Tři jeho předchůdci byli zákeřně zavražděni a francouzská vláda na to přesto odmítla jakkoli reagovat. Proto se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Americký špión Steve Ventura v briskním podání legendárního Anthony Quinna přijíždí do „města světel“, do Paříže, s cílem jednou pro vždy zlikvidovat narkobarona unikajícího zákonu. Cena nerozhoduje, pouze výsledky. A jeho pařížský kolega mu posléze navrhne řešení. Je možné si najmout placeného zabijáka, který by všechnu špinavou práci odvedl za ně. Ventura po delším zvažování nakonec tuto variantu přijme, ale je zděšen v momentě, kdy zjistí, že oním žoldáckým vrahem je jeho dávný přítel z armády, charismatický John s tváří Michaela Cainea. I tak ale neváhá a zaplatí mu. Vrcholná potíž ale nastane v momentě, kdy Venturovi dostane oznámení, že situace se změnila a drogový boss musí zůstat naživu. Není totiž cesta, jak dát o novém stavu vědět Johnovi, který tak dál pokračuje ve své misi směřující k vykonání popravy. Vteřiny ubíhají a do chvíle posledních výstřelů zbývá stále méně času. (oficiálny text distribútora)

Kimon

Velmi slušný francouzský thriller dokazující to, že sedmdesátá léta znamenala pro francouzskou kinematografii dobu největší slávy. Pár okamžiků ve filmu sice nelogicky "zaskřípělo", ale v celku dost zajímavé. Znamenití herci, výborný původní CZ dabing. Podobné filmy: Francouzská spojka, Francouzská spojka 2 ()

flyboyeda

Michael Caine, Anthony Quinn a James Mason, tri velka herecka esa, clovek by cekal bombu, ale obavam se, ze jejichz potencial tentokrat nebyl na 100% vyuzit. Jedna se o decentni thriller s fajn zapletkou, solidnim provedenim a jednou paradni automobilovou honickou. Lide zde to v komentarich prirovnavaji ke kultovni Francouzske spojce, neco na tom mozna bude... Figuruje tam narkobaron, najemny vrah, poldove s moralnim dilema, tajni agenti, spravedlnost ve vlastnich rukou, honicky, ukladne vrazdy, bla bla... ale bohuzel imho o level nize ve srovnani se spojkou... I tak jako oddechovka pro nedelni vecer prima, libila se mi moc finalni scena... ()

majo25

Solídny policajný triler so zaujímavým obsadením troch ostrieľaných klasikov. Napätie je v tomto prípade nahradené akciou. Miestami je síce nedotiahnutý a nevyvážený - uprostred deja strieda jednu hlavnú postava druhú, ale zase má svižné tempo a vyústenie zápletky je ťažko predvídať. Tiež vraždy, ktoré sa neustále kopia, sú celkom originálne. Možno ten absolútny záver bol až príliš jednoducho napísaný, ale celkovo spokojnosť. ()

mortak

Na jednu stranu obyčejné béčko s dost špatnou režií, podivnou hudbou, a zmateným střihem, na druhou stranu Caine s Quinnem dokázali dát jednoduchému scénáři punc něčeho lepšího a zajišťují tah na bránu. Škoda, že to vytáhli jen na průměr. Caine by byl skvělý Bond, přesně jak si ho představoval Ian Fleming - všehoschopný naprosto amorální šarmantní zabiják. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ještě zabíjíte lidi? - Kdykoli mám příležitost." Fandím všem zarputilejm poldům, kteří nehledí na vlastní bezpečí ani na přesčasy a jsou odhodlaní nakopat zadnice gaunerům s konexemi. Tady je to úplně učebnicový a tím pádem i zvraty jsou lehce předvídatelný. Ovšem slečna Brizardová v kožený bundičce prohánějící se ve svým Poršátku se mi jevila naprosto dokonalou. To ale jenom odbočuju, protože tady se lidi shazují ze střech, drtí se Citroeny a ještě navíc se přitom sradovně střílí od boku. Mě to tedy celkem bavilo, ale už zejtra si nebudu pamatovat, jestli Deray s Venturou uhráli proti mafiánům a zkorumpovanejm poldům aspoň remízu. ()

• Film bol veľkým finančným prepadákom. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Cannes, Marseille, Nice a Paríži (Francúzsko). (Arsenal83)
  • Michael Caine v rozhovore povedal, že dôvodom, prečo tento film bez váhania prijal, bolo dostať sa na zimu z Anglicka, pretože bolo veľmi chladno a päť týždňov natáčania na juhu Francúzska znelo ako oveľa lepšia vyhliadka. (Arsenal83)