darkrobyk

Hororový veterán S. Gordon pojal příběh jako kombinaci klasické povídky s životem slavného spisovatele a básníka. Do hlavní role Edgara Allana Poa obsadil Jeffreye Combse, s nímž v minulosti několikrát spolupracoval, jeho žena má jméno skutečné sestřenice a Poovy manželky Virginie a kocour se i v povídce jmenuje Pluto. V první rovině sledujeme truchlivý osud spisovatele, jenž se propadá do alkoholického bahna, ve druhé pak povídkový příběh vrcholící násilím a odhalením, na němž má podíl právě černý kocour. Combs je naprosto věrohodný, dojde na chrlení krve, požár i tragický konec. Ten skutečný je ale přeci jen trochu jiný. Více film ocení příznivci E. A. Poa. ()

Frajer42

Pohádka o jednom černém kouzelném kočičákovi. Bohužel převládají momenty, které absolutně nudí, ale závěrečných cirka 15 minut je docela atmosferických a několikrát se mi prohnal po těle mrazík. Není zde nic, z čeho by člověku napadaly bobky do trenek, ale ta temná atmosféra starého městečka vážně není marná a na dvě malé hvězdičky mi to stačí. Škoda toho dlouhého a tuze nudného úvodu. ()

PKD

Tak žůžově kultovní Jeffrey Combs si zahrál už jiného hororového majstra HPL, tak proč ne toho, jehož právě velký HPL, tak bezmezně obdivoval (a já se mu vůbec nedivím) E.A.Poea? Tady je ovšem po maskérské úpravě Combs ještě podobnější Poeovi, než na HPL v Necronomiconu, až je to místy strašidelné. Jinak, vytknul bych snad jen na můj vkus, až moc krve a tak, páč tohle v Poeovi tedy není. Ale je to Stuart Gordon, tak to musím tak bráti. A ano, tak to nějak prý s tou jeho sestřenicí a největší láskou jeho života...bylo. Takže tady máme takový dosti krvavý, životopis.;-) Ono taky, když se spojili výtečníci Paoli a Gordon, tak u mě NIKDY nezklamali. ()

filmmovier

Černý kocour tak jak ho známe, v naprosto klasickém a věrném zpracování. Celý příběh jedné z nejlepších povídek Edgara Allan Poea je tentokrát našroubována na samotného autora (ale přiznejme si, jak můžeme vědět, že v původní povídce to není on? - naopak je velmi pravděpodobné, že to tak je) a já jsem si tenhle díl nesmírně užil. A nejen zaměřením a námětem se řadí k mému vůbec nejoblíbenějšímu. Jeffrey Combs byl tady totiž naprosto výtečnej a Poea ztvárnil fantasticky. Tentokrát silně nadhodnocuji, nicméně i tak jde o silně nadprůměrný a neskutečně zdařilý díl s výbornou dobovou atmosférou a tradičně výtečnou hudbou. 90% a i bez mé bezmezmné lásky k EAP rozhodně jedna z nejlepších položek celého seriálu. ()

BlackTom

Jeff Combs a Stu Gordon v najlepšej forme, tentoraz nie lovecraftovsky ale poeovsky. Titulková sekvencia nádherná, Poe v Combsovom podaní neodolateľný, príbeh napínavý a pointa dokonalá. Nakoniec táto série ešte skončí dôstojne. ()