Mladý tučniak Cody Maverick, začínajúci surfer, sa chystá na prvý profesionálny pretek. Cody, prenasledovaný filmovým štábom, ktorý má dokumentovať jeho zážitky, opúšťa rodinu a rodný kraj v Antarktíde, aby sa na ostrove Pin-Guí zúčastnil surferského memoriálu Big Z. Cestou sa stretáva so surferom Kuraťom Joeim, známym propagátorom surfovania Reggiem Belafontem, hľadačom surferských talentov Mikem Abromowitzem a nadšenou záchranárkou Lani. Cody je presvedčený, že víťazstvom získa vytúžený obdiv a úctu, ale keď sa náhodou stretne so starým, odpísaným surferom, začne chápať, čo je skutočne dôležité a že ozajstným víťazom nie je vždy len ten, kto dorazí do cieľa ako prvý. (TV Markíza)

Jebak8

Nekomplikovaný animák, celkem vtipný a nejlepší bylo kuře z Labe, to jsem se řezal na celý kino:D Jinak konec předvídatelný, ale pro deštivé odpoledne dobrá zábava:) ()

ChandlerBing

Dlouho jsem se u žádnýho animáku tolik nesmál jako u Divokých vln. Natočit to jako dokument, kde jsou rozhovory s kreslenými postavičkami byl výbornej nápad a tím se i DV odlišují od řadových animáků. Líbí se mi, že většina vtipů jsou vyloženě pro dospělý (jako třeba táta Kuřete v konzervě). Tak se mi zdá, že animáky pro děti už se snad přestaly vyrábět. ()

moviepill

Myslím, že tento animák sa sám preceňuje. Až na pár výborných scén (a vtipných) ide o pomaly sa vlečúcu nudu bez náboja. Ako keby medzi mnou a filmom stálo plexisklo. Nedoľahli na mňa žiadne emócie ako pri How to Train Your Dragon. Chýbal mi tu humor. Málo hrábnutého Kuraťa Joea, ten ježek bol dokonca trapný... Vyzeralo to dobre a aj to dopadlo dobre. Ale nič viac. Len dobre, priemer, nuda, sklamanie. ()

onlyK2

Moc hezké zpracování, ale opět příběh podle šablony, kterou se řídí téměř všechny animáky. Začíná být čím dál těžší mezi takovou spoustou animovaných dobrodružných filmů nalézt nějakou originalitu. Mladšímu publiku, ale tato výtka vůbec vadit nebude. ()

BarVa13

I přes to, že je děj průzračný jak mořská voda na ostrově Pen Gu, Surf's up je mým nejoblíbenějším animáčem. Příběh je podán originálním způsobem a i přes to, že už mi dávno není deset, se na něj s chutí minimálně dvakrát do roka podívám. Dojme, rozesměje, dobře naladí. A to by mělo být základní kritérium pro dobrý animáč (a bonusem je skvělý soundtrack)! ()

lobo87

Animovaná pocta surfingu. Krásny príbeh, skvelá animácia a výborné nápady. Dostal ma už úvod vo forme televízneho medailónku. Celý nápad s reality show bol skvelý. Jeden z mála animákov, ktoré dokážu vyvolať emócie. Rád sa k filmu vrátim kedykoľvek... 75% ()

blondboss

Animovaní tučniaci trochu inak. Už to nie je o spievaní, už to nie je o bande agentov z Madagaskaru, ale číra a jednoduchá športová akčná vizuálna práca zo sveta surfingu. Námet fajn, animácie skvelé a dabing unikátny. Vcelku vkusná rozprávka, len tým, že mňa surfing až tak nebaví, tak ma to už vo všeobecnosti nezaujalo. Každopádne ale to určite nebola márna snaha a dá sa povedať, že je to jedna z tých lepších rozprávok. 65 % ()

EvilEvE

necekala sem od toho kdo vi jakou bombu, ale i tak me to zklamalo..jediny co se mi libilo byla hudba a mozna jeden nebo dva ,vtipky´..ohodnotim az se na to kouknu znova a v klidu..:D ()

Danielitto

ÚPLNĚ JINÝ ANIMÁK než ostatní, ale skvostný. Je zběsilý, akční, vtipný, dojemný. Neuvěřitelné, že animovaný film může být tak lidský a plný života. Navrch skvělá hudba, která vynáší tenhle film až do nebe. BIG ZZZZZZ !!! ()

Sonick

Jo, tak některé fórky se vážně povedly(kuře, tank, dětičky), film mě nenudil, zajímavý byl nápad byl udělat záběry jako dokument a tak i přes lehce slabý příběh a příliš nudnou a neoriginální pointu si Surf´s up zasluhují plné 3*. ()

česnek odpad!

V tak rychlém tempu, v jakém se odehrává tento animovaný film, by se vytratilo pohádkové krásno, i kdyby tam nějaké bylo. Mým dětem se to vůbec nelíbilo a mně také ne. Tento typ filmů je zjevně určen pouze americkému divákovi. Evropský divák (i dětský) očekává od filmu nějaký děj a půvab, v tomto filmu jej ale nálezt nelze. Z obrazovky na diváka neustále něco rychle bliká a křičí. Je to takový ten typ filmu, ze kterého bolí akorát hlava. ()

Kovalevka

Tento film je určen jak pro děti tak i pro dospělé. Jeho humor je dobře rozložen po celou dobu filmu proto jistota zábavy je zaručena. Inovací oproti jiným animovaným filmům je to že na film je z větší části nahlíženo kameramany což dodává filmu kouzlo. A závěr?... z mého hlediska nebyl očekávaný. Určitě doporučuji. ()

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (viac)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)