Derren Brown: Magie a manipulace mysli

Kamera:

Jono Smith

Účinkujú:

Derren Brown, Matt Lucas

Derren dokáže užásné věci s lildskou myslí, dokáže uhádnout co se vám honí hlavou, na co myslíte, dokáže s člověkem manipulovat a dokáže číst lidem myšlenky. Svými kousky udivuje tisíce diváku. Na začátku každé epizody čeká na diváka test. (MsWampir)

Djkoma

Škoda, že tohoto manipulátora a znalce lidí nikdy nepotkám. Moc rád bych si vyzkoušel jeho dokonalý úsudek a hbitou improvizaci a porovnal realitu s dojmem diváka. For monolog: Darrena kritizujes a Copperfielda také? Já jen, že jejich kouzla skrz obrazovky jsou založené na stejných principech a nemusí fungovat na všechny o to ani nejde. To, že Darren je profík a oni ne, něco dokazuje? Na světe asi nebude moc lidí na jeho úrovni. Osobně jsem očekával, že Darren předvede úžasné věci a většinou jsem se dočkal. Nechci vidět ohranné kraviny jako zmizení letadla, sochy svobody, vlaku ... To je vše na jedno brdo, ale přesvědčování lidí a vnucování jim vlastní myšlenky, patří mezi nejpůsobivější a nejužitečnější schopnosti. PS:Moc nechápu proč koukáš na takový pořád o kouzlech a manipulaci, když na to nejsi zvědavý. For monolog2: neřekl jsi, co je pro tebe úžasné (popř. co tedy neumí každý druhý známý řečník:)). Samozřejmě, raději bych tohle zažil naživo, než se dívat na sestříhanou verzi... PPS:na další variaci na "kouzelník/psycholog/manipulator" už radši nekoukej:-) ()

tucnak

Mě teda ty jeho věci docela dostávala. A pro ty, co říkají že je podvodník, když "neuhodl co si mysleli"- to bude proto, že to byl českej dabing- ta manipulace, díky který jste měli myslet na věci, který vám určí, funguje i na základě zvuku a třeba i rytmu slov, takže to v češtině víceméně ztrácí smysl. ()

Nischa

Nechápu, jak zde může někdo srovnávat Copperfielda a Browna, když každý dělá úplně něco jiného. Copperfield je iluzionista, který má předem připravené triky a speciální pomůcky k nim, kdežto Brown se zabývá psychologií, podvědomím a lidskou myslí. To jsou 2 naprosto odlišné věci! Před Derrenem smekám, skutečně mu to jde, mnoho lidí nemá takový dar manipulace s ostatními pomocí psychologie. ()

yaqwsx

Derren Brown má charisma. A umí ho prodávat - to na něm žeru. Není kouzelník ani mág, jen využívá různé prostředky, aby oklamal lidi a ti mu to věřili. Vše je poznat na originálním zvuku - tehdy některé vnucování myšlenek až bije do očí. Zpočátku velice zajímavý pořad, který však časem jde do extrémů, kterým se už člověku věři nechce. Už ho to nefascinuje. Nebýt tohoto faktu, tak dávám klidně i 5. A vlastně jak bylo řečeno v The Prestige: "Lidé chtějí být klamáni" ()

Dadel

Raději si přečtěte stejnojmennou zajímavou knihu. Jako zábavný pořad v televizi je to spíš průměrné, protože velká část triků vypadá zjednodušeně řečeno asi takto: DB: Mysli si nějakou kartu. Oběť: Dobře. DB: Je to srdcová sedma? Oběť: Ano, je! Jásot kolemstojících. Oběť (do kamery): To je neuvěřitelné, já jsem si jen myslel kartu a on ji uhodl. To je fantastický zážitek, ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat!______ Je hezké, že se na začátku každéhu dílu DB chlubí, že v pořadu neúčinkují žádní herci, ale ještě by se taky mohl pochlubit, kolikrát byl každý trik natočen, než se povedl. Napoprvé to určitě nebylo, jinak by se s tím taky chlubil. ()

• Svou práci v televizi začal Derren Brown třemi šedesátiminutovými speciály natočenými během dvou let, které byly rozděleny na šest částí, jež obsahují sestřih toho nejlepšího z jeho hodinových speciálů. Vybrané části z prvních sérií jsou dostupné na DVD a videokazetách jako Derren Brown - Inside Your Mind. U nás byl projekt uveden v České televizi jako Derren Brown: Magie a manipulace mysli (od r. 2004). (Paity)