Únos vnuka přivádí Johna Wayna zpět ke své rodině, aby spojili své síly při pátrání.
Stárnoucí texaský dobytkář se dostává do dramatických situací poté, co zločinci unesli jeho vnuka a zranili jeho syna. Farmář se vrací k rodině, od níž se odcizil, aby jí pomohl při pátrání po Malém Jackovi. (HBO Europe)

Javert

Na jednu stranu omletý nápad s únosem a následnou "trestnou výpravou", na tu druhou však s chutí natočená práce s typicky drsňáckou waynovskou postavou, povedené akční a násilné scény (úvodní návštěva banditů) a jedny z nejkrásnějších exteriérů, které jsem kdy ve westernu viděl. Pozitiva zasazují negativům K.O. Čtyři a kousek hvězdy, prosím pěkně. ()

Alf

neustálé zdůrazňování Johna Waynea, že "na to ještě má" mi tentokrát připadalo až poněkud křečovité, ani zmotorizování westernu (naštěstí jen dočasné) mi moc nesedlo, informace o tom, že ... být členem rodiny Jakea McCandlese znamená hlavně mít dostatečně pevnou čelist, mi také nepřišla kdovíjak zajímavá... ()

Han22

Konečně jsem se i v roce 1971 dočkal westernu s Johnem Waynem. Ač se to odehrává v roce 1909, je to klišé nejklišovatější, kdy drsný farmář vyráží nakopat zadek banditům co mu unesou vnuka. Kolem sebe má tradiční sestavu spoluhráčů ze starých westernů, je tu jeden zapadlý zpěvák Vinton. A je to tradiční Waynovka, kde nechybí humor, pár bitek a táta, který si pěstmi sjednává respekt u nepřátel i vlastních synů (neříkej mi taťko :D). Jsou tu slušné přestřelky včetně závěrečné osvobozovací akce, Wayne to táhne svým charismatem. A snad poprvé ve westernu mě zaujalo použití moderní techniky (přestože si z ní film dělá napůl legraci) - motorka dělající chaos na skalách, puška s dalekoholedem nebo rychlá moderní pistole se taky hodí. Je to spíše na 3, ale mě ty Waynovky zkrátka baví a rád si nadhodnotím. ()

Mol

IF YOU FOLLOW HIM, I'LL HUNT YOU DOWN AND KILL YOU. EVERY MOTHER'S SON OF YOU!!! Drsnější John Waynovka. Tyhle filmy již asi ztratili svou nevinnost po roce 69 díky jatkům v 'divoké bandě' a to je dobře. Spousta krve a siláckejch řečí. Film je dobrej jen konec všechno zabíjí. Akce měla bejt víc akční. Nechápu kde v závěrečné přestřelce vězí James, Michael a Sam když se začne střílet. Měli tam hned naběhnout a střílet jak pominutí. I tak slušný čtyři hvězdy. I THOUGHT YOU WAS DEAD. NOT HARDLY. ()

rikitiki

I když už po divokém západě jezdí motorky a automobily, čas od času je potřeba přivolat ducha starých časů a s bezskrupulózními vrahy a násilníky se vypořádat pěkně po staru - s bouchačkou v ruce. Doba se hnula k pokroku, zatímco Jake v podání Johna Wayne zůstává svůj. Chlapík, co dobře střílí a rozdává rány pěstí. Což se právě hodí.____ Úvodní sekvence byla dost pádná. Ke spořádanému bohatému ranči jede skupinka, o které víme, že jsou to zabijáci. První jednání s obyvateli ranče začíná slušnou konverzací a běžnými dotazy - jenomže divák ví, že tohle dobře neskončí. Napětí by se dalo krájet. Odzbrojující bylo setkání manželů, kteří už dlouhá léta žijí odděleně: žádné řešení minulosti, žádné výčitky, jen pár dojatých pohledů a rychlá domluva na záchraně uneseného vnuka - není čas na řečičky, teď musíme jednat. Také cesta prérií odloučeného otce a dvou teď už dospělých synů působí napínavě, jak si k sobě hledají cestu přes výčitky a rozdílné životní postoje. Finále bude prověrkou, jestli se jim podařilo dostatečně se stmelit. ____ Právě k finále mám hlavní výhrady. Zase se padouši chovají tak tupě, jakoby právě vylezli z blázince - přestože před tím dokazují, že minimálně jejich vůdce je rafinovaný chlapík, který dovedně využívá kde jakou lest. Tuhle schopnost, ale v závěru ztrácí a dopouští se tak školáckých chyb, že už se ani kladným hrdinům nedá dostatečně fandit. Padouši jim cestu k očekávanému konci přímo umetli. /6. 10. 14./ ()

• Bobby Vinton ztvárnil prostředního bratra, přestože byl o 4 roky starší než Patrik Wayne, který hrál nejstaršího. (facojurka)
  • Na začiatku filmu zabije John Fain (Richard Boone) predáka McCandleovcov, ktorého si zahral John Agar. Ide o takú mini filmovú satisfakciu, v roku 1956 totiž vo westerne Star in the Dust John Agar obesil Richarda Boona. (beso74)
  • Milión dolárov, čo bola výška výkupného v roku 1909, keď sa dej filmu odohráva sa rovná dnešným neuveriteľným $27 777 582. (beso74)