Vtipná konverzační komedie pod humorným dialogem skrývá ostrou studii jednoho sobeckého jedináčka. Čtyřicetiletý starý mládenec Vondráček žije se svou maminkou, která mu zcela podléhá a nedokáže se mu svěřit se svou pozdní láskou. Je přesvědčena, že syn se bez její péče a pomoci neobejde. Je to pravda, Vondráček si na domácí pohodlí až příliš zvykl. Sobeckému mládenci zkomplikuje pohodlí inzerát. Neláká ho seznámení, ale chalupa. Zuzanka, která se přijde představit, se mu líbí, ještě víc však představa, že by si dalšího pohodlí užíval i na venkově... (oficiálny text distribútora)

D.Moore

S přibývajícím časem jsem si víc a víc říkal, jestli scenárista Roman Ráž, jehož jméno jsem viděl v úvodních titulcích, nebyla ve skutečnosti převlečená Marie Poledňáková. Ano, přesně tak, Vondráčkovo pozdní odpoledne na mě působilo stejně jako ty její filmy, které nezachránili Tomáš Holý a František Němec. Tu a tam se objevil vcelku schopný vtip nebo nadějně vypadající záměna či nedorozumění, ale vzápětí všechno zazdily další zbytečné plky, nelogicky a amorálně se chovající postavy... Prostě hrůza. Zarazila mě i podivná režie, které bylo jedno, že se herci čas od času přeřeknou (a teď nemyslím typické "přeřeky" Luďka Soboty, ale opravdové, které ujedou i Františku Filipovskému). A co ten konec? Bláznivost, pořádně pitomá. Závěrečné titulky pak přinesly šokující odhalení. Dramaturgie: Marie Poledňáková. HA! ()

topi

Až moc stupidní bejkovina. Socialistická komedie, která jako komedie mohla fungovat opravdu jen za socializmu a to ještě jen pro lidi, kteří měli v hlavě vymleto a čekali zábavu tipu bakalářských příběhů. Tahle mizerná odrůda humoru jde mimo mě. Není se čemu divit, režie František Laurin a to je záruka solidních normalizačních škvárů. ()

otík

Pohodová televizní komedie s odzbrojujícím Františkem Filipovským jako věčným dobyvatelem srdce Stelly Zázvorkové. No a v civilní roli bez zbytečného zadrhávání a ksichtů potěší Luděk Sobota coby náhodou se seznámivší s Naďou Konvalinkovou, nečekaně Filipovského dcerou. Jednoduchá a přitom příjemně propletená komedie, která potěší. ()

blackrain

Sobotův Vondráček je tak nečitelný, že jsem vůbec nevěděla jak na něj. Nejdříve jsem si myslela, že to jenom tak hraje, pak že takový opravdu je. Čekala jsem trochu víc. Vždyť téma si o to přímo říkalo. Rodiče vs. děti je krásné klasické téma, ze kterého se dá těžit. Herecké obsazení pořádně nevyužito. Samozřejmě, že Luděk Sobota nemůže pořád hrát koktající figury. Tady by to ale nevadilo, kdyby začal nějak zmatkovat. ()

MickeyStuma

Oženit čtyřicetiletého starého mládence stále žijícího ještě k tomu u své matky je opravdu velká dřina. O tom se přesvědčila nejen jeho matka, ale i její ctitel, který se ho rozhodl oženit za každou cenu. Námět sice vybízí na solidní situační nebo alespoň bláznivou komedii, ale v televizní produkci vznikla jen obyčejná úsměvná veselohra. Luděk Sobota svoji roli starého mládence hraje jako na divadelních prknech a tak ztrácí svůj veškerý potenciál. Tahouny příběhu jsou tak více postavy jeho matky a jejího ctitele v podání Stelly Zázvorkové a Františka Filipovského, ale ani tak to spolu celé utáhnout přesto nedokáží. Televizní produkce je tedy spíše ke škodě. Mělo to jistojistě navíc. ()