Earl se po dlouhém pročítání svého karmu napravujícího seznamu rozhodne, že si prodlouží život. Skončí s kouřením a tím se omluví všem, kterým jako pasivní kuřák znečišťoval plíce. Do úkolu se ale vloží matka jeho kamaráda, kterého zavřeli do vězení Earlovou vinou. A vzhledem k tomu, že chce Earl svému kamarádovi a jeho matce pomoct vynahradit čas, který strávil ve vězení a matka bez svého syna, tak se rozhodne, že kamarádovu matku (a zároveň sebe) odnaučí kouření. (Sayko)

MM_Ramone

V priebehu rokov 2005 až 2009 bol natočený americký komediálny televízny seriál "Volajú ma Earl" (My Name Is Earl). Boli vyprodukované štyri série, ktoré dohromady obsahujú deväťdesiat šesť samostatných častí. V poradí druhá epizóda z prvej série nesie názov "Quit Smoking" (Earl prestáva fajčiť). Earl začne pracovať na stodruhom bode zo svojho zoznamu. Chce prestať fajčiť. Ukáže sa však, že to sám nedokáže. Preto k tomu priberie aj matku svojho kamaráta Donnyho Jonesa, ktorý namiesto neho odsedel dva roky vo väzení. Tým, že aj ju odučí fajčiť, predĺži jej život minimálne o tie dva roky, ktoré trávila bez svojho syna. Earlova ex-manželka Joy nájde jeho starú video záveť, kde jej odkazuje všetok svoj majetok. Takže je presvedčená o tom, že zdedí aj peniaze, ktoré nedávno vyhral. Preto sa ho pokúsi zavraždiť. **** ()

Sayko

Díl, který nemá chybu. Zase se našly scénky, u kterých jsem se zasmál a i když jde o klasický americký sitcom, má určitě něco víc, než ostatní. Nějakou jiskru, možná herecké výkony, možná kamera.. no něco na tom určitě bude :) ()