Pán času - Série 2 (2006) (séria)

Hlupákova lucerna (S02E07)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Idiot's Lantern

Doctor s Rose se octli v roce 1953 v Londýně. Celé město se chystá na korunovaci královny Alžběty II. Jak je vidět, dorazila i návštěva z vesmíru. Zlá mimozemšťanka se dostala do televizního vysílání a tím ovládá lidi přes televizi. Proto se tomu tým vydá učinit přítrž. (Varan)

malyLibor

Ale koukejme se. Díl světoznámého seriálu inspirovaný českým filmem :-) Ano, díly z historie jsou skvělé a tento je ještě lepší o to, že se inspiroval (nebo doslova vykradl?) skvělým českým filmem otce a syna Svěrákových z roku 1994 Akumulátor 1. A nebo prostě Mark Gatiss jen po 12 letech připadl na stejnou myšlenku, kdo ví? Každopádně doktor opět skvělý a Rose ta růžová opravdu sekne. ()

Milano33

Taká príjemná oddychovka, v ktorej sme sa mohli znova kochať históriou. Doctor tentokrát navštívil päťdesiate roky, čo bolo pre mňa veľmi vzácne kvôli skutočnosti, že to narozdiel od prevažnej väčšiny amerických seriálov, toto bolo ukázané z britskej perspektívy. Tentoraz si musel Doctor zašpiniť ruky s televíziou, ktorá doslova vymývala mozgy všade na vôkol. A Doctor si s týmto problémom dosť slušne podaril, i keď to znamenalo, že sa musel na chvíľku vydávať za belgického kráľa, čo bola nesmierne vtipná scéna. Takýto bláznivý Doctor sa mi jednoducho páči, s nim máme vždycky istotu, že zaručene pôjde o šialenú jazdu! ()