Univerzálna upratovačka

• Česko Univerzální uklízečka (viac)

Walter Goddfellow, dobromyseľný farár z malého britského mestečka Little Wallop, je natoľko zaneprázdnený písaním dokonalých kázní, že si ani nevšíma pomalý rozpad svojej rodiny a flirtovanie manželky Glorie s jej inštruktorom golfu Lanceom. Dokonca ani neregistruje, že jeho nymfomanská dcéra Holly má každý týždeň iného chlapca a jeho ustráchaný syn Petey je obeťou šikany školských bitkárov. Gloria cíti, že jej život sa vymyká spod kontroly. Rozčuľuje ju štekanie susedovho psa, má dosť manželstva bez lásky aj nerozvážneho konania svojich pubertálnych detí. Každú noc prosí o záchranu a zrazu prichádza Grace - milá sivovlasá pani, očarujúca a rozvážna nová gazdiná, ktorá má svoj vlastný recept na vedenie domácnosti a veľmi neobvyklé spôsoby riešenia problémov. Grace sama od seba začne riešiť problémy rodiny Goddfellowcov, kde sa všetko postupne mení k lepšiemu. Lenže za akú cenu? (TV JOJ)

Schlierkamp

Britská černá komedie o rodině kněze v malém městě Little Wallop, jejíž život vypadá navenek spořádaně, avšak při bližším pohledu se objevuje řada problémů. Místní vikář Walter Goodfellow (R. Atkinson) je zcela ponořen do své bohulibé činnosti a příprav svých kázání, jeho žena Glorie (K. S. Thomas) se cítí sexuálně nevyužitá a nalézá city u svého amerického učitele golfu (P. Swayze). Jejich dospívající dcera Holly (T. Egerton) naopak holduje sexuálním radovánkám s pochybnými existencemi a syn je obětí školní šikany. Zlom do jejich života přinese nástup nové hospodyně Grace, která se svérázným způsobem zapříčí o to, že všechny problém v jejich rodině zmizí. Nová služebná (M. Smith) zakrývá svým empatickým jednáním a pozitivní náladou svoji temnou minulost, neboť byla v mládí odsouzena za vraždu svého manžela a jeho milenky a bez náznaku lítosti a úcty k lidskému životu uvržena na mnoholetý pobyt v psychiatrické léčebně a jak se brzy ukáže, své násilné návyky nedokázala zcela odstranit. Humor v této netradiční komedii se skrývá právě za jednoduchým, ale definitivním odstraňováním problematických a obtěžujících osob v okolí rodiny Goodfellowů v podání paní Grace, jež nezištně pomáhá reverendově rodině z důvodu, že v Glorii objeví svou úřady odebranou dceru. Univerzální uklízečka či v tomto případě snad odklízečka má typické prvky britského černého humoru, avšak něco výjimečného či nadprůměrného bych se v díle N. Johnsona hledat neodvážil. ()

Prince

Příběh se odehrává na anglickém venkově. Hlavními postavami jsou farář Walter, jeho žena Gloria a děti Holly a Petey. Walter je příliš zahleděný do svojí práce a na zapomíná na rodinu, což už Gloria neunese a poohlíží se po pohledném instruktorovi golfu. Petey je terčem posměšků ve škole a kolem dospívající Holly se točí tucty nápadníků. Jejich životy se mají změnit s příchodem nové hospodyně, paní Hawkinsové... V podstatě mám na snímek stejný názor jako Rex Mundi, jen doplním, že Atkinson hraje vážnou roli opravdu dobře. Takže kdo ho chce vidět ve filmu, kde ze sebe nedělá šaška, tak můžu vřele doporučit:-) ()

Trixi

Velmi netradiční role Rowana Atkinsona v ještě netradičnějši komedii. Musím ale říct,že ta kombinace není vůbec špatná. Docela jsem se dobře pobavila.I přes ten trochu podivný konec.Pro lehké odreagování - naprosto dokonalé. ()

Odpadlik

Sice má zde tento snímek velmi dobré hodnocení, ale nemohu si pomoci, musím dát jen tři hvězdičky, neboť jsem od toho čekal víc. Mým problémem však možná je, že jsem čekal komedii, u které se budu válet smíchy. Ne, nenachytal jsem se na Mr. Beana, alias Rowana Atkinsona, který zde hraje nezvykle umírněně (jeho postavu by ovšem mohl hrát v podstatě kdokoliv), ale na slibnou zápletku ohledně roztomilé "babky čističky". Bohužel (pro mě) je film spíše lehkou, romantickou, úsměvnou a lehce černou komedií. Ano, píši "lehce černou", myslím si, že během stopáže se dalo vytěžit mnohem více a nějaká brilantní závěrečná dvacetiminutovka to nezachrání. Ostatně leckterý díl "Vražd v Midsommeru" byl lepší. Nicméně celou dobu jsem se shovívavě usmíval (ale opravdu nahlas nezasmál), tak dávám alespoň za tři. ()

haWranka

V souvislosti s tímhle filmem mě napadá slovo "neuvěřitelný". Fakt že jo. Nikdy by mě nenapadlo, že se můžu u některých situací od plic zasmát. Tomuhle já říkám černá komedie. A ještě mě tak napadá, nedáte si čaj?:) ()

sonoluca

Příjemná a kvalitní zábava pro celou rodinu s bravúrně odehranými party - především moje oblíbená (nádherná) Kristin Scott Thomas. Jo a Patrick Swayze... je boží .) ()

HonzaMag

Povedená britská komedie s typickým černým humorem, vynikajícím Rowanem Atkinsonem a Maggií Smith. Hříšného tanečníka Swayzeeho takhle ještě nikdo určitě nezpacifikoval .... A jedna rada na závěr - svůj bazén ponechte raději zarostlý a nevyčištěný, co kdyby náhodou ...? ()

gemi

Vynikající Rowan Atkinson v poměrně kvalitní anglické komedii. Na čtyři hvězdy to sice nestačí, ale jen těsně. ()

ecis

Jednoducha a sympaticka komedia plna, pre zmenu jemneho, ale stale dostatocne cierneho anglickeho humoru. Rowan ukazal opat serioznejsiu tvar a herecke umenie a spolu s Patrickom Swayzeom (po tomto filme este nepatri do stareho zeleza; "ocaril" ma svojoj chlipnou a uchylackou rolou) dodali filmu riadnu davku usmevu na tvari. ()

Yawgmoth

Naprosto perfektní anglický černý humor, skvělí herci a konec po kterém jsem se smíchy válel ještě dlouho. Pět hvězdiček bez jediného náznaku pochybností. ()

Pathrose

Vynikající komedie, s typickým britským humorem. Atkinson je jako vždy vynikající ikdyž teď v jiné roli než ho většinou známe. Maggie Smith je také výborná. A tato netradiční komedie mě velmi potěšila. ()

quixote

Určitě ne ztráta času, ale dalo se z toho vytěžit víc. Černý humor mohl být ještě černější a tempo by mohlo být také rychlejší. Námět i spousta motivů jsou odbozené odjinud, ale v rámci žánru to lze pochopit. Nejvýš hodnotím herecké výkony a kameru, režie je nevýrazná... A ty exteriéry a britské reálie vůbec - yeah, so lovely! ()

josieaddms

Docela povedená černá komedie o rodince, kterou navštíví záhadná uklízečka. Prostě Britové v plné parádě. Hodně dobré obsazení hrálo svou roli, a hodně vtipů se povedlo. Škoda že mladá herečka se nám tam zase musela ukazovat nahá. Šlo by to i bez toho. Jinak příběh byl originální, a tím to bylo zábavnější. A myslím že když si to pustíte, nebudete zklamaní, a celkem se pobavíte. Ale připravte se na porci Britského humoru. ()

Rudyamon

Film s sobě spojuje věci neslučitelné s takovým šarmem a grácií, že si ho zamilujete a budete se rádi často k němu vracet. Jistě někdo bude tvrdit, že reverend a jeho kázání na jedné straně a občas nějaká ta malá vraždička pro dobro věci na straně druhé není asi to pravé, ale po shlédnutí nepochybně změní názor. Už to prostředí zasazené do malé anglické vesničky navodí atmosféru milého a pohodového děje. Pod povrchem poklidu se ovšem dějí věci, které potřebují řešit. A v tu chvíli přijde Grace se svým neotřelým řešením různých situací. Rowan Atkinson v roli reverenda, který vidí víc do nebe, než do srdcí svých blízkých, je v této pro něho docela nezvyklé roli, fakt skvělý. Kristin Scott Thomas v roli jeho manželky svým výkonem udělala z tohoto filmu skutečnou podívanou. No a Grace, ta je prostě jedinečná. Ona když postaví na čaj, je jisté, že je o špatného člověka, případně čokla míň. Nesmím zapomenout na vikářovi děti, těm to fakt seklo, dceři nepochybně o kousek víc. No a hvězda filmu? Kde je ten nesmělý a zvláštní Patrick Swayze? Teď je tady neskutečně drzý Američan, který jde po všem, co má sukni. To, že ale vyjel po manželce reverenda byla jeho poslední chyba v životě. Krásný, milý a hladivý film, který mám opravdu moc rád. ()

Oonika

Tak tohle mi neuvěřitelně sedlo. Super zápletka, super černý humor :-) Můj styl... A jsem ráda, že mě Rowan Atkinson tentokrát nezklamal! ()

markotter

Film má jednu vadu. Debilní český název a Rovana Atkinsona v jedné z hlavních rolí. Tak si člověk totiž může myslet, že se jedná o třeskutou komedii plnou absurdních situací. Ale naštěstí jsem film shlédnul a pro mě to byl hodně silný zážitek. Ne tak formou - žánr černé komedie tu nebyl nijak zvlášť propracován, ale obsahem - film mě donutil přemýšlet o tom, jak se chováme navzájem mezi sebou, jak je důležitá láska a vzájemná soudržnost a že na to mnohdy bohužel zapomínáme. Možná to tak tvůrci nezamýšleli, ale povedlo se jim mě zastihnout v takové náladě, že s klidným svědomím dám 90 %. Nejlepší moment filmu pro mě bylo to, jak si Mr. Bean recituje Šalamounovu píseň a uvědomuje si, jak jsou pro něho manželka a domov důležitý. ()

SHA

A tak jo, je to sice úplně blbý, ale co, člověk občas taky potřebuje vypnout a Maggie Smith je prostě úchvatná. Její nonšalantnost, se kterou hází lidi do rybníka se prostě nedá neocenit :-D ()