Celé nebo sa chystá na Ježiškove narodeniny - Panna Mária pečie koláče a anjeli nacvičujú koledy, len jeden anjel sa každému pletie pod nohy - tvrdohlavý nešika Petronel. Všetko pokazí a nikdy si neprizná chybu, takže čoskoro proti sebe všetkých popudí. Za trest ho pošlú medzi ľudí s úlohou napraviť jedného hriešnika, aby neskončil ako padlý anjel v pekle... (STV)

dalberg

V prostředí, kde na vás bafne Santa za každým rohem je příjemné vidět pohádku s tématem Ježíšek. Pohádka pěkná, jen trochu ponuré prostředí, chtělo by to trochu veseleji.... P.S.: Nesnáším Santa Clause!!!! Ať žije Ježíšek. ()

R.E.M.

Udělat ryzí půvabnou pohádku je velmi těžké. Anděl Páně je jedna z mála povedených pohádek po roce 2000, půvabná a navíc jemně vtipná. Potěší kvalitní režie p. Stracha, kamera Petra Poláka i herecké projevy. Všechny postavy bezvadné, přesto vypíchnu dvě - roztomile popleteného anděla Ivana Trojana a nezapomenutelného čerta Jiřího Dvořáka, věčně, vděčně a zábavně svádějícího anděla k nepravostem. ()

chicotomas

Krásná česká pohádka, jedna z nejlepších v porevoluční době! Je pravda, že mě překvapilo oproti ostatním pohádka, že na nádvoří hradu je dohromady 5 služebných. Příběh má hlavu a patu a navíc je vtipný! ()

Veleckova odpad!

Je to ideologická kýčovitá mazanice, která dospělé nabádá a děti vychovává ke zločinu. Jakému? Vytváření křesťanského nebeského kartelu. Symbolem soběstačnosti, svobody, tolerance a humanity je v pohádce pouze ... čert. Pouze čert Uriáš poskytne kouzelnou mošnu z humanitárních důvodů konkurenční firmě Anděl, která je Bohem v kritické situaci ponechána na holičkách, ponvadž nemá a nevytvoří příslušnou firmu. Čert Uriáš pomáhá, i když ví, že tím ztratí zákazníka, poněvadž křesťanská pravidla jsou nastavena tak, že nejmocnější je Bůh a že on, totiž Uriáš, vždy prohraje. Křesťanská pravidla (zákony) zatracují veškeré alernativy a jako jediné postupy pro řešení problémů připouští zázraky realizované výhradně nebeskými kartelovými firmami. Například firmou sv. Lucie (která noci upije a tak zlepší orientaci v lese), firmou Servác-Pankrác-Bonifác (umožní přechod přes řeku jejím zamrznutím), firmou sv. Martin (poskytne koně). Z nízkých prospěchářských důvodů, totiž, aby se dostal do nebe, Anděl dokonce používá služeb pekelníka Uriáše (jeho kouzelnou mošnu) na přeměnu žebráka v pana hrabě. Anděl považuje diváky za naivky a domnívá se, že je snadno přesvědčí o tom, že to myslí "upřímně", když se údajně "obětuje" peklu, jenom aby umožnil svatbu pana hrabě se služkou. Podobnými svatbami končí všechny šmírácké romány červených knihoven. V porovnání s filmem socialistické éry Anděl na horách překonává Anděl páně všechna očekávání dekadentní a kýčovíté pokleslosti. ()

NiennaTasart

Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší pohádka. Krásná hra s češtinou, to mi chybělo. Vypadá to, že Strach pochytil ledacos od Svěráka, což je skvělé. ()

Skunkiee

Jedna ze dvou nejlepších pohádek posledních 30 let (resp.druhá - po geniálním Lotrandovi a Zubejdě). I tak to nestačí na nejvyšší hodnocení. Plusem jednoznačně snad nejlepší čert Jiří Dvořák, mínusem budiž chudší zevnějšek a nepříliš pohledná Dorotka. ()

Standey

Tak musím přiznat, že mě tentokrát moje předsudky vůči porevoluční české filmové tvorbě málem připravily o tuto hezkou záležitost. Po Šťastném smolaři jsem se Jiřím Strachem nechal ukecat i na dlouho opomíjeného Anděla páně a musím uznat, že pan režisér opravdu umí a je asi jedinný, kterého pohádky vzniklé po roce 89 opravdu za něco stojí. Pokud jste ještě neviděli, tak doporučuju... ()

ssarka

pohádky sleduji celoročně,naše i cizí a pořád dokola..mám svoje oblíbené a tato se k nim přidala hned poté,co jsem ji viděla poprvé..jednoznačně naše nejhezčí porevoluční pohádka..obsazení opravdu hvězdné a nikdo nezklamal..Trojan a Dvořák kdykoli hrají spolu,tak je to koncert ()

Tumbik

Takovou pohádku nám roku 2005 seslalo samo nebe... Dnes si již nedovedu představit vánoce bez pohádky, kde se neustále škádlí a sváří anděl Petronel a čert Uriáš. Skvělé vtípky, úžasní herci, vynikající příběh a dechberoucí atmosféra. Pan Strach je prostě extratřída!!! ()

KraLuban

Jedna z nejhezčích českých pohádek vůbec. Občasné nedotaženosti nemohou převážit skvěle hrajícího Trojana, úžasné hlášky a nádhernou atmosféru. Vánoční pohádka se vším všudy. ()

Lukkyn

Po dlouhé době jsem u nové pohádky cítil podobnou atmosféru jako u starých klasických. Sešlo se několik faktorů , které právě novodobým pohádkám často chybí - 1) šikovný režisér , který jde nahoru 2) po hodně dlouhé době máme v pohádce hereckou špičku současnosti a tou je pro mě Ivan Trojan 3) no a je tu ještě celkem solidní a vtipná zápletka. Tohle je směr , kterým se mají nové pohádky dávat!!!! ()

katherine7

Nejúžasnější pohádka, která kdy mohla být zfilmovaná! Má to vtip a má to ducha. Bůh v podání Jiřího Bartošky je dokonalý. Ivan Trojan jako anděl Petronel pobaví a Jiří Dvořák jako čert Uriáš také pobaví a navíc mu to sekne! pro mě typická vánoční pohádka. Za mě 5*. ()

Sansnom70

Jak už napsali někteří přede mnou, tak je to skutečně po dlouhé době naše hraná pohádka, která se skutečně vyvedla. Plná hlášek které vás nenechají jen tak klidnými. Musím udělit poklonu panu režisérovi Strachovi, že něco takového vytvořil. Pokud tedy milujete filmové pohádky a máte rádi jak někdo napsal ten nebeský humor, protože toho si tam užijete skutečně hodně, tak vám mohu tuto pohádku jen a jen doporučit ()

Smashed

Kdysi jsem na tom byla v kině a super. Jakože nemám podobný pohádky zrovna dvakrát ráda, tak tohle je jedna z těch lepších :-) ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.03.2019

Ve věku 86 let zemřel český divadelní, filmový a televizní herec, Stanislav Zindulka. Ten měl za sebou vystudovanou pražskou DAMU, od roku 1994 byl pak členem pražského Činoherního klubu. Mezi jeho… (viac)

Zemřel herec Jiří Pecha

Zemřel herec Jiří Pecha

28.02.2019

Svět opustil další známý český herec. Ve věku 74 let zemřel Jiří Pecha, nejlepší kamarád a častý herecký partner Bolka Polívky. Asi nejvíc jej proslavila role anděla ve filmu Dědictví aneb… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)