Yaz se spolu s posádkou TADRIS vrací do minulosti své babičky. Skončí na pákistánsko-indických hranicích 17. srpna 1947. Potkávají Yazinu babičku a muže, kterého si má vzít. Jenže mimo nepokujů na hranicích se objeví i starodávná rasa mimozemských zabijáků. (Varan)

Sadova302b50

Pro mě nejlepší epizoda této série, což je trochu smutné, protože se nejedná o zrovna omračující díl. Spíš, než kolem Doktorky se točíme kolem jiných postav. Díl obsahoval několik zvratů, jistou atmosféru a také znázornil, co mohou "běžní lidé" napáchat. Drží linii tam, kde Rosa zcela selhává a vyvaruje se (emočně) primitivního zakončení. S ohledem na zbylé díly dávám plný počet. ()

Cheeter

Asi nelepší díl 11. série, který jsem zatím viděl. Po dlouho době mimozemšťané, kteří vás nechtějí zabít. Trochu nezvyk. A dělení Indie a Pakistánu, dobrý nápad na díl. Byť pojatý poněkud komorně. ()

sirien

Totéž co Rosa. Až na to že Rosa byla zasazená do dramaticky zajímavého momentu historie, který zůstal totálně nevyužitý, zatímco tohle nemělo ani ten potenciál. Kromě toho bylo až bolestivě cítit, že autor vůbec netouží psát ani sci-fi, ani Doktora. Opět strašná nuda. ()