Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prokurátor Byun (Jung-min Hwang) sa za svoju násilnú povahu dostane do väzenia. Je odsúdený za ťažké ublíženie na zdraví s následkom smrti, za ktoré mu bol vynesený rozsudok tvrdých pätnástich rokov. Hneď v prvé dni sa mu život skomplikuje po tom, ako zistí, že je vo väzení práve s tými, ktorých tam sám poslal. Avšak jeho schopnosti a súdna prax mu po čase vo väzení prinesú rešpekt a preslávia ho. Neskôr zistí, že bol nepohodlný a odstránený kvôli vyšším politickým záujmom, a tak začína pripravovať plán, ako potopiť tých, ktorí mu zničili život. Preto sa dáva dohromady s podvodníkom menom Han Chi- won (Dong-won Kang), ktorému k prepusteniu sám pomôže svojimi bohatými právnickými znalosťami. (sochoking)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (7)

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Škoda, že sa tvorcovia nakoniec rozhodli ísť úplne inou cestou, než to spočiatku vyzerá. Tešil som sa na drsného prokurátora, ktorý sa dostane do väzenia medzi tých, ktorých tam dostal, čo sa postará o viacero drsnejších, ale aj humorných scén, keďže rešpekt si predsa treba získať, no tomuto sa film ani trochu nevenuje. Dokonca ani to väzenské prostredie sa tu takmer vôbec nevyužíva, dej sa väčšinou odohráva inde, ale aspoň tých pár scén, kedy si hlavný hrdina získava sympatie medzi dozorcami, čo využije proti spoluväzňom sa mi celkom páčili. A tak je z toho vlastne len také priemerné hľadanie dôkazov a skutočných vinníkov, ktorí prokurátora odsúdili, na čo sa síce tiež nepozerá zle, predsa len je to po všetkých stránkach dostatočne zvládnuté, ale chýba tomu akákoľvek výnimočnosť. Nenašiel som tu ani jednu scénu, na ktorú by sa dalo dlhšie spomínať, nevedel som sa naladiť na atmosféru filmu, keďže chvíľu to pôsobí vážne a potom zase odľahčene a navyše kvôli dĺžke tomu chýba aj tá správna údernosť, hľadanie dôkazov nie je až tak atraktívne a k vinníkom som zase nepociťoval žiadny výraznejší odpor, takže som sa ani moc netešil na ten pocit zadosťučinenia, ktorý je v tomto type filmu dôležitý. Aspoň, že sú tu dobrí herci, Hwang Jung-Min je už pár rokov pravdepodobne najobsadzovanejší hlavný hrdina, každý rok s ním vidím niekoľko filmov v hlavnej úlohe, ale s tým určite nemám problém, mám ho rád, Gang Dong-Won je tiež ideálny mladší pomocník, sám o sebe ma bavil, len mi moc nesedelo, ako bol pojatý ich vzťah, no vyhovovali mi aj zvyšní členovia súdnictva, ktorí majú priestor. A vizuálne je to očakávane bez najmenších výhrad. Takže Violent prosecutor je opäť len taký film, na ktorý sa raz celkom dobre pozerá, za čo môžu hlavne kvalitní herci, ale nevidím dôvod, prečo by som si to mal ešte niekedy pozrieť. 63% ()

EvilPhoEniX 

všetky recenzie používateľa

Na vězeňský film nedostatečně úderné a důsledné. Vizuál je v pohodě, známé herecké tváře potěší, akce vesměs žádná, zápletka se jeví zajímavě spíše jen zpočátku, poté vyšumí do prázdna, tempo vlažné a zvrat nikterak převratný. Dá se na to koukat, ale žádný objev. 55% ()

Reklama

LangiJ 

všetky recenzie používateľa

Nikdy nepodceňuj moc selfie, může se hodit i při soudním procesu :) Další filmík ze soudního/vězeňského prostředí, i když zas trochu jinak než The Advocate: A Missing Body. Hwang Jeong-mina obviní falešně z vraždy, pošlou do vězení a ten se pomocí podvodníčka Kang Dong-wona snaží prokázat svou nevinu. Na tuhle dvojku jsem se těšila, a to i přesto že Hwang Jeong-mina moc nemusím. Po posledních filmech, co jsem s ním viděla, začínám ale zjišťovat, že mi vadí čím dál tím míň. Kang Dong-wonovi role skvěle sedla a dost mě bavil. Propletencem prokuratury/politiků/gangsterů mi to připomnělo i loňský snímek, Inside Men. Tohle mi ale přišlo přehledněji zpracovaný, v postavách jsem měla jasno a i díky kratší stopáži to mělo větší spád. Skoro celý film jsem to viděla na 3,5*, ale za Kang Dong-wonův taneček a závěrečnou písničku tu půlku * ještě přidám. Přeloženo. ()

sochoking 

všetky recenzie používateľa

Udeľujem tri hviezdičky i napriek tomu, že sa Korejcom pomerne dlho darilo udržať hovadiny na uzde, avšak posledných dvadsať minút filmu je očividné, že tlaky už neudržali a povolili na plné gule! ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Dostal som nieco uplne ine ako som cakal. Myslel som si, ze to bude klasicky film z väzenskeho prostredia, ale to, ze je cely cas hlavny hrdina vo väzeni nie je vôbec vyuzite a prakticky to je nepodstatne. Cely film je o snahe hlavneho hrdinu dokazat svoju nevinu a pomstit sa pachatelom, ktori ho do basy dostali. Takze akonahle sa zoznami s mladym podvodnikom, tak vymysli komplikovany plan ako to dosiahnut. A kedze atmosfera filmu nie je ani na chvilu temna ale skôr komedialna, tak film pripomina nejake pohodove heist filmy s blaznivym planom na lupez. Len tu lupez nahradil plan ako usvedcit skutocnych pachatelov. Po prvotnom sklamani z toho, ze som dostal nieco uplne ine nastalo sklamanie z kvalit samotneho filmu. Napinave to skoro vôbec nie je, lebo cely cas tusite, ze to dobre dopadne a komedialne to tiez nie je natolko, aby to bolo skutocne vtipne. Po cely cas sa to v kazdom ohlade drzi na hladine priemeru. Najlepsia je ustredna dvojka Jeong-min Hwang a Dong-won Kang, ktorym drzite palce, ale obidvaja uz maju na konte ovela lepsie herecke vykony. Cely ten pripad a plan odvety mi tiez nejak extra rafinovany nepripadal. Takze vysledok je ten najtuctovejsi priemer, ktory sa raz da vydrzat, ale ked ho neuvidite, tak o nic nepridete. 5/10. ()

Galéria (23)

Reklama

Reklama