Seznamte se se Stuartem Shorterem. Má rád alkohol a heroin. Užívá si bolest. A je bezdomovec, zklamaný světem a posedlý noži. Ovšem jeho životní příběh je absolutně úžasný. HBO si vám dovoluje představit filmovou adaptaci stejnojmenné autobiografie.  Spisovatel Alexander Masters se ohlíží zpět na život svého kamaráda Stuarta, bezdomovce a alkoholika, který v dětství zažil traumatickou událost. Krátký život Stuarta Shortera byl jeden velký chaos - bezdomovec, který si hrál s noži, holdoval drogám a alkoholu a měl sklon k násilí. Když se však setkal s Alexem, nabral jeho život nový směr. Alex se rozhodl, že o Stuartovi napíše knihu a Stuart ho přesvědčil, že má příběh koncipovat pozpátku, aby byl více vzrušující. Stuart tedy vypráví příteli dobrodružství svého života, líčí příběhy současnosti a postupně se vrací do dětství. Jeho osobitý smysl pro humor dodává tragikomický nádech. Historky o přepadení pošty, pokusech o sebevraždu a střídání nejrůznějších institucí umožňují Alexovi nahlédnout do zcela odlišného světa. Náhle není tak těžké pochopit, jak se mohl Stuartův život vymknout kontrole. (oficiálny text distribútora)

Olík

Kdo je Stuart Shorter? Vezměme to abecedně A jako alkoholik, B jako bezdomovec, C jako cynik a přes feťáka, kriminálníka nebo násilníka se dostaneme až k Z jako zevl. Náhoda mu přihraje do cesty začínajícího spisovatele Alexandra, který se rozhodne odvyprávět jeho pohnutý životní příběh. Bohužel Stuartův příběh je jenom nekonečný sled asociálních skutků občas okořeněný absurdním černým humorem, navíc špatně zahraný Tomem Hardym, kterému ještě ubližuje příšerný český dabing. Tudíž celkový pocit z toho ostrovního biografického dramatu je značně rozpačitý. ()

Heroine

"Je mi třicet tři let, a pořád stárnu. A žil jsem kontroverzní a hnusnej život." Je málokdo na světě, kdo se umí zhodnotit. Kdo o sobě řekne "jsem troska", a je troska. Zajímavý životní příběh jednoho zlomeného člověka, který se rozhodl na hnusný přístup světu k němu, odpovědět svým hnusným přístupem ke světu. Film je sice natočený trochu nudně, ale Tom Hardy hraje Stuarta tak, že je zábava to sledovat. ()

WillyMarks

"Občas bys nevěřil jak je ku*va těžký umřít!" - Stuart Shorter. Perfektně na 200% zahrané Tomem Hardym..ani si nedokážu představit že za pár chvil hrál už tvrdý chlapíky... Neuvěřitelný herecký výkon, který je tím nejsilnějším a nejimpozantnějším co uvidíte, uslyšíte, pocítíte... Protože Stuartova vychlastaná, vyředidlovaná, zničená a utrápená angličtina je opravdu slast pro divákovy uši. Jeho visáž, chování, postoje, šíleně pomalý pohyby to je zase slast pro oči. Tento snímek je na jednu stranu hrozně pěkně legrační a na tu druhou opravdu krutý a smutný. Způsob jakým to celé bylo podáno, vysvětleno a celý jeho život pozpátku bylo opravdu pro mě naprosto okouzlující. Toto jednoduché, levné dílo má perfektní stopáž, sotva si sednete, načnete si pivo a v zápětí jedou titulky a vy nevíte jestli se máte smát těm žvástům nebo brečet nad jeho životem.... 88% ()

Zaitsev

Tom Hardy si v tomhle filmu říká o role, který následně dostával (samý vyrovnaný týpci :) ). Naprosto neskutečný výkon a ne moc veselý téma, který je nakonec kurevsky závažný, i když nechává diváka po celou dobu snímku v připitomělým úsměvu, jak je hezký, když spisovatel (neméně dobrej Benedict) kámoší s narkotickým dystrofickým delikventem, kterej je vlastně většinou poměrně roztomilej...troll je troll, trauma je trauma! Na TV film až moc dobrý. ()

Shredo

Nejak závratne neoslovilo. Motá sa to v prazvláštnom divnom duchu, a pôsobí to na mňa proste nedôveryhodne. Postava Stuarta je značne poznačená smutným životným osudom, alkoholom a drogami. Ale spraviť z neho ľahkú formu autistu a blázna mne skazilo celý zážitok. A ten trkvas spisovateľ hodne naivný to človek. Musím proste ohodnotiť snímok kriticky keď tak smutný s zaujímavý osud človeka je tak naprd spracovaný. Sry Tome, hral si to skvelo a neni to tvoja chyba. Na záver filmu tvorcovia čakali výlev emócii, aké dojemné to bolo. Moja emócia bola obecne radosť z konca. ()

talbot25

Televízne filmy moc nemusím, ale v tomto prípade išlo o naozaj so skvelou podívanou! Tom Hardy sa mi potvrdil ako jeden z najlepších hercov jeho generácie. Postavu Stuarta zahral úplne presvedčivo. Koniec ma úplne dostal až sa mi slzy tlačili do očí. Bolo to super! ()

magdaliena

Pútavý príbeh bezdomovca Stuarta, v ktorom každé stretnutie spisovateľa Alexandra s niekým so Stuartovych blízkych automaticky prepíše všetko, čo sme sa do daného momentu o Stuartovi dozvedeli. Plus bod dávam obrázkovým klipom, ktoré sa ako keby snažili odbremeniť ťažobu jednotlivých momentov strastiplného života tohto bezdomovca, no v žiadnom prípade neubrali príbehu na príťažlivosti, práve naopak.Tom Hardy dokáže asi naozaj zahrať všetko! ()

anitae

Zajímavé téma i zpracování příběhu. Asi je jedno jak moc pravdivý byl, ale Stuart měl blbý dětství, ale to mělo i dost jiných lidí, a třeba se jim podařilo zařadit do běžného života. Příběh místy dojemný, ale některé činy těžko ospravedlnitelné. ()

Deftie

Tak tu je dosť dilema. Sledované v angličtine bez titulkov, teda si človek vie predstaviť, že všetko som nerozumela. Ešte Alexandrovi budiž, ale Stuartovi pomenej. Ale z toho, čo som podchytila, to bol svižný britský počin plný humoru, pravdivého života so všetkým. Možno ak by boli titulky a pochopila som nejaké frázy, šla by som aj naplno... ()

markotter

Jediný, co mně v tomhle filmu zaujalo, byl výborný výkon Toma Hardyho. Jinak mně příběh toho chlápka vůbec ničím nechytnul a to mám normálně filmy o životních loserech docela rád. A ten Benedict Cumbrněco, ten podle mně nevěděl vůbec, jak toho spisovatele hrát. ()

kukkik

Hodně zajímavý příběh neskutečně zajímavého člověka, který si své peklo prožil tady na Zemi. Morální otázky, které z tohoto životního příběhu vystupují, dávají silný podnět k zamyšlení se nad vnímáním ostatních i sebe sama. Byl bych stejný, kdybych prožil totéž? Až z toho mrazí. Měl jsem to štěstí a zažill pár nočních seancí s podobnou sortou lidí, je to bizarní svět skrytý pod tím naším, s jinými pravidly a hodnotami. Je to neuvěřitelné a velice těžko pochopitelné téma, bez vlastní zkušenosti. Tom Hardy tu dokazuje svůj herecký um v té nejvyšší kvalitě, Cumberbatch mu slušně asistuje, nicméně tento herecký koncert má jen jednoho hlavního hrdinu a jím Tom bezesporu je. Přesto si jednu hvězdu schovám do zásoby, pro pozdější zhlédnutí. Zčásti proto, že díky velice specifickému britskému dialektu mi unikla část obsahu, zčásti proto, že si nejsem jistý zda je toto skutečně pětihvězdičkový film nebo "jen" pětihvězdičkový příběh. Prozatím tedy 4/5 ()

ilovebritain

Bože jak já tyhle filmy miluju. Než se schopný herec proslaví, chvíli to trvá. Filmy, které natočí předtím jsou pak zapomenuty, ale to nemění nic na tom, že jsou občas i dost skvělé. Benedict i Tom jsou teď hvězdy. V době, kdy tohle natočili byli "jenom" dobří herci s volným polem působnosti. Stuart život pozpátku má kouzlo zaprášené perly. Komorní drama je spíš hereckým koncertem dvou kluků, z nichž se už velice brzy stali Bane a Sherlock. Talentovaný herec je talentovaný i bez davů fanynek a tohle důkaz. ()

Uesbe

ohromný film s fakt dobrými hercami.........odporúčam všetkým, ktorí neznášajú bezdomovcov, mladistvých delikventov a spol.....vážení, väčšina z nich je tým, kým je kvôli podobným skúsenostiam, aké mal Stuart spolu s Die Welle by to mali vidieť všetci maturanti! ()

MickeyWolf

Vidět na jednom plátně takové úžasné herce jako je Benedict Cumberbatch a Tom Hardy není zrovna běžné, rozhodně to ale stálo za to, protože oba dva tu předvádějí téměř nadpozemské výkony a ukazují spoustu příkladů co se týče nelehkého života bezdomovce, které vás zároveň pobaví, ale hlavně donutí zamyslet nad celou věcí... ()

boombang

Hardy v tomhle filmu vypadá docela jako já a je vidět, že uměl hrát, dokud se z něj nestala hvězda. Cumberbatch vypadá pořád jako Sherlock a zde navíc jako gay. Film jako celek vypadá, že mne musí dojmout, ale to se mu nepovedlo. Nicméně, příběh je to opravdu silný. Dost mi ale vadily ty animované vsuvky, které nebyly vtipné, a také více než zřetelná televiznost filmu. ()

dzberry

Ničím výjimečný televizní film, který trochu strádá díky véháeskovému looku osmdesátých, devadesátých let... Story o jedné smutné životní story, která vydala na knížku... Docela suchárna. I když smutná. Nějak mi to nechtělo držet pohromadě, ty střípky, ta potkávání těch dvou... Co je ale bez debat výjimečné – u něho už se ale jedná o standard – je Tom Hardy, kvůli kterému mi byl film doporučen. Pro mne v současné době jeden z mála herců, kvůli kterému se vyplatí čučet i na docela průměrný příběh. Díky, Peťko, ty Hardyho Toma feťko! ()

WolfIssen

V první řadě musím pochválit, jak precizně se Tom Hardy zhostil hlavní role. Co se týče příběhu, hlavní postavu fakt nejde brát jako vypatlaného feťáka, který si za všechno může sám. Tohle je prostě tragédie a i pro to, že je podle skutečného příběhu, stojí opravdu zato film vidět. ()

Nathaniell

Sice poměrně krátký - alespoň na poměry životopisných filmů - ale místy až mrazivý příběh. Tom Hardy předvedl něco neuvěřitelného... Smutný, autentický příběh, který zdejší gumy nedaly žánrově do životopisných filmů... Za mě 5* ()

Coliseum

Černá mlha, motorovkou vyřezaný hřiby a smutek nad mou zrezivělou angličtinou, která mi velmi ztíží si přečíst knižní předlohu (nějak se vrátit člověk do sedla musí). A koncert dua Tom&Benedict. ()