Univerzálna upratovačka

• Česko Univerzální uklízečka (viac)

Walter Goddfellow, dobromyseľný farár z malého britského mestečka Little Wallop, je natoľko zaneprázdnený písaním dokonalých kázní, že si ani nevšíma pomalý rozpad svojej rodiny a flirtovanie manželky Glorie s jej inštruktorom golfu Lanceom. Dokonca ani neregistruje, že jeho nymfomanská dcéra Holly má každý týždeň iného chlapca a jeho ustráchaný syn Petey je obeťou šikany školských bitkárov. Gloria cíti, že jej život sa vymyká spod kontroly. Rozčuľuje ju štekanie susedovho psa, má dosť manželstva bez lásky aj nerozvážneho konania svojich pubertálnych detí. Každú noc prosí o záchranu a zrazu prichádza Grace - milá sivovlasá pani, očarujúca a rozvážna nová gazdiná, ktorá má svoj vlastný recept na vedenie domácnosti a veľmi neobvyklé spôsoby riešenia problémov. Grace sama od seba začne riešiť problémy rodiny Goddfellowcov, kde sa všetko postupne mení k lepšiemu. Lenže za akú cenu? (TV JOJ)

dr.fish

Jemný černý anglický humor. Pomalé tempo, ale výborné situace. Postupem času to asi ještě docením. Atkinson v civilní podobě výborný. K.S. Thomas excelentní. 80% ()

Mol

SOMETIMES ALL IT TAKES IS A LITTLE GRACE. A LITTLE OF GOD'S GRACE, AND ALL OUR PROBLEMS SEEM TO FADE AWAY! Nádherný anglický film na který se velice dobře dívalo. Už jen senzační obsazení rolí, anglické prostředí a špetka černého humoru. Dlouho jsem u filmu nepociťoval takovou příjemnou pohodu. Nejlépe ze všech zahrála herečka Glorie, protože její role byla nejvíce lidská a uvěřitelná. Film jako dělaný na nedělní deštivé odpoledne. ()

Radiq

Pěkné prostředí - ten kostel a všechno kamenné a tak... Na to, že to byla taková celkem nuda, se tam objevil jeden z nejlepších joků, co jsem za poslední dobu viděl - rozmluva v kostele s Bohem přes mikrofon, chch. To mě fakt dostalo. Chlámal jsem se tomu snad minutu a v křečích. Rowan Atkinson nebyl vůbec trapnej, na rozdíl od jeho celovečerních filmů s Mr. Beanem. Maggie Smith mi bůhvíproč připomíná Michaela Caina a nemám ju rád. Kristin Scott Thomas a Swayze byli místama taky ok. A ta nymfomanská dcera Tamsin Egerton má pěkný prsy. To je tak vše, co jsem si z toho filma odnes. ()

MJMilan

Myslím, že obsazením hlavních rolí v tomto snímku režisér Niall Thomas rozhodně nestřelil vedle. Perfektně zahrané role, dost dobrý příběh a konečně alespoň nějaká náplast pro Rowana Atkinsona. Určitě doporučuji každému, kdo má rád rodinné komedie s trochu hororo - thrillerovou zápletkou. ()

wendelin9

Na to, že jsem očekávala totální sra*ku ve stylu amerických kolegů, tak sem byla příjemně překvapená :). Univerzální uklízečka není žádným průkopnickým veledílem, ale rozhodně neurazí. Jestli máte rádi černý humor a sarkasmus, určitě se příjemně pobavíte... *Zlatý střed* ()

otík

Velmi podařený britský počin, který na poli černé komedie baví od začátku do konce. Obsazení se povedlo, zcela nezvykle obyčejný Rowan Atkinson (po Mr. Beanovi ani stopy a to je dobře), výtečná K.S.Thomas, standartně americký playboy Patrick Swayze a okouzlující Maggie Smith. Tato komedie je spíše příjemným vyprávěním o vikáři, který si uvědomil, že jeho žena nepotřebuje jen jeho přítomnost, ale také jeho objetí a vášeň, přičemž to vše lemuje krátký příběh "vychovatelky", která poněkud neortodoxně řeší rodinné problémy. Velmi hezké a zábavné. Hudba: Dickon Hinchliffe ()

danliofer

Rowan Atkinson v překvapivě příjemné herecké poloze:-) I když mám jeho Mr. Beana moc ráda, je dobře, že zvládne zahrát i "vážnější" polohy. ()

vesper001

„Neukázal bys trochu starozákonní zloby a nerozmázl toho kripla?“, modlí se frustrovaná Gloria k Hospodinu a oním kriplem nemyslí manžela ani milence, ale štěkající perpetuum mobile v sousední zahradě. A co se nestalo – stalo se tak. O tom, že cesty Boží jsou holt nevyzpytatelné, se přesvědčí všichni vyjma prvotní příčiny všech problémů, totiž reverenda-vikáře Waltera Goodfellowa. Ten pro samou pastoraci stádečka 57 farníků nestíhá registrovat, co se děje pod jeho vlastní střechou, natožpak v jezírku. Vedle Kristin Scott Thomas a Maggie Smith působí Rowan Atkinson nevýrazně (i když radši mít doma jeho, než amerického moulase v podání šeredáka Swayzeho) a člověk se u téhle komedie černé jako sutana smíchy zrovna neválí, zato mu ale dojde, že ten povinný celibát katolických kněží možná není až tak špatný nápad. ()

fantoci

Vtipná britská komedie, jaká tu delší dobu nebyla. Dějem je originální. Film začíná dobou starou 43 let, kdy se seznamujeme s mladou Grace jedoucím ve vlaku a s jejím krvácejícím lodním kufrem. Pak dojde k časovému skoku do současnosti a ocitáme se v jednom málém městečku, či spíše vesnici čítající něco přes padesát obyvatel. Zde se seznamujeme s vikářovou rodinou, ke které po chvilce jak o domácí hospodině přijířdí Grace. A začíná kolotoč událostí. Film obsahuje černý až morbidní humor. Určitě se u něj pobavíte. ()

hans500

Pěkná černá komedie, která pobaví a ukáže Atkinsona jako dobrého herce také v jiném typu role než Mr. Bean. Lepší než Johnny English. ()

chelseaman22

Do kina jsem se těšil, jak malej Jarda Vopršálkovic. Hned úvodní scéna, v níž z kufru vytéká stružka obrátila naruby očekávání z tohoto filmu. Nemůžu si pomoci, ale co by "Uklízečku - zabijáka" jsem stále viděl Minervu McGonagalovou. Role R. Atkinsona se mi nelíbila. Pochopitelně, že slavný Mr. Bean chtěl vyzkoušet něco nového, ale nevím, jestli mu tato role přinese úspěch, spíše ne. 62% ()

wafc

Mr. Beana mam moc rád, ale je vždycky příjemné vidět, že Atkinson je skutečný herec a ne nějaká retardovaná figurka. ()

filmmovier

Naprosto dokonalá anglická komedie. Jde sice o jednu z nejlepších rolí Rowana Atkinsona, jeho farář Walter Goodfellow je neodolatelný, hlavně poté, co se začne stávat komikem. Jenže problém je, že stejně tak neodolatelné jsou i další postavy, které mého oblíbeného Zmijáka poměrně jednoduše zastínili. At' už jde o skvělého Patricka Swazeyho, který tady má lehce úchylnou roli, nebo Tamsin Egerton, která má spoustu předností nebo naprosto dokonale zahranou Glorii, Kristin Scott Thomas jsem fakt věřil naprosto vše a to, jak to podala, bylo jak vystřiženo z nějakého dramatu a ne té sladce černé komedie, jejíž každý záběr jsem si užíval a zejména pak od nečekané pointy, kterou ale na druhou stranu nebylo nijak těžké čekat, kdy nabírá na tempu. Prim tady ale hraje úžasná Dáma, profesorka Minerva McGonagallová, skutečným jménem Maggie Smith, jejíž neodolatelná gesta a hlášky ale předčí ještě neodolatelnější zbavování se mrtvol, zejména pak úžasná vražda lopatou. V životě jsem neviděl úžasnější vražedkyni, tohle je naprosto perfektní a nebýt Bradavic, byla by to nejlepší role téhle úžasné herečky. Já nemám co vytknout - herci fungují perfektně, scénář funguje perfektně a zejména vtipy fungují - je to tak dokonale černé a perfektně načasované, že je to nejvtipnější na místech, kde by to mělo být nejvážnější. Jiří Prager klasický Atkinsonovský standart (perfekt) ale Simona Stašová a Jana Drbohlavová, to je učiněný dabérský koncert. "Nemusíš se ničeho bát, nerozčtvrtila jsem ho jakoo tvého otce" Brzy se podívám znovu. Z filmů RA jednoznačně číslo jedna. 100%. ()