Československý filmový týždenník

• Československo Československý filmový týdeník

Aktuální záznamy událostí pro Československý filmový týdeník před padesáti lety jsou dnes již historickým dokumentem. (oficiálny text distribútora)

pago odpad!

Nechutná komunistická propaganda. Do červených čísel tento humus patrí môžno iba straníckou príslušnosťou. ()

G.W.Bush

Z dnešního pohledu je to zábava (občas se i kouknu), ale dřív se to promítalo před každým filmem a tak jsme se závěry x-tého sjezdu Komunistické strany Vietnamu byli seznámeni všichni (často několikrát). ()

herr_carter

"soudružka Voloďová dostala vyznamenání za svou práci a přínos socialistické společnosti, protože se jí podařilo splnit plán na 290 %....Už ne zdaleka tak úspěšný byl soudruh Kováč, který splnil na pouhých 120 % ovšem s příslibem světlejších zítřků..".......tak tenhle blok zpráv mě vždycky hodně bavil............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Romario

Jako dokument doby nenahraditelné...na jednu stranu k smíchu-hlášky ve stylu "naši zemědělci sklidili 120% pšenice", na druhou stranu mrazivé- proces s Miladou Horákovou a podobně... ()

markul

Komunistická propaganda ve 21.století. Máme to zapotřebí? Nemuselo by to býti tak často, soudruzi z ČT. Kapitalismus nám sice mele z posledního, přesto návrat ke komunismu opravdu nechceme. Ale musím přiznat, že je to celkem sranda. Někdy se rád podívám, jak naši stateční soudruzi měli všechny pětiletky splněny s předstihem, zatímco ubozí a zkažení kapitalisté ze západu nám tiše záviděli naši rozvinutou, socialistickou společnost. :) ()

wosho

Mé vědomí, svědomí a hlavně odpor k propagandistické rudé zátěži mě nedovoluje dát více jak ***. Navíc mnoho příspěvků je velice amatérských a po technické věci nezvládlých. Celkově je Čstd zajímavý spíše z historického, než filmového hlediska. ()

Bohemák

Tohle snad ani nejde hodnotit. Někdo na to čučí se slzou v oku jako na připomínku mládí, někdo může být fascinován propagandou, někdo se dozví něco nového. Ale mráz po zádech z toho musí běhat snad každé citlivější duši. ()

Paity

Vysíláno prakticky pořád na ČT2 nebo ČT24. Vcelku zajímavý pohled na informování veřejnosti o událostech v zemi i zahraničí v 50. letech 20. století. ()

Zik2

Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. V padesátých letech mistrná československá propaganda, troufám si říct, nejlepší ve východním bloku, silně připomíná George Orwella. Dříve jsem se na týdeník koukal jako na výmysly zlotřilých komunistů (což samotřejmě reportáže jsou) a snažil jsem se polemizovat s každým slovem. Pokojný západoněmecký lid protestuje proti novým německým nacistům, kteří zbrojí proti nebohému táboru míru, američtí imperialisté vraždí v Koreji, zlovolní francouzští kolonialisté páchají genocidu v Alžírsku, které chce shodit pouta kolonialismu, československý lid s radostí buduje socialismus a plní plán na 256 %, zatímco pošahaní švýcarští avantgardní umělci vystavují svoje matlaniny, které nazývají uměním. Teď už se jen bavím a kochám se genialitou propagandistů. Byly to ohromné bedny. Bohužel. V šedesátých letech (tedy v těch dílech, které vysílají teď) propaganda light, která už nemá pachuť politických procesů, naopak někdy ukazuje skutečné úspěchy, kterých jsme v šedesátých letech dosáhli. ()

luczi

Dovolím si tvrdit, že jde nejlepší historický "dokument" z dob nedávno minulých, který nám kdy ČT naservírovala. Absolutně autentické, a proto to mluví samo za sebe. Možná, že za 50 let nám budou znovu vysílat dnešní události, ale nechci se dožít reakce vnoučat. Zajímavý komentář:renton ()

jarmik

Jak tu píší mnozí, velice cenné jako svědectví doby, kterou asi nikdo nechceme (znovu) zažít. A pokud myslíte, že chcete, tak věřte, že nechcete. ()

bidja

Taková byla doba a to mi to nějak ani někdy nedošlo, proto je to třeba ukazavat, zvláště moje dítě se trochu diví a vysvětlit to je nadlidské. ()