Univerzálna upratovačka

• Česko Univerzální uklízečka (viac)

Walter Goddfellow, dobromyseľný farár z malého britského mestečka Little Wallop, je natoľko zaneprázdnený písaním dokonalých kázní, že si ani nevšíma pomalý rozpad svojej rodiny a flirtovanie manželky Glorie s jej inštruktorom golfu Lanceom. Dokonca ani neregistruje, že jeho nymfomanská dcéra Holly má každý týždeň iného chlapca a jeho ustráchaný syn Petey je obeťou šikany školských bitkárov. Gloria cíti, že jej život sa vymyká spod kontroly. Rozčuľuje ju štekanie susedovho psa, má dosť manželstva bez lásky aj nerozvážneho konania svojich pubertálnych detí. Každú noc prosí o záchranu a zrazu prichádza Grace - milá sivovlasá pani, očarujúca a rozvážna nová gazdiná, ktorá má svoj vlastný recept na vedenie domácnosti a veľmi neobvyklé spôsoby riešenia problémov. Grace sama od seba začne riešiť problémy rodiny Goddfellowcov, kde sa všetko postupne mení k lepšiemu. Lenže za akú cenu? (TV JOJ)

Tirion

Tak konečně krásná oddechová komedie, která není trapná. Zápletka je jednoduchá a ne nijak překombinovaná či šíleně zmatečná a přesto je zajímavá. Rowan Atkinson ukázal (i přes pár výjimek), že dokáže zahrát charakterní roli a i Maggie Smith předvedla, že šarm netkví v čárech a magii, které provozuje v Potterovských Bradavících. Krásný černý humor, osobité provedení a nádherné prostředí anglického venkova mě doslova vzalo. V paměti mi taky utkvěla zajímavá kamera a hudba. Toť vše - 4*! ()

blackrain

Ta šarmantní, postarší dáma měla opravdu netradiční přístup k uklízení nebezpečného odpadu, který je potřeba neprodleně odstranit z povrchu zemského. Maggie Smith byla okouzlující, ale ve které své roli není, že? ()

suicide

Film s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli, přesto ale v hlavní roli není? Věc nevídaná, ale ta komedie vlastně nevídaná také je. Samozřejmě, že veškerý vtip spočívá v oné zvláštní hospodyni. V ní, v jejím kufru a její lopatě. Hospodyně, která z anglikánského kněze udělá zase chlapa a veškeré problémy řeší jedním velmi rázným zásahem. Na co si věci komplikovat? Prostě a pak přišla Glorie a všechno dala do pořádku! ()

Maq

Černá komedie, velmi anglická. Pozoruhodný Rowan Atkinson. --- Souhlasím s názory, že námět není bůhvíjak originální. Ale je vyšperkovaný mnoha milými detaily, a postava reverenda Goodfellowa je nejen krásně zahraná, ale především mistrovsky napsaná. --- Mám dojem, že takto vtipných komedií poslední dobou mnoho není. Važme si jich. ()

Damiel

Není to sice nijak úchvatně originální, ale rozhodně to JE vtipné. Rowan Atkinson dokazuje, že si na větší ploše krásně poradí i s jinou postavou než jen s bláznivým infantilním pošukem. Docela jsem se obával výkonu Patricka Swayzeho, ale jeho slizký golfový Amík mě celkem překvapil - asi mu to sedělo "na tělo" :) ()

PogoJoe

Britská komedie, ve které mě snad nejvíce zaujal Patrick Swayze v roli nadrženého amerického playboye. Škoda, že film po nějaké době ztrácí dech. A navíc - někdy bývá těžké komedii ukončit, aby závěr nepůsobil trapně. Zde se to očividně nezdařilo. Sice to tak hrozné není, spíše... rozpačité, ale zamrzí to. Za povšimnutí stojí i výborná hudba, ta vždycky potěší. I přes mírné nedostatky v druhé polovině filmu je to poměrně zdařilá komedie. ()

MATADOR

Ať už mladá, nebo stará Grace Hawkingová, její touha vraždit je veliká. Černá komedie z anglického venkova, na němž je život, až příliš idylický. Ovšem s příchodem hospodyně Grace Hawkingové v podání energické Maggie Smith se změní vše, co mělo svůj řád. Její příchod je ovšem pro ostatní přínosem, ale za cenu několika vražd, které se v okolí stávají. Slušný film, který není typickou komedií, u které by jste se váleli smíchy, ale je to spíše takový ten nenáročný film na večer. Černá komedie z anglického venkova s jednou starší nenapravitelnou vražedkyní. ()

Easykk

Asi jsem si ten obal vůbec nepřečetl a o tom filmu nic moc nevěděl, protože po úvodní scéně z vlaku jsem vyvalil oči a začal si říkat, že tady asi Atkinsona (naštěstí) neuvidím v úděsně nepadnoucím převleku za uklízečku jak bude převychovávat bandu puberťáků..ještě že tak..v téhle podobě to je o moooc lepší. Maggie Smith jako tošku přehnaně starostlivá uklízečka má mé obrovské sympatie i když se jí podařilo zredukovat počet obyvatel místní vesničky o více než zanedbatelnou cifru :) Tudíž..mohu Vás pozvat někoho na čaj?? :))) ()

Aiax

Tentokrát se plně shoduji s Pomem, mnohokrát viděné, bez překvapení a bez vzrušení, ovšem klady má Keeping Mum také - úžasnou a kouzelnou Kristin Scott Thomas, která celý film doslova táhne, spolehlivého Atkinsona, pár skvělých momentů (reverend Goodfellow znovuobjevuje sex za přednesu z bible - paráda) a pár skvělých vtípků. Celkově příjemná záležitůstka, která nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. ()

Dont

Britská černá komedie, která je lehce předvídatelná, nicméně nabízí několik velice vtipných situací a dobré herecké výkony, kterým vévodí Kristin Scott Thomas a Maggie Smith. Není to úplně nářez, kdy se budete celý film popadat za břicho, ale je to pohodový film s typickým britským suchým humorem. Je to někde na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdami, těch 70% celkem sedí. ()

Aleee89

Čekala jsem něco nudného. Nějakou nudnou rodinnou komedii, ale tenhle filmík mě fakt příjemně překvapil! Ne že bych se válela smíchy po zemi pořád, ale párkrát jsem k tomu měla blízko. Navíc Maggie Smith je moc fajn herečka, prostě jí věříte tu milou tvář a myslíte, že je hodňoučká paní a ona zatím likviduje lidi. No tento film mě v poslední době překvapil jako jeden z mála, tohle jsem vůbec nečekala. Myslela jsem si, že tu hodinu a půl budu zase trpět u nějaké pitomé komedie, ale opak je pravdou - náramně jsem si to užívala a bavila jsem se!!! ()

Fanucci

Nevím co si o tom mám myslet...Tato černá komedie se snaží být hodně odlišná od komedií co se v současné době točí, ale citelně jí chybí humor (dost problém) a tempo. Film se ukrutně vleče, nemá spád... ()

Parlay

Vzhledem ke slibnému a notně potrhlému námětu se u mě dostavilo vesměs zklamání. Černý humor se objevil jen v náznacích, Rowan Atkinson ani neměl pořádně co hrát a skutečně jsem se zasmál tak možná dvakrát. Snímek rozhodně neurazí, avšak podruhé bych mu už svoji hodinu a půl života nevěnoval. ()

Kosmik

Po delší době prostě dokonalá černá britská komedie, co pohladí na duši a navíc předvede skvělé herecké výkony Maggie Smithove, Kristiny Scott Thomasové a v první řadě Rowana Atkinsona, který předvedl, že není jenom Beanovský komik, ale i skvělý herec, jenž zvládne hlubší charakterní roli. ()

maverick10

Jsem rad ze Rowan Atkinson dokaze zahrat i neco jineho nez pana Fazoleho. A jeho vykon ne me pusobil velice prijemne, narozdil od krecoviteho Patricka Swayzeho(kdepak jsou ty casy Hrisneho tance?)Vcelku zdarila rodinna taskarice o vrazdici univerzalni uklizecce(spise chuve) Maggie Smith. Proto tri hvezdicky. Na vic tento film urcite nema a nebylo by to ani fer vuci zdarilejsim kouskum. ()

ilemas

Velmi nudný suchý britský humor. Čekal jsem s Rovanem Atkinsonem více humoru, ale tohle až na trošku zajímavý konec velmi slabé. Film téměř o ničem, R.A. v normální roli byl skvělej, ale ať raději zůstane u Beana. ()

easaque

taková nenápadná milá komedie s "Mr. Beanem", která svým jemným černým humorem dokáže bavit celou dobu. Po určité době a pár reprízách musím zvýšit na 4*, protože stále baví. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()