom vandrákovi a jeho degenerovanom bratovi, ktorý do svojich životov pustili karmu a rozhodli sa žiť lepší život a pochopiteľne karma im k tomu musí často pomáhať. Vcelku dobre zvládnutý komediálny seriál v ktorom nie je núdza o vtipné situácie a dementné rozhovory na Americký štýl. Mne osobne najsympatickejšia osoba a najväčší frajer je Eddie Steeples, ktorý svoju úlohu "Krabáka" hrá naozaj fenomenálne, občas až máte pocit že je aj v reále taký dement :-). Ale celkovo niet seriálu moc čo vytknúť má vymedzený smer a toho sa drží neodbočuje od priamej dejovej linky a dokázal ma pobaviť počas celých 4 sérií. 93% ()

Ichabod

Hodne do pohody serial. Sice bych od dua z filmu Kevina Smithe cekal trochu vic, ale Lee se holt drzi scenare a ten je s kazdym dalsim dilem o neco lepsi. Kazdy dil reprezentuje par ukolu, ktere si musi Earl odskrtnout v ramci napravovani vlastni karmy a nektere ukoly opravdu nemaji chybu. Mimochodem velkym prekvapenim je Jaime Pressly hrajici Earlovu exmanzelku Joy, ktera ma opravdu velky komedialni potencial a jeste vypada jak barbie a je z cely bandy snad nejvtipnejsi. Mihne se zde i par znamejsich tvari, z nichz nejvic mne pobavil Timothy Olyphant. S prechodem druhe sezony do treti mi prijde cim dal lepsi Jaime Pressly a kdyby dostala vlastni spin off serial tak bych ji daval pet za cokoliv :-) ()

ganz

možná že earl v každm díle nenabídne neustálý smích spojen s břišními křečemi, ale je to seriál u kterého se zasmějete, odpočinete si a nebudete si říkat : "Bože co to psalo za kreténa" Nevím proč, ale seriál mi svým stylem trochu připomíná Red dwarf, asi tou pohodou... Earl je výborný, randy ještě lepší a samozřejmě nesmíme zapomenout na Darnela. 5* ()

mcleod

Pod dojmem z posledních amerických seriálů musím konstatovat, že to těm Amíkům opravdu začíná jít... Důkazem je i tento povedený, řekl bych dokonce jeden z nejpovedenějších amerických seriálů. Nápaditý, (většinou) vtipný, skvěle natočený. Přesně zobrazuje to, co si člověk představí pod pojmem americký (jižanský) rock, reprezentovaný velmi často citovanou kapelou Lynyrd Skynyrd. Vše je dokresleno dokonalou atmosférou života amerických ztracených existencí žijících na okraji města i společnosti. Jednou z nich je hlavní postava Earl, která představuje charakter velmi blízký archetypu amerického rockera (který se podařilo skvěle ztvárnit např. postavou Dudea v Big Lebowski). Vše dokresluje parádní muzika. Rock ještě není mrtvej!!! Zhruba od poloviny třetí série ale začíná být seriál poněkud vyčpělý. Tvůrci očividně neodhadli správnou dobu, kdy skončit... potenciál na víc než dvě rozsahem americké série tenhle nápad prostě nemá. ()

ghatos

Dlouho jsem přehlížel tento seriál. Reference jsem měl výborné a opravdu nezklamali. Hned první díl mě oslovil svým "laskavým" humorem a citlivým příběhem :). Viděl jsem všechny díly a nezaznamenal jsem větší chybu. Pětihvězdičková extra kvalita. 93%. ()

JKL

Seriál, který mě nadchnul. I s českým dabingem stejně zábavný! Líbí se mi na něm jedna věc - dokáže člověka příjemně naladit. A to je dnes vzácné! :-) Tím získává moji cenu POSITIVE! ;o) ()

zajda404

Sama jsem byla překvapená, jak mě tahle blbost baví. Je to originální, má to spád a hlavně je to vtipné neobvyklým způsobem... málokdy byla debilita takhle zábavná! Kéž by všechny čtyři série dosáhly stejné laťky jako první dvě :( ()

Kosmik 1

Souhlasím, že jde o jeden z těch lepších komediálních seriálů v poslední době. A nemusím tam ani mít publikum, které se směje a tleská, abych i já věděl kdy se mám vlastně smát. Humoru je tady tolik, že to kolikrát nepobírám. Postava Earla je fakt ohromná a nejde jinak než před tímto seriálem smeknout. A zase o jeden důvod víc, proč občas kouknout do programu, co vlastně dávaj v televizi. Dá se totiž na Earla koukat i opakovaně a pořád se tomu smát. 95% ()

vyfuk

Tohle byl seriál, na který jsem jednu dobu hodně rád koukal. Takový příběh tu snad nikdy nebyl. O Karmě, ale ne o té na vodu. Je i pár scének, na které rád vzpomínám a jsou vtipné. I historky jsou hodně zajímavé. Je to někde trochu poblázněně zvláštní, ale je to super. Navíc podle mě se tento seriál může jedním pyšnit - ohledně seriálů, má asi nejlepší soundtrack všech dob!!! O osm let později: A ne jenom soundtrack. Po neuvěřitelně dlouhé době jsem se rozhodl dát šanci seriálu, na který jsem velmi rád vzpomínal. Nyní ve svých (snad) vyspělých skoro 22 letech musím říci, že mě Earl oslovuje snad nejvíce v životě. Jeho seriál je lehce motivační, je absolutně přirozeně vtipný, kritizuje podprahově Jih, vidláky, tupce a stereotypy Ameriky, které se jim o deset let později staly v uvozovkách osudnými. Seriál se nebojí sáhnout po absurdním, černém a nekorektním humoru, a i když nějaké epizodě spíše projedete, tak u nějakých v podstatě řvete doslova smíchy. Jenže i jedny z těch nejslabších epizod stále mají strašně příjemný průběh a mají své kouzlo. Tenhle seriál prostě člověk fetuje díl za dílem a jenom doufá, že to nikdy neskončí. Přichází však velmi hořký konec, který bolí i po deseti letech. Ve výsledku bolí ještě více. A co si budeme v dnešní době Netflixu a podobně je šance na pokračování větší než kdy jindy. Jenže poptávka je nulová. A já doufám, že se to změní. Dokud naděje žije. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006