Únos vnuka přivádí Johna Wayna zpět ke své rodině, aby spojili své síly při pátrání.
Stárnoucí texaský dobytkář se dostává do dramatických situací poté, co zločinci unesli jeho vnuka a zranili jeho syna. Farmář se vrací k rodině, od níž se odcizil, aby jí pomohl při pátrání po Malém Jackovi. (HBO Europe)

sud

Říkej mi táto, Jakobe, Jakeu, nebo třeba ty odpornej hajzle, ale jestli mi ještě jednou řekneš taťko, tak si nepřej vidět, co s tebou udělám... Wayneovka říznutá Peckinpahem, no, proč ne!? Úvod alá filmový týdeník, motorka, auto a určité dost drsné (na svou dobu, i když Sama nečekejte) akční scény zde kráčí ruku v ruce klasickým rysům Wayneových westernů (pomoc všem přátelům v nouzi, výchova svých synů). Jenom škoda že Richard Boone tu nemá dostatek prostoru na to, aby dokázal jeho zlý hoch plně vyniknout (jako např. jeho nezapomenutelný pan Grimes z "Hombreho"). Stopadesátikilový psychopatický záporák s mačetou jej tentokrát zcela zastínil. "Velký Jake" je ale i přes určité výtky nadprůměrný western, který si nehraje na nic víc, než je. 70%. ()

Han22

Konečně jsem se i v roce 1971 dočkal westernu s Johnem Waynem. Ač se to odehrává v roce 1909, je to klišé nejklišovatější, kdy drsný farmář vyráží nakopat zadek banditům co mu unesou vnuka. Kolem sebe má tradiční sestavu spoluhráčů ze starých westernů, je tu jeden zapadlý zpěvák Vinton. A je to tradiční Waynovka, kde nechybí humor, pár bitek a táta, který si pěstmi sjednává respekt u nepřátel i vlastních synů (neříkej mi taťko :D). Jsou tu slušné přestřelky včetně závěrečné osvobozovací akce, Wayne to táhne svým charismatem. A snad poprvé ve westernu mě zaujalo použití moderní techniky (přestože si z ní film dělá napůl legraci) - motorka dělající chaos na skalách, puška s dalekoholedem nebo rychlá moderní pistole se taky hodí. Je to spíše na 3, ale mě ty Waynovky zkrátka baví a rád si nadhodnotím. ()

gumli

Taký slabší priemer,nič viac.A western moc ani nie.Ten automobil a motocykle mi tam nepasovali.Už to nebolo ono.John Wayne má určite lepšie filmy ako tento,ale pozrieť sa to dalo.A okrem toho vypadal nejako unavene,nemal už tu iskru.Gangstri žiadali výkupné za vnuka milión dolárov,čo vzhľadom na dej filmu ktorý sa odohráva v roku 1909 je podľa mňa nereálny.Trochu to prehnali.Myslím tým tvorcovia filmu.V tej dobe to boli neskutočné peniaze.Vo filme sa nájde aj nejaký ten humor,aj keď nie veľa. ()

RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Ne-westernové rekvizity jako auta a motocykl vem ďas, ale je tu příběh, silný příběh. Příběh o starším muži, bývalém rančerovi McCandlesovi (John Wayne), stále plném síly, kterému desperáti zabili příbuzné a kamarády a unesli vnuka. I když teď už s rodinou nežije, na žádost o pomoc přijel a vydal se stíhat bandu zločinců. Postupně se k němu přidají i jeho synové, které10 let neviděl, a zločince dostihnou. Nebude to však mít jednoduché a to ani se svými dospělými syny, kteří poslušností vůči léta neviděnému tátovi zrovna neoplývají... Charisma Johna Wayna vytahuje tento film do nadprůměru a jeho příznivci si přijdou na své. Navíc: Vnuka, kterého jdou zachránit, hraje ve skutečnosti Waynův devítiletý syn Ethan Wayne, mladšího ze synů pak opět Waynův syn Patrick Wayne. Velký John Wayne má v rukou i režii. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=nJUbz_Z35JY ()

Martin741

John Wayne opat v roli spravnaka, ktory ma za ulohu vyriesit veci "po staru", lebo na zapade USA sa v roku 1909 este civilizovane sposoby neuchytili. No a tak je to dalsi klasicky vyborny western s kopou prestreliek, vybornych dialogov. No a Divoky Zapad ma maximalne fascinujucu prirodnu sceneriu. Takze hodnotim opat vysoko : 88 % ()

• Film vznikal pod taktovkou režiséra Georgea Shermana, blízkeho priateľa Johna Wayna. Táto dvojica sa prvýkrát zišla v 30. rokoch 20. storočia, pri natáčaní westernov pre Republic Pictures. Sherman mal v tom období zdravotné komplikácie a natáčanie v divočine Mexika mu na zdraví taktiež nepridávalo. Počas dní, keď nebol schopný režírovať, zastupoval ho Wayne. Avšak po dokončení filmu trval na tom, aby bol v titulkoch ako režisér spomínaný výhradne Sherman. (beso74)
  • Automobily, ktoré vo filme používajú texaskí rangeri, sú od spoločnosti REO Motor Car Company, založenej v roku 1905. Značka dostala meno podľa iniciálok svojho zakladateľa - Ransom E. Olds. Ten sa rovnako podieľal aj na založení inej, oveľa slávnejšej značky, Oldsmobile. (beso74)