Pán času - Série 10 (2017) (séria)

The Lie of the Land (S10E08)

(epizóda)

Mniši převzali kontrolu nad Zemí. Jejich propaganda je natolik silná, že tomu všichni uvěřili. Všichni až na Bill a Nardola, kteří pátrají po úkrytu Doctora. Ve víře, že nepodehl mnichům, se vydávají na tajnou základnu uprostřed moře... (Varan)

MiniMinion

Podle mě slušné zakončení Monk Trilogy. O něco lepší než předchozí dvě části, ale stále by to nebylo na plný počet, nebýt dalšího skvělého Doctorova proslovu, za něj těch 5 dám. ()

PanCitron

Čekal jsem, že když se tak předchozí dvě epizody lopotí s představením Mnichů a celým tím příběhem o jejich invazi, že to bude mít i nějaké uspokojivé završení. Bohužel, Extremis asi zůstává z celé této volné "trilogie" spíše osamělým světlým momentem. První minuty byly sice hodně příjemné. Osobně tenhle motiv totalitních společností nikdy vysloveně neomrzí, jenže to ještě není základ dobré epizody. Scéna s "regenerací" byla dost hrozná a celkově jsem měl dost pocit, že Doktor se v této části chová dost podivně (myšleno i po té scéně). Což je docela škoda, jelikož člověk začal mít už pomalu pocit, že autoři už konečně přišli na to, jaký ten Capaldi jako Doktor vlastně je. Další věc, co moc nepobírám je celkově scéna s Missy. Osobně jsem čekal, že když nám byla teda představena jako obyvatelka trezoru, že pro tyhle tři epizody bude mít její postava i nějaký význam. Vlastně mi tam přišla jen jako taková scenáristická berle, aby se to rychle někam pohlo. Upřímně...tak zhruba od půlky dílu jsem se už těšil na trailer na nejnovější gatissovinu. Tohle sice mělo jisté ingredience být takový pomyslný vrchol Capaldiho éry, ale zůstává mi po tom spíš taková pachuť nenaplněného potenciálu. ()

SonGokussj

Kristova noho. Dochází mi komentáře. Vše mi připadá naprosto nezáživné, stupidní, černoška je tam nejvíce iritující člen, to je snad nejhorší companion, co jsem kdy zažil. Úplně to kazí atmosféru. A že zastřelí doktora, pro kterého předtím obětovala svět? Opravdu?!?!? Jsou zdraví?!? Stupidita... Je jak rozmazlené děcko. Peter Capaldi se snaží tuto sérii nějak pozvednout, respekt za to, ale Pearl mu to sabotuje takovým vehementním způsobem, že to není možné. Zlaté časy Rose, Donna nebo i dalších. ()

Milano33

Do tretice sa podarilo už úplne zadupať to, čo bolo naprieč týmito troma dielmi budované. Tento trojdiel bol vážne zaujímavým smerom našliapnutý a tiež slušne rozbehnutý, avšak keď sme došli do finišu, celá táto pútavá myšlienka sa náhle rozsypala. Tesne pred cieľovou rovinou som začal pociťovať nedostatky konečného riešenia, ktoré bolo prinajlepšom odfláknuté. Situácia sa má tak, že mnísi infiltrovali planétu Zem, prepísali každý jeden významnejší okamžik k ľudských dejinách. V podstate sfalšovali a zmanipulovali celú históriu a pretvorili ju na svoj obraz. Týmto si krásne vydláždili cestu k ovládnutiu ľudskej rasy. Aspoňže Doctor a Missy boli skvelý! ()