Celé nebo sa chystá na Ježiškove narodeniny - Panna Mária pečie koláče a anjeli nacvičujú koledy, len jeden anjel sa každému pletie pod nohy - tvrdohlavý nešika Petronel. Všetko pokazí a nikdy si neprizná chybu, takže čoskoro proti sebe všetkých popudí. Za trest ho pošlú medzi ľudí s úlohou napraviť jedného hriešnika, aby neskončil ako padlý anjel v pekle... (STV)

erazmus

Nápad zdařilý, provedení pěkné, ale ten děj... zbytečně natahovaný, kdyby se tak vynechali scény se svatými a podobné blbinky, celý film se sestříhal tak na 45 až 60 minut, bylo by to jasných pět hvězd, ale takto ne. Před dvěmi hvězdami film zachránili pánové Trojan, Dvořák a Bartoška. ()

RaidingTombs

Pohadka, ke ktere by scenar, kostymy a kulisy dokazaly sesmolit deti v materske skole i bez pomoci pani ucitelky. Potencial velkej, ale skoro je to na odpad. ()

Welsiot

Zábavná pohádka, ústřední dvojice Trojan - Dvořák si notuje a ani nevadí chudší vzhled v některých scénách. Edit: po asi 3tí projekci zvedám na maximum, nejlepší pohádka od suveréna "S čerty nejsou žerty". 90% ()

Karloz

Tak po (pro mě zatím) nepřekonatelné pohádce s Čerty nejsou žerty se konečně objevila pohádka, která je pěkná a opravdu vtipná. A k Trojanovi není co dodat, paráda. ()

BBrody

Máte zájem o blbost na entou ve vánočním balení? Jedinečná příležitost, kupte si film Anděl Páně. Asi takhle by mohl znít reklamní slogan nabízející tuto moderní pohádku. Příběh? Jestli tato blbost vůbec nějaký má, tak je to milionkrát ohraná písnička. Nelogická, nevtipná pohádka, která není ani po vizuální stránce ničím zajímavá. Možná, kdyby režisér nevyhodil tolik peněz, za hvězdné herecké postavení, které je v této slátanině stejně k ničemu, mohl by si dovolit lepší scénář, kameru a vizuální provedení. Jó, kéž by si dnešní filmoví tvůrci vzpomněli, na takovou pohádku S čerty nejsou žerty… ()

Tanulin

Nemůžu přesně napsat co mi tu nesedělo, ale až na pár dialogů a fajn obsazení v tom nic moc extra nevidím.Možná škoda režie, protože Strach není můj oblíbenec, ani jako herec ani jako režisér. ()

zero_zelo

po strašně dlouhý době pohádka, nová pohádka, kterou s klidem můžu postavit vedle českejch klasik, bez nichž si vánoce představit nedovedu....a i ty kulisy a rádoby chudá výprava mě vůbec nevadí :) no a co, podivejte se na jiný kusy, i když z let dávno minulých .. všechno kulisy a přesto narvaný a nezapomenutelný. naopak, mě se snad to nebe takhle i líbí. náboženství a její tahouni sou podaný tak, aby děti něco pamatovaly, my si něco připomenuli a hlášek požehnaně. a vyloženě boží je "ja vím, miluj bližního svého. a víš, co já ti odpovím? blbce ze mě nikdo dělat nebude" :)) ()

petiiik3

Cha cha tak tenhle film mě málem postavil ze židle.Poprvé jsem to vůbec nechápala a podruhé jako by byl ten film úplně jiný a uplně primitivní :-) ()

valmet

Z porevolučních pohádek jedna z nejlepších, jen jsem měl pocit, že je mnohem kratší, než ve skutečnosti je, protože se v ní nic moc neděje. Zvlášť se mi líbil výkon Jiřího Dvořáka. ()

Whyyess

Pohádka je to velmi originání, to se musí nechat.. prvních 15 minut jsem se výtečně bavil, ale pak to nějak začalo ztrácet šťávu a bylo to na můj vkus celkem suché...No a konec jsem prospal :/ ()

Reyak

Naprosto nejlepší novodobá pohádka, bez které si již Vánoce nedokáži představit. Výborná vánoční atmosféra, skvělí Ivan Trojan a Jiří Dvořák. 5 hvězdiček. ()

dogrose

Po letech inteligentní pohádka s humorem, nadsázkou a výborným obsazením, která naprosto předčí i to, co bylo natočeno po ní. Velmi velmi dobrý režisérský počin, bez pitvoření, uječenosti a kýčovitosti. Připomínky jen dvě: Ona nepoznala, že on je on (to mi trochu skřípe, v pohádkách většinou on nepozná ji, ale dobře, inovace). Rušila mě hudba - pěkná, ale nějak jí bylo moc a takové někdy přehnaně dramatické. Ale určitě bych si poslechla soundtrack bez obrazu. ()

montel

Blíží se Vánoce a v nebi se vše připravuje na Ježíškovy narozeniny. V tomto frmolu se pohybuje také anděl Petronel (Ivan Trojan), který však každému spíše překáží. A když pokazí i úkol svěřený samotným Bohem, je vyslán na Zemi mezi smrtelníky, aby své chyby napravil. A to tím, že musí najít hříšníka, kterému by pomohl nalézt správnou cestu. Pokud tak neučiní, bude poslán do pekla. Průvodcem na Zemi je mu čert Uriáš (Jiří Dvořák), který mu však příliš nepomáhá. A Petronel místo aby naprovoval své chyby, nevědomky začne tropit další vylomeniny...Troufám si tvrdil, že by asi tato pohádka moc dětí nepobavila, ani já nebyl bůhvíjak nadšený. Ale v pohodě sem to dokoukal, scénář ale mohl být propracovanější. 50% ()

Alchemilla

Po velmi dlouhé době pohádka, která mne dokázala nadchnout a potěšit. Baví se u ní dospěli i děti, vtípky jsou inteligentní a vyžadují určité znalosti (Veronika a otisknutí tváře Ježíška do roušky). Celá pohádka je neotřelá, svižná, hravá a svěží. Bohužel pohádka má velkou slabinu - hudbu. Miloš Bok v jednom případě zkopíroval barokního skladatele (ono se to přece nepozná). Hudební podkres atmosféru pohádky nedotváří, ale nepříjemné vylézá ven a trčí. Chybí mi hravost a lehkost, hudba zbytečně hraje na supervážnou notu. ()

stepma

Za mnoho let konečně pohádka, která je inteligentní, vtipná, milá, pro malé i velké, s úžasnou hudbou, zkrátka geniální, těžko ji nemilovat. Žádné šišlání a pištění, jen geniální Dvořák s Trojanem. Pohádka nejen pro vánoční čas, sjíždím bez zábran opakovaně celoročně a vždycky mě pobaví. ()

Otan

Souhlasím s tím že především Nebe vypadá fakt dobře.Herecké výkony hlavnějších rolí taky celkem ok,ale příběh mi příjde složitý a hlavně málo veselý.Mí synové (7 - 10 let) se zasmáli asi jednou....Je to možná pro dospělé,protože moje manželka se zase třeba občas zasmála,akorát že to mělo býti asi pro ty děti,že.....65% ()

Alvin

Anděl Páně i po letech stále osamoceně trčí mezi novodobými českými pohádkami jako sváteční vidle zapíchlé v kupě hnoje. ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka

14.03.2019

Ve věku 86 let zemřel český divadelní, filmový a televizní herec, Stanislav Zindulka. Ten měl za sebou vystudovanou pražskou DAMU, od roku 1994 byl pak členem pražského Činoherního klubu. Mezi jeho… (viac)

Zemřel herec Jiří Pecha

Zemřel herec Jiří Pecha

28.02.2019

Svět opustil další známý český herec. Ve věku 74 let zemřel Jiří Pecha, nejlepší kamarád a častý herecký partner Bolka Polívky. Asi nejvíc jej proslavila role anděla ve filmu Dědictví aneb… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)