Univerzálna upratovačka

• Česko Univerzální uklízečka (viac)

Walter Goddfellow, dobromyseľný farár z malého britského mestečka Little Wallop, je natoľko zaneprázdnený písaním dokonalých kázní, že si ani nevšíma pomalý rozpad svojej rodiny a flirtovanie manželky Glorie s jej inštruktorom golfu Lanceom. Dokonca ani neregistruje, že jeho nymfomanská dcéra Holly má každý týždeň iného chlapca a jeho ustráchaný syn Petey je obeťou šikany školských bitkárov. Gloria cíti, že jej život sa vymyká spod kontroly. Rozčuľuje ju štekanie susedovho psa, má dosť manželstva bez lásky aj nerozvážneho konania svojich pubertálnych detí. Každú noc prosí o záchranu a zrazu prichádza Grace - milá sivovlasá pani, očarujúca a rozvážna nová gazdiná, ktorá má svoj vlastný recept na vedenie domácnosti a veľmi neobvyklé spôsoby riešenia problémov. Grace sama od seba začne riešiť problémy rodiny Goddfellowcov, kde sa všetko postupne mení k lepšiemu. Lenže za akú cenu? (TV JOJ)

MegaBite

Opět skvělý film s Rowanem Atkinsonem, avšak mohl mu Niall Johnson nechat trochu víc prostoru, to je jedniné co mi tam vadí, avšak ne v každém filmu může být Rowan hvězda večera. ()

baron156

Výborná komedie s dobrým nápadem a hereckým obsazením. Bývalá vražedkyně s loďákem, která právě vyšla z vězení se chce postarat o svou rodinu... Výborná Maggie Smith. "Jiné dcery vybírají se svými matkami svatební šaty a já se tady zbavuji mrtvol,... Počkej, jak víš o těch dalších?" ()

Frenk

Z nejasného důvodu se na tento film chci dívat stále dokola a neumím si to vysvětlit. Filmově to totiž nevyčnívá a nevzpomenu si na scénu, která by stála za pochvalu. Přesto tento film zbožňuju a musím mu dát 5 hvězd. *smajlík zabiják s dobrým srdcem* ()

Breaker

R.Atkinson v jiné roli, než Beanovské ... v popředí černé komedie, v níž vyniká, ale na celkovou kvalitu to nestačí a není to jeho chyba. ()

Lynnet

Atkinson už si faráře jednou zahrál a ta role mu padne. Jsem ráda,že nejen dokáže zvládnout nejen přihlouplé loosery, ale i vybalancovat vážnou roli s komediantsvím. Děj je vcelku jednoduchý ale já se nenudila a vtipných i hodně divných momentů má tato černá komedie akorát. Koho by napadlo že bude Swayze jednou hrát takového vychytralého slizouna,že? ()

lupič

Šalamounova píseň a svlékající se farářova žena, jedna z mnoha zajímavých částí filmů, ale na čtyři hvězdičky to není. ()

play@peace

Do kina jsem šel s očekáváním, že zažiju stejnou srandu jako u Johnnyho Englishe. Ta se však nekonala, ale film mně celkem pobavil svým anglickým suchým humorem. Škoda jen, že Atkinson nedostává tolik prostoru. Role vyšinutých bláznů a popletů mu sedí mnohem víc. ()

Isirian

Zpočátku jsem čekala, co z toho bude. Mrtvoly v kufru, vikářova rodina, městečko a okrasný květinový výbor...vypadalo to šíleně. Ale vyklubal se z toho skvělý film, kombinující humor (místy dost černý), drama a místy i trochu hororové momenty. A po skončení mi zůstal úsměv na tváři a pocit klidu :-). ()

DaNQa

Dosť som bola na túto komédiu zvedavá.Nie, že by bola úplne super, ale pár vydarených smiešných scén tam bolo.Čakala som troška viac, ale dalo sa. Z myšlienky, ktorá je fakt podarená sa určite dalo vyťažiť viac.Niektorím scénam chýbala šťava a to filmu uberá pár plusov. ()

Inrea

V celku zajímavý film s prvky černého humoru pro sobotní, deštivé odpoledne.Rowan Atkinson ukázal, že umí hrát i charakterní role. Maggie Smith jako vždy naprosto dokonalá a velmi milé překvapení v podobě Kristin Scott Thomas. Co ovšem nemohu poněkud skousnout je závěr filmu, který mi připadal zbytečně “ krutý“. ()

KcarlosK

Typická britská komedie. Výborné vtípky. Mam rád suchý brit-humor. A ačkoliv je Atkinson skvělá tlama, tak všechny přehrává a celý film táhne skvostná Maggie Smith. Já tu ženskou prostě žeru. Vždy je dokonalá. ()

San Miguel

Konečně něco, u čeho si člověk odpočine a vůbec se nenudí. Něco takovýho už bylo pitřeba. Bravo Maggie Smith a Rowen Atkinson. Bravo. ()

LukasLongr

Komedie, u které se zasměje snad každý jsou u mě super. U této to není jinak a to hlavně kvůli skvělým hercům, jako je Rowan Atkinson a Maggie Smith. Takovou uklizečku bych potřeboval doma. Nic by mě nedělalo starosti. ()

pianista123

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. (Taky je jeden z těch, které prostě nelze sledovat s dabingem.) Tento skvělý anglický humor přímo miluji a je potěšení vidět Rowana Atkinsona taky někdy v "normálních" rolích (ne, že by se mi ty ostatní taky nelíbily). Pouze český překlad "Univerzální uklízečka" se mi trochu hnusí. ()